You are viewing the results for Scania Cup 2013. View the current results for Scania Cup 2019 here.



Saturday 30/3 (Day 2)

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
30031000 Sat 30/03 08:00 Sat 30/03 Brunnsäng B01 Grp A Vaerlöse 41 - 61 HNMKY      
30031100 Sat 30/03 08:00 Sat 30/03 Rosenborg G95-96 Grp A Sanda BG 62 - 29 Amager      
30030100 Sat 30/03 08:00 Sat 30/03 Tälje A B95-96 Grp A Sanda BG 44 - 63 ESAA      
30030200 Sat 30/03 08:00 Sat 30/03 Tälje B B99 Grp C HNMKY 43 - 70 Fryshuset      
30030500 Sat 30/03 08:00 Sat 30/03 Täljegymnasiet G97 Grp A Högsbo 46 - 33 Vaerlöse      
30030300 Sat 30/03 08:00 Sat 30/03 Wasa B98 Grp D Pyrintö 54 - 63 SBBK      
30030400 Sat 30/03 08:00 Sat 30/03 Östertäljehallen B00 Grp A HNMKY 54 - 55 Hörsholm      
30031200 Sat 30/03 08:05 Sat 30/03 Gärtuna G99 Grp A Asker 33 - 60 SBBK      
30030600 Sat 30/03 08:10 Sat 30/03 Lillhaga B99 Grp A EBT 49 - 63 Jonstrup      
30030700 Sat 30/03 08:10 Sat 30/03 Turinge G00 Grp A Wartti 25 - 49 SBBK      
30030800 Sat 30/03 08:15 Sat 30/03 Björkesta B00 Grp A Polisen 64 - 21 SBBK      
30031300 Sat 30/03 08:15 Sat 30/03 Gröndal G98 Grp C Wartti 46 - 32 SBBK      
30031001 Sat 30/03 09:20 Sat 30/03 Brunnsäng B01 Grp A Amager 38 - 41 Honka      
30031101 Sat 30/03 09:20 Sat 30/03 Rosenborg G95-96 Grp A SBBK 52 - 39 Wartti      
30030101 Sat 30/03 09:20 Sat 30/03 Tälje A B95-96 Grp B Honka 54 - 39 Vaerlöse      
30030201 Sat 30/03 09:20 Sat 30/03 Tälje B B97 Grp A JKS/Syd 55 - 80 Sisu      
30030501 Sat 30/03 09:20 Sat 30/03 Täljegymnasiet G97 Grp B Kori-80 28 - 58 Alvik      
30030301 Sat 30/03 09:20 Sat 30/03 Wasa B98 Grp C Wartti 42 - 72 Fryshuset      
30030401 Sat 30/03 09:20 Sat 30/03 Östertäljehallen G99 Grp B KaPo 77 - 44 Vaerlöse      
30031201 Sat 30/03 09:25 Sat 30/03 Gärtuna G99 Grp A Amager 14 - 52 OrJy      
30030601 Sat 30/03 09:30 Sat 30/03 Lillhaga B99 Grp A Jämtland 43 - 41 KTP      
30030701 Sat 30/03 09:30 Sat 30/03 Turinge G00 Grp B Eos 15 - 53 Honka      
30030801 Sat 30/03 09:35 Sat 30/03 Björkesta B00 Grp B TuNMKY 46 - 68 Uppsala      
30031301 Sat 30/03 09:35 Sat 30/03 Gröndal G98 Grp B EBT 36 - 25 Blackeberg      
30030900 Sat 30/03 09:50 Sat 30/03 Vackstanäs G01 Grp A Honka 77 - 45 BMS      
30031002 Sat 30/03 10:40 Sat 30/03 Brunnsäng B01 Grp B SBBK 10 - 77 PuHu      
30031102 Sat 30/03 10:40 Sat 30/03 Rosenborg B95-96 Grp C BG Luleå 64 - 49 Alvik      
30030102 Sat 30/03 10:40 Sat 30/03 Tälje A B95-96 Grp D Centrum 43 - 77 SBBK      
30030202 Sat 30/03 10:40 Sat 30/03 Tälje B B97 Grp B SBBK 79 - 35 Sandvika      
30030502 Sat 30/03 10:40 Sat 30/03 Täljegymnasiet G97 Grp D BC Nokia 57 - 51 Djursholm      
30030302 Sat 30/03 10:40 Sat 30/03 Wasa B98 Grp B Haukar 48 - 56 Sisu      
30030402 Sat 30/03 10:40 Sat 30/03 Östertäljehallen G99 Grp B Vråken 48 - 26 Fryshuset      
30031202 Sat 30/03 10:45 Sat 30/03 Gärtuna G99 Grp C Polisen 32 - 60 PuHu      
30030602 Sat 30/03 10:50 Sat 30/03 Lillhaga B99 Grp D Wartti 47 - 64 Uppsala      
30030702 Sat 30/03 10:50 Sat 30/03 Turinge G00 Grp D PuHu 30 - 57 Alvik      
30030802 Sat 30/03 10:55 Sat 30/03 Björkesta B00 Grp B Sisu 36 - 44 PuHu      
30031302 Sat 30/03 10:55 Sat 30/03 Gröndal G98 Grp A BC Nokia 50 - 55 Hörsholm      
30030901 Sat 30/03 11:10 Sat 30/03 Vackstanäs G01 Grp A SBBK 16 - 77 Hörsholm      
30031003 Sat 30/03 12:00 Sat 30/03 Brunnsäng B01 Grp B BMS 57 - 41 Karhu      
30031103 Sat 30/03 12:00 Sat 30/03 Rosenborg G95-96 Grp B Alvik 36 - 38 EBT      
30030103 Sat 30/03 12:00 Sat 30/03 Tälje A G95-96 Grp B BG Luleå 68 - 46 Åbyhöj      
30030203 Sat 30/03 12:00 Sat 30/03 Tälje B B97 Grp C Honka 57 - 82 Malbas      
30030503 Sat 30/03 12:00 Sat 30/03 Täljegymnasiet G97 Grp C Wartti 48 - 59 Eos      
30030303 Sat 30/03 12:00 Sat 30/03 Wasa B98 Grp B Sandvika 54 - 79 Uppsala      
