You are viewing the results for Scania Cup 2013. View the current results for Scania Cup 2019 here.



Friday 29/3 (Day 1)

  Nbr Time Arena Group Home team Result  Away team   Live  
29031100 Fri 29/03 08:30 Fri 29/03 Rosenborg B99 Grp B Vaerlöse 50 - 36 SBBK      
29030100 Fri 29/03 08:30 Fri 29/03 Tälje A B95-96 Grp A ESAA 78 - 41 Svendborg      
29030200 Fri 29/03 08:30 Fri 29/03 Tälje B B99 Grp A Jonstrup 54 - 43 Jämtland      
29030500 Fri 29/03 08:40 Fri 29/03 Täljegymnasiet G97 Grp B Alvik 55 - 49 Sisu      
29031101 Fri 29/03 09:50 Fri 29/03 Rosenborg B98 Grp A Vaerlöse 54 - 48 Blackeberg      
29030101 Fri 29/03 09:50 Fri 29/03 Tälje A B95-96 Grp B Vaerlöse 62 - 58 Uppsala      
29030201 Fri 29/03 09:50 Fri 29/03 Tälje B B97 Grp A Sisu 87 - 35 Lidingö      
29031000 Fri 29/03 10:00 Fri 29/03 Brunnsäng B01 Grp B BMS 80 - 24 SBBK      
29031200 Fri 29/03 10:00 Fri 29/03 Gärtuna G99 Grp B Vaerlöse 40 - 44 Vråken      
29030501 Fri 29/03 10:00 Fri 29/03 Täljegymnasiet G97 Grp A Vaerlöse 52 - 41 SBBK      
29030300 Fri 29/03 10:00 Fri 29/03 Wasa B98 Grp D SBBK 57 - 45 Hörsholm      
29031300 Fri 29/03 10:10 Fri 29/03 Gröndal G98 Grp B Blackeberg 49 - 48 Ytrebygda      
29030600 Fri 29/03 10:15 Fri 29/03 Lillhaga B99 Grp C Fryshuset 58 - 28 Sisu      
29030700 Fri 29/03 10:15 Fri 29/03 Turinge G00 Grp A SBBK 35 - 53 Vaerlöse      
29030800 Fri 29/03 10:20 Fri 29/03 Björkesta B00 Grp C Viby 34 - 83 Solna      
29031102 Fri 29/03 11:10 Fri 29/03 Rosenborg B98 Grp C Fryshuset 58 - 57 Vråken      
29030102 Fri 29/03 11:10 Fri 29/03 Tälje A B95-96 Grp D SBBK 59 - 39 Hörsholm      
29030202 Fri 29/03 11:10 Fri 29/03 Tälje B B97 Grp B Sandvika 60 - 68 HoNsU      
29031001 Fri 29/03 11:20 Fri 29/03 Brunnsäng B01 Grp A Amager 51 - 45 Vaerlöse      
29031201 Fri 29/03 11:20 Fri 29/03 Gärtuna G99 Grp C PuHu 69 - 22 Jämtland      
29030502 Fri 29/03 11:20 Fri 29/03 Täljegymnasiet G99 Grp A SBBK 46 - 32 Amager      
29030301 Fri 29/03 11:20 Fri 29/03 Wasa B98 Grp B Uppsala 92 - 29 Haukar      
29030400 Fri 29/03 11:20 Fri 29/03 Östertäljehallen G99 Grp D Hörsholm 53 - 19 Blackeberg      
29031301 Fri 29/03 11:30 Fri 29/03 Gröndal G98 Grp D Sisu 50 - 24 Jämtland      
29030601 Fri 29/03 11:35 Fri 29/03 Lillhaga B99 Grp D Uppsala 21 - 73 Viby      
29030701 Fri 29/03 11:35 Fri 29/03 Turinge G00 Grp C Åbyhöj 38 - 26 Uppsala      
29030801 Fri 29/03 11:40 Fri 29/03 Björkesta B00 Grp D Tureberg 50 - 31 Jämtland      
29031103 Fri 29/03 12:30 Fri 29/03 Rosenborg G95-96 Grp A Wartti 42 - 29 Amager      
29030103 Fri 29/03 12:30 Fri 29/03 Tälje A B95-96 Grp C Alvik 69 - 67 HNMKY      
29030203 Fri 29/03 12:30 Fri 29/03 Tälje B B97 Grp D Hörsholm 80 - 61 TuNMKY      
29031002 Fri 29/03 12:40 Fri 29/03 Brunnsäng B01 Grp B Karhu 37 - 31 PuHu      
29031202 Fri 29/03 12:40 Fri 29/03 Gärtuna G99 Grp A OrJy 60 - 34 Asker      
29030503 Fri 29/03 12:40 Fri 29/03 Täljegymnasiet G97 Grp D Djursholm 48 - 60 Gammelstad      
29030302 Fri 29/03 12:40 Fri 29/03 Wasa B98 Grp A Honka 57 - 34 Fröya      
