Allstar Team 2016


Boys 97-98

August Haas - Sisu
Jonatan Arvidsson - BG Luleå
Jacob Bodin - Fryshuset Basket
Sami Harun - Fryshuset Basket
Sylvester Berg - EBAA

Scania King B 97-98 - Jacob Bodin - Fryshuset Basket


Girls 97-98


Trine Drejer - Vaerlöse
Gunesh Özturk - Blackeberg
Annemie Espensen - Vaerlöse
Helene Haegerstrand - Norrort
Emilia Stocklassa - Norrort

Scania Queen G 97-98 - Emilia Stocklassa - Norrort


Boys 99


Beni Fungula - Fryshuset Basket
Anton Harbo - EVN Basket
Hakon Örn Hjalmarsson - IR
Olle Lundqvist - Östersund Basket
Musa Jeng - Fryshuset Basket

Scania King Boys 99 - Anton Harbo - EVN Basket


Girls 99


Lovisa Hjern - Norrköping Dolphins
Lydie Maleka Bukaka - Fryshuset Basket
Amalie Langer - Hörsholm BBK
Moulayna Johnson Sidi Baba - Fryshuset Basket
Cajsa Uhrström - Norrköping Dolphins

Scania Queen G99 - Moulayna Johnson Sidi Baba - Fryshuset Basket


Boys 00


Gustav Moberg - Tureberg
Danijel Marsenic - BMS Herlev
Leonardo Carlino - Hörsholm BBK
Linus Brandin - Uppsala Basket
Igor Bakic - Hörsholm BBK

Scania King Boys 00 - Igor Bakic - Hörsholm BBK



Girls 00


Patricia Elias - SBBK
Frida Formann - Vaerlöse
Marie holm - Vaerlöse
Reetta-Sofia Tulkki - Pyrintö
Frida Olsson - SBBK

Scania Queen Girls 00 - Frida Formann - Vaerlöse


Boys 01


Dui Jonsson - Stjarnan
Julius Orri Agustsson - Thor Akureyri
Melwin Flykt - Spånga Basket
Danzel George - Solna Vikings
Zaba Bangala - Fryshuset

Scania King Boys 01 - Danzel George - Solna Vikings


Girls 01

Tova Sabel - Alvik
Alma Elsnitz - Skuru
Marlene Lind - Åbyhöj
Andrea Larsen - Åbyhöj
Emelie Erlandsson - Alvik

Scania Queen Girls 01 - Marlene Lind - Åbyhöj


Boys 02


Romeo Myrthil - Solna Vikings
William Hulting - Solna Vikings
Jonathan Klussmann - BK Amager
Mads Bro Hansen - AGF
Natnael Asgodom - Solna Vikings

Scania King Boys 02 - Jonathan Klussmann - BK Amager


Girls 02

Clara Frederiksen - BK Amager
Bianca Braikia - BMS Herlev
Ida La Cour Heedbøll - Hørsholm BBK
Julia Nyström - Eos
Stina Almqvist - Marbo

Scania Queen Girls 02 - Stina Almqvist - Marbo


Boys 03


Ville Tolonen - Synki
Luca Sampson - Sisu
Arttu Pitkanen - Pyrintö
Gustav Knudsen - Virum Vipers
Miro Little - Pyrintö

Scania King Boys 03 - Ville Tolonen - Synki


Girls 03


Maija Haapanen - FoKoPo / FoBa
Pihla Klemola - Tapiloan Honka
Kati Ollilainen - HNMKY
Karyn Sanford - Ulriken Eagles
Henna Sandvik - Tapiloan Honka

Scania Queen Girls 03 - Karyn Sanford - Ulriken Eagles


Boys 04

Daniel Rantapaju - TuNMKY
Marqus Mitrovic Mation - BMS Herlev
Luca Juppo - EBT
Marius Toska - Gladsaxe BBK
Max Andersson - Åkersberga Basket

Scania King Boys 04 - Marqus Mitrovic Mation - BMS Herlev


Girls 04

Juliana Haddad - EBT
Petriina Niininen - BC Nokia
Karoline Lundin - BMS Herlev
Kiia Mäntylä - EBT
Ninni Sohlo - Tapiolan Honka

Scania Queen Girls 04 - Juliana Haddad - EBT

Comments