Detta är resultaten från Scania Cup 2014. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2018 här.

Senaste resultat

Scania Cup 2014 börjar
Slut
18/4
19/4
20/4
21/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
21040101 må 21/04 09:25 må 21/04 Tälje A B01 Slutspel Final Tapiolan Honka 52 - 40 KTP    
21040103 må 21/04 12:15 må 21/04 Tälje A B00 Slutspel Final Virum Vipers 45 - 43 BMS    
21040106 må 21/04 16:45 må 21/04 Tälje A B99 Slutspel Final Mölndal BK 72 - 77 Værløse BBK    
21040107 må 21/04 18:15 må 21/04 Tälje A B98 Slutspel Final KR 51 - 62 Fryshuset    
21040100 må 21/04 08:00 må 21/04 Tälje A G01 Slutspel Final Aabyhøj I.F. 35 - 39 Tapiolan Honka    
21040104 må 21/04 13:45 må 21/04 Tälje A G99 Slutspel Final Hørsholm BBK 47 - 27 OrJy    
21040102 må 21/04 10:50 må 21/04 Tälje A G00 Slutspel Final Hørsholm BBK 27 - 39 Værløse BBK    
21040105 må 21/04 15:15 må 21/04 Tälje A G98 Slutspel Final Hørsholm BBK 46 - 45 SBBK    
20040106 sö 20/04 17:30 sö 20/04 Tälje A B02 Slutspel Final KTP 63 - 28 EBT    
20040108 sö 20/04 20:30 sö 20/04 Tälje A B97-95 Slutspel Final Svendborg 63 - 59 Tapiolan Honka    
20040105 sö 20/04 16:00 sö 20/04 Tälje A G02 Slutspel Final Tapiolan Honka 38 - 44 HNMKY    
20040107 sö 20/04 19:00 sö 20/04 Tälje A G97-95 Slutspel Final BG Luleå 59 - 50 Alvik Basket    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
21041107 må 21/04 17:10 må 21/04 Rosenborg B98 Slutspel Bronsmatch Vråken Basket 61 - 63 Værløse BBK    
21040506 må 21/04 16:00 må 21/04 Täljegymnasiet B98 5-8 Place 5-6 KFUM Uppsala 63 - 51 HSA HEI Sko...en Alliance    
21041106 må 21/04 15:50 må 21/04 Rosenborg B99 Slutspel Bronsmatch Fryshuset 53 - 41 Jämtland    
21040505 må 21/04 14:40 må 21/04 Täljegymnasiet B98 5-8 Place 7-8 Högsbo Basket 44 - 74 KTP    
21041105 må 21/04 14:30 må 21/04 Rosenborg G98 Slutspel Bronsmatch Täby 46 - 56 HNMKY/KaPo    
21040504 må 21/04 13:20 må 21/04 Täljegymnasiet B99 5-8 Place 5-6 Viby 61 - 23 KFUM Uppsala    
21041104 må 21/04 13:10 må 21/04 Rosenborg G99 Slutspel Bronsmatch SBBK 52 - 46 SISU Basketball    
21041003 må 21/04 12:10 må 21/04 Brunnsäng B98 5-8 Place 5-8 HSA HEI Sko...en Alliance 71 - 48 KTP    
21041303 må 21/04 12:10 må 21/04 Gröndal G99 5-6 Place 5-6 Stockholms Polisen 56 - 39 Værløse BBK    
21040303 må 21/04 12:00 må 21/04 Wasa B99 Slutspel Semifinal Jämtland 55 - 63 Værløse BBK    
21040503 må 21/04 12:00 må 21/04 Täljegymnasiet B99 5-8 Place 7-8 SBBK 40 - 53 SISU Basketball    
21041203 må 21/04 12:00 må 21/04 Gärtuna G98 5-8 Place 5-6 SISU Basketball 49 - 33 Djursholm Indians    
21040403 må 21/04 11:50 må 21/04 Östertäljehallen B98 9-12 Place 9-10 SISU Basketball 71 - 48 Malbas    
21041103 må 21/04 11:50 må 21/04 Rosenborg B00 Slutspel Bronsmatch SISU Basketball 33 - 57 Tureberg Pirates    
21040802 må 21/04 10:55 må 21/04 Björkesta G98 5-8 Place 7-8 KFUM Uppsala 45 - 34 Jämtland    
21040602 må 21/04 10:50 må 21/04 Lillhaga B98 5-8 Place 5-8 Högsbo Basket 49 - 54 KFUM Uppsala    
21040702 må 21/04 10:50 må 21/04 Turinge G99 7-8 Place 7-8 KFUM Blackeberg 39 - 27 Vråken Basket    
21041002 må 21/04 10:50 må 21/04 Brunnsäng B98 13-16 Place 15-16 Bygdøy Basket 48 - 58 Sandvika    
21041302 må 21/04 10:50 må 21/04 Gröndal G99 9-10 Place 9-10 Ullern Basket 53 - 40 Hop BBK    
21040302 må 21/04 10:40 må 21/04 Wasa B99 Slutspel Semifinal Mölndal BK 44 - 43 Fryshuset    
21040502 må 21/04 10:40 må 21/04 Täljegymnasiet B98 Slutspel Semifinal Fryshuset 70 - 33 Værløse BBK    
21041202 må 21/04 10:40 må 21/04 Gärtuna G98 9-12 Place 9-10 PeKa 53 - 38 Ytrebygda    
21040402 må 21/04 10:30 må 21/04 Östertäljehallen B98 9-12 Place 11-12 SBBK 56 - 43 Jämtland    
21041102 må 21/04 10:30 må 21/04 Rosenborg G00 Slutspel Bronsmatch Aabyhøj I.F... Østjylland 23 - 39 Tapiolan Honka    
21040801 må 21/04 09:35 må 21/04 Björkesta B00 5-8 Place 5-6 Hørsholm BBK 44 - 59 Wartti    
21040601 må 21/04 09:30 må 21/04 Lillhaga G00 5-8 Place 7-8 Alvik Basket 31 - 41 SBBK    
21040701 må 21/04 09:30 må 21/04 Turinge G00 5-8 Place 5-6 TikS 63 - 57 Wartti    
21041001 må 21/04 09:30 må 21/04 Brunnsäng B98 13-16 Place 13-14 KFUM Blackeberg 68 - 57 Hørsholm BBK    
21041301 må 21/04 09:30 må 21/04 Gröndal G98 Slutspel Semifinal Hørsholm BBK 49 - 39 Täby    
21040301 må 21/04 09:20 må 21/04 Wasa B00 13-15 Place Kongsberg Miners 40 - 37 Tapiolan Honka    
21040501 må 21/04 09:20 må 21/04 Täljegymnasiet B98 Slutspel Semifinal KR 58 - 31 Vråken Basket    
21041201 må 21/04 09:20 må 21/04 Gärtuna G98 9-12 Place 11-12 Kori-80 45 - 55 BK Amager    
21040401 må 21/04 09:10 må 21/04 Östertäljehallen G00 11-13 Place Jämtland 44 - 26 Eos    
21041101 må 21/04 09:10 må 21/04 Rosenborg B01 Slutspel Bronsmatch JKS 46 - 53 BMS    
21040800 må 21/04 08:15 må 21/04 Björkesta B00 5-8 Place 7-8 RU 46 - 57 KFUM Uppsala    
Solid Sport