29030401 Fri 29/03 12:40 Fri 29/03 Östertäljehallen B00 Grp B Uppsala 65 - 38 Sisu      
29031302 Fri 29/03 12:50 Fri 29/03 Gröndal G98 Grp C SBBK 36 - 12 Åbyhöj      
29030602 Fri 29/03 12:55 Fri 29/03 Lillhaga B99 Grp A KTP 73 - 38 EBT      
29030702 Fri 29/03 12:55 Fri 29/03 Turinge G00 Grp D Alvik 33 - 45 Hörsholm      
29030802 Fri 29/03 13:00 Fri 29/03 Björkesta B00 Grp A Hörsholm 52 - 39 Polisen      
29030900 Fri 29/03 13:00 Fri 29/03 Vackstanäs G01 Grp A Hörsholm 61 - 28 BMS      
29031003 Fri 29/03 14:00 Fri 29/03 Brunnsäng B01 Grp A Honka 40 - 30 HNMKY      
29031203 Fri 29/03 14:00 Fri 29/03 Gärtuna G99 Grp B Fryshuset 26 - 70 KaPo      
29031104 Fri 29/03 14:00 Fri 29/03 Rosenborg G95-96 Grp A SBBK 46 - 42 Sanda BG      
29030104 Fri 29/03 14:00 Fri 29/03 Tälje A B95-96 Grp A Svendborg 58 - 49 Sanda BG      
29030204 Fri 29/03 14:00 Fri 29/03 Tälje B B97 Grp C Malbas 66 - 38 Åbyhöj      
29030504 Fri 29/03 14:00 Fri 29/03 Täljegymnasiet G97 Grp C Eos 60 - 38 Hop      
29030402 Fri 29/03 14:00 Fri 29/03 Östertäljehallen B00 Grp B PuHu 65 - 32 TuNMKY      
29031303 Fri 29/03 14:10 Fri 29/03 Gröndal G98 Grp A Hörsholm 42 - 27 Täby      
29030303 Fri 29/03 14:10 Fri 29/03 Wasa B98 Grp B Sisu 71 - 36 Sandvika      
29030603 Fri 29/03 14:15 Fri 29/03 Lillhaga B99 Grp B MaSu 63 - 46 Ullern      
29030703 Fri 29/03 14:15 Fri 29/03 Turinge G00 Grp B Honka 48 - 28 Jämtland      
29030803 Fri 29/03 14:20 Fri 29/03 Björkesta B00 Grp A SBBK 37 - 57 HNMKY      
29030901 Fri 29/03 14:20 Fri 29/03 Vackstanäs G01 Grp B Åbyhöj 50 - 25 Köge      
29031004 Fri 29/03 15:20 Fri 29/03 Brunnsäng B01 Grp B SBBK 12 - 56 JKS      
29031204 Fri 29/03 15:20 Fri 29/03 Gärtuna G99 Grp D Blackeberg 26 - 21 Täby      
29031105 Fri 29/03 15:20 Fri 29/03 Rosenborg G95-96 Grp B Åbyhöj 34 - 47 EBT      
29030105 Fri 29/03 15:20 Fri 29/03 Tälje A B95-96 Grp B Uppsala 59 - 61 Honka      
29030205 Fri 29/03 15:20 Fri 29/03 Tälje B B97 Grp A Lidingö 44 - 66 JKS/Syd      
29030403 Fri 29/03 15:20 Fri 29/03 Östertäljehallen B01 Grp A Vaerlöse 37 - 70 KTP      
29031304 Fri 29/03 15:30 Fri 29/03 Gröndal G98 Grp B Ytrebygda 40 - 60 EBT      
29030505 Fri 29/03 15:30 Fri 29/03 Täljegymnasiet G97 Grp A SBBK 34 - 72 Högsbo      
29030304 Fri 29/03 15:30 Fri 29/03 Wasa B98 Grp C Vråken 76 - 33 Wartti      
29030604 Fri 29/03 15:35 Fri 29/03 Lillhaga B99 Grp C Sisu 53 - 48 HNMKY      
29030804 Fri 29/03 15:40 Fri 29/03 Björkesta B00 Grp C Solna 38 - 31 Honka      
29030902 Fri 29/03 15:40 Fri 29/03 Vackstanäs G01 Grp A SBBK 11 - 68 Honka      
29030704 Fri 29/03 15:45 Fri 29/03 Turinge G00 Grp A Vaerlöse 59 - 34 Wartti      
29031005 Fri 29/03 16:40 Fri 29/03 Brunnsäng B01 Grp A HNMKY 61 - 37 Amager      
29031205 Fri 29/03 16:40 Fri 29/03 Gärtuna G99 Grp C Jämtland 25 - 48 Polisen      
29031106 Fri 29/03 16:40 Fri 29/03 Rosenborg G95-96 Grp B BG Luleå 65 - 40 Alvik      
29030106 Fri 29/03 16:40 Fri 29/03 Tälje A B97 Grp B HoNsU 47 - 58 SBBK      
