Detta är resultaten från Scania Cup 2013. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2018 här.

Senaste resultat

Scania Cup 2013 börjar
Slut
29/3
30/3
31/3
1/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
01040101 må 01/04 09:25 må 01/04 Tälje A B00 Slutspel Final PuHu 64 - 38 Tureberg    
01040103 må 01/04 12:15 må 01/04 Tälje A B99 Slutspel Final Fryshuset 52 - 62 Viby    
01040105 må 01/04 15:00 må 01/04 Tälje A B98 Slutspel Final Fryshuset 44 - 68 Uppsala    
01040107 må 01/04 18:00 må 01/04 Tälje A B97 Slutspel Final Malbas 71 - 62 Hörsholm    
01040100 må 01/04 08:00 må 01/04 Tälje A G00 Slutspel Final Vaerlöse 41 - 40 Hörsholm    
01040102 må 01/04 10:50 må 01/04 Tälje A G99 Slutspel Final PuHu 46 - 41 KaPo    
01040104 må 01/04 13:40 må 01/04 Tälje A G98 Slutspel Final Uppsala 50 - 39 Sisu    
01040106 må 01/04 16:30 må 01/04 Tälje A G97 Slutspel Final Eos 39 - 47 Alvik    
31030105 sö 31/03 16:10 sö 31/03 Tälje A B01 Final Final Honka 60 - 47 BMS    
31030108 sö 31/03 20:30 sö 31/03 Tälje A B95-96 Slutspel Final ESAA 53 - 65 SBBK    
31030106 sö 31/03 17:40 sö 31/03 Tälje A G01 Slutspel Final Honka 46 - 41 Åbyhöj    
31030107 sö 31/03 19:00 sö 31/03 Tälje A G95-96 Slutspel Final SBBK 36 - 53 BG Luleå    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
01041107 må 01/04 17:10 må 01/04 Rosenborg B97 Slutspel Bronsmatch Sisu 69 - 34 SBBK    
01041106 må 01/04 15:50 må 01/04 Rosenborg G97 Slutspel Bronsmatch Högsbo 35 - 40 Vaerlöse    
01041305 må 01/04 14:50 må 01/04 Gröndal B97 5-8 Place 5-6 Täby 56 - 60 JKS/Syd    
01041105 må 01/04 14:30 må 01/04 Rosenborg B98 Slutspel Bronsmatch Sisu 57 - 64 Honka    
01040304 må 01/04 13:30 må 01/04 Wasa B98 5-8 Place 5-6 Vaerlöse 51 - 73 Vråken    
01040504 må 01/04 13:30 må 01/04 Täljegymnasiet G97 5-8 Place 7-8 Hop 43 - 42 Wartti    
01041304 må 01/04 13:30 må 01/04 Gröndal B97 5-8 Place 7-8 HoNsU 39 - 41 SBBK    
01041104 må 01/04 13:10 må 01/04 Rosenborg G98 Slutspel Bronsmatch Hörsholm 38 - 35 Jämtland    
01040303 må 01/04 12:10 må 01/04 Wasa B98 5-8 Place 7-8 Hörsholm 42 - 55 Honka    
01041303 må 01/04 12:10 må 01/04 Gröndal G97 9-12 Place 9-10 Kori-80 43 - 49 Sisu    
01040403 må 01/04 12:00 må 01/04 Östertäljehallen G97 5-8 Place 5-6 SBBK 54 - 65 BC Nokia    
01040503 må 01/04 12:00 må 01/04 Täljegymnasiet B99 Slutspel Bronsmatch HNMKY 64 - 59 Vaerlöse    
01041103 må 01/04 11:50 må 01/04 Rosenborg B97 Slutspel Semifinal Sisu 48 - 55 Malbas    
01040302 må 01/04 10:50 må 01/04 Wasa B98 Slutspel Semifinal Uppsala 65 - 32 SBBK    
01041302 må 01/04 10:50 må 01/04 Gröndal G97 9-12 Place 11-12 Djursholm 56 - 46 Gammelstad    
01041202 må 01/04 10:45 må 01/04 Gärtuna B99 5-8 Place 5-6 Jonstrup 41 - 53 Jämtland    
01040402 må 01/04 10:40 må 01/04 Östertäljehallen B99 5-8 Place 7-8 KTP 22 - 53 Sisu    
01040502 må 01/04 10:40 må 01/04 Täljegymnasiet G99 5-8 Place 5-6 Vråken 42 - 44 Polisen    
01041002 må 01/04 10:40 må 01/04 Brunnsäng B99 Placeringsmatcher 9-10 Wartti 45 - 37 Uppsala    
01041102 må 01/04 10:30 må 01/04 Rosenborg B97 Slutspel Semifinal Honka 56 - 63 Hörsholm    
01040301 må 01/04 09:30 må 01/04 Wasa B98 Slutspel Semifinal Sisu 30 - 74 Fryshuset    
01041301 må 01/04 09:30 må 01/04 Gröndal G98 5-8 Place 5-6 Wartti 41 - 45 BC Nokia    
01041201 må 01/04 09:25 må 01/04 Gärtuna G99 9-14 Place 9-10 Vaerlöse 36 - 47 Blackeberg    
01040401 må 01/04 09:20 må 01/04 Östertäljehallen G99 5-8 Place 7-8 Amager 50 - 21 SBBK    
01040501 må 01/04 09:20 må 01/04 Täljegymnasiet G99 Slutspel Bronsmatch OrJy 37 - 48 Hörsholm    
01041001 må 01/04 09:20 må 01/04 Brunnsäng B99 Placeringsmatcher 11-12 SBBK 49 - 58 EBT    
01041101 må 01/04 09:10 må 01/04 Rosenborg B00 Slutspel Bronsmatch Solna 42 - 44 Honka    
01040300 må 01/04 08:10 må 01/04 Wasa B00 5-8 Place 7-8 Polisen 34 - 56 Sisu    
01041300 må 01/04 08:10 må 01/04 Gröndal G98 5-8 Place 7-8 Blackeberg 26 - 31 EBT    
01041200 må 01/04 08:05 må 01/04 Gärtuna G99 9-14 Place 11-12 Fryshuset 52 - 39 Asker    
01040400 må 01/04 08:00 må 01/04 Östertäljehallen G00 5-8 Place 5-6 Alvik 34 - 26 SBBK    
01040500 må 01/04 08:00 må 01/04 Täljegymnasiet B00 5-8 Place 5-6 Hörsholm 60 - 39 Uppsala    
01041000 må 01/04 08:00 må 01/04 Brunnsäng G00 5-8 Place 7-8 EBT 20 - 40 PuHu    
01041100 må 01/04 07:50 må 01/04 Rosenborg G00 Slutspel Bronsmatch Åbyhöj 44 - 36 Honka    
Solid Sport