29030206 Fri 29/03 16:40 Fri 29/03 Tälje B B95-96 Grp D Hörsholm 63 - 37 Centrum      
29030404 Fri 29/03 16:40 Fri 29/03 Östertäljehallen B98 Grp D Hörsholm 60 - 50 Pyrintö      
29031305 Fri 29/03 16:50 Fri 29/03 Gröndal G98 Grp D Jämtland 48 - 38 Uppsala      
29030506 Fri 29/03 16:50 Fri 29/03 Täljegymnasiet G97 Grp B Sisu 46 - 41 Kori-80      
29030305 Fri 29/03 16:50 Fri 29/03 Wasa B98 Grp A Honka 40 - 66 Vaerlöse      
29030605 Fri 29/03 16:55 Fri 29/03 Lillhaga B99 Grp D Viby 68 - 51 Wartti      
29030805 Fri 29/03 17:00 Fri 29/03 Björkesta B00 Grp D Jämtland 31 - 51 Wartti      
29030903 Fri 29/03 17:00 Fri 29/03 Vackstanäs G01 Grp B EBT 42 - 26 Uppsala      
29030705 Fri 29/03 17:05 Fri 29/03 Turinge G00 Grp C Uppsala 59 - 38 EBT      
29031006 Fri 29/03 18:00 Fri 29/03 Brunnsäng B01 Grp B PuHu 35 - 45 BMS      
29031206 Fri 29/03 18:00 Fri 29/03 Gärtuna G99 Grp A OrJy 61 - 29 SBBK      
29031107 Fri 29/03 18:00 Fri 29/03 Rosenborg B97 Grp D TuNMKY 63 - 67 Täby      
29030107 Fri 29/03 18:00 Fri 29/03 Tälje A B95-96 Grp C HNMKY 52 - 68 BG Luleå      
29030207 Fri 29/03 18:00 Fri 29/03 Tälje B B97 Grp C Åbyhöj 46 - 69 Honka      
29030405 Fri 29/03 18:00 Fri 29/03 Östertäljehallen G99 Grp B Fryshuset 44 - 57 Vaerlöse      
29031306 Fri 29/03 18:10 Fri 29/03 Gröndal G98 Grp C Åbyhöj 28 - 84 Wartti      
29030507 Fri 29/03 18:10 Fri 29/03 Täljegymnasiet G97 Grp D Gammelstad 35 - 56 BC Nokia      
29030306 Fri 29/03 18:10 Fri 29/03 Wasa B98 Grp B Uppsala 68 - 44 Sisu      
29030606 Fri 29/03 18:15 Fri 29/03 Lillhaga B99 Grp A KTP 45 - 57 Jonstrup      
29030806 Fri 29/03 18:20 Fri 29/03 Björkesta B00 Grp A SBBK 16 - 81 Hörsholm      
29030706 Fri 29/03 18:25 Fri 29/03 Turinge G00 Grp D Hörsholm 33 - 28 PuHu      
29031007 Fri 29/03 19:20 Fri 29/03 Brunnsäng B01 Grp A KTP 35 - 46 Honka      
29031207 Fri 29/03 19:20 Fri 29/03 Gärtuna G99 Grp A Amager 49 - 16 Asker      
29030406 Fri 29/03 19:20 Fri 29/03 Östertäljehallen B99 Grp B MaSu 37 - 61 Vaerlöse      
29031307 Fri 29/03 19:30 Fri 29/03 Gröndal G98 Grp A Täby 28 - 41 BC Nokia      
29031108 Fri 29/03 19:30 Fri 29/03 Rosenborg B99 Grp B SBBK 56 - 36 Ullern      
29030508 Fri 29/03 19:30 Fri 29/03 Täljegymnasiet G97 Grp C Hop 49 - 64 Wartti      
29030307 Fri 29/03 19:30 Fri 29/03 Wasa B98 Grp B Sandvika 58 - 55 Haukar      
29030607 Fri 29/03 19:35 Fri 29/03 Lillhaga B99 Grp A Jämtland 66 - 41 EBT      
29030807 Fri 29/03 19:40 Fri 29/03 Björkesta B00 Grp A Polisen 58 - 61 HNMKY      
29030707 Fri 29/03 19:45 Fri 29/03 Turinge B00 Grp B PuHu 33 - 50 Uppsala      
29031008 Fri 29/03 20:40 Fri 29/03 Brunnsäng B01 Grp B JKS 56 - 48 Karhu      
29031308 Fri 29/03 20:50 Fri 29/03 Gröndal B00 Grp B Sisu 51 - 50 TuNMKY      
29031109 Fri 29/03 20:50 Fri 29/03 Rosenborg G99 Grp B Vråken 25 - 62 KaPo      
29030509 Fri 29/03 20:50 Fri 29/03 Täljegymnasiet G00 Grp B Jämtland 54 - 50 Eos      
29030308 Fri 29/03 20:50 Fri 29/03 Wasa B98 Grp A Blackeberg 62 - 39 Fröya      

Instagram

Solid Sport