30030403 Sat 30/03 12:00 Sat 30/03 Östertäljehallen B98 Grp A Fröya 49 - 86 Vaerlöse      
30031203 Sat 30/03 12:05 Sat 30/03 Gärtuna G99 Grp D Täby 14 - 60 Hörsholm      
30030603 Sat 30/03 12:10 Sat 30/03 Lillhaga B99 Grp B Ullern 43 - 55 Vaerlöse      
30030703 Sat 30/03 12:10 Sat 30/03 Turinge G00 Grp C EBT 27 - 56 Åbyhöj      
30030803 Sat 30/03 12:15 Sat 30/03 Björkesta B00 Grp C Honka 79 - 48 Viby      
30031303 Sat 30/03 12:15 Sat 30/03 Gröndal G98 Grp D Uppsala 56 - 42 Sisu      
30030902 Sat 30/03 12:30 Sat 30/03 Vackstanäs G01 Grp B Uppsala 22 - 27 Köge      
30030404 Sat 30/03 13:20 Sat 30/03 Östertäljehallen B00 Grp D Wartti 60 - 61 Tureberg      
30031004 Sat 30/03 13:30 Sat 30/03 Brunnsäng B01 Grp A HNMKY 45 - 60 KTP      
30031204 Sat 30/03 13:30 Sat 30/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/8 Final SBBK 52 - 40 Vaerlöse      
30030604 Sat 30/03 13:30 Sat 30/03 Lillhaga B99 Grp B SBBK 45 - 47 MaSu      
30031104 Sat 30/03 13:30 Sat 30/03 Rosenborg G95-96 Grp A Sanda BG 44 - 31 Wartti      
30030104 Sat 30/03 13:30 Sat 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/8 Final Svendborg 51 - 74 Uppsala      
30030204 Sat 30/03 13:30 Sat 30/03 Tälje B B97 Grp D Täby 39 - 72 Hörsholm      
30030504 Sat 30/03 13:30 Sat 30/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/8 Final Vaerlöse 39 - 36 Kori-80      
30030304 Sat 30/03 13:30 Sat 30/03 Wasa B98 Grp A Blackeberg 45 - 56 Honka      
30030804 Sat 30/03 13:35 Sat 30/03 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final HNMKY 38 - 52 Sisu      
30031304 Sat 30/03 13:35 Sat 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final Blackeberg 54 - 30 Åbyhöj      
30030704 Sat 30/03 13:40 Sat 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final SBBK 50 - 28 Eos      
30030903 Sat 30/03 13:50 Sat 30/03 Vackstanäs G01 Grp B EBT 26 - 35 Åbyhöj      
30031005 Sat 30/03 14:50 Sat 30/03 Brunnsäng B01 Grp A Honka 41 - 33 Vaerlöse      
30031205 Sat 30/03 14:50 Sat 30/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/8 Final Vråken 51 - 30 Jämtland      
30030605 Sat 30/03 14:50 Sat 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final Sisu 62 - 55 Wartti      
30031105 Sat 30/03 14:50 Sat 30/03 Rosenborg B95-96 Slutspel 1/8 Final Alvik 51 - 49 Centrum      
30030105 Sat 30/03 14:50 Sat 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/8 Final Hörsholm 38 - 56 Sanda BG      
30030205 Sat 30/03 14:50 Sat 30/03 Tälje B B95-96 Slutspel 1/8 Final Vaerlöse 51 - 66 HNMKY      
30030505 Sat 30/03 14:50 Sat 30/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/8 Final Gammelstad 44 - 55 SBBK      
30030305 Sat 30/03 14:50 Sat 30/03 Wasa B98 Slutspel 1/8 Final Vråken 84 - 54 Pyrintö      
30031305 Sat 30/03 14:55 Sat 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final BC Nokia 50 - 38 Ytrebygda      
30030705 Sat 30/03 15:00 Sat 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final Alvik 50 - 31 Wartti      
30030805 Sat 30/03 15:05 Sat 30/03 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final PuHu 93 - 37 Viby      
30030904 Sat 30/03 15:20 Sat 30/03 Vackstanäs G01 Grp A BMS 46 - 16 SBBK      
30031006 Sat 30/03 16:10 Sat 30/03 Brunnsäng B01 Grp B PuHu 51 - 52 JKS      
30031206 Sat 30/03 16:10 Sat 30/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/8 Final Polisen 73 - 28 Täby      
30030606 Sat 30/03 16:10 Sat 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final Uppsala 36 - 37 KTP      
30031106 Sat 30/03 16:10 Sat 30/03 Rosenborg G95-96 Grp B EBT 28 - 70 BG Luleå      
30030106 Sat 30/03 16:10 Sat 30/03 Tälje A G95-96 Grp A Amager 50 - 44 SBBK      
30030206 Sat 30/03 16:10 Sat 30/03 Tälje B B97 Slutspel 1/8 Final JKS/Syd 65 - 59 Sandvika      
30030506 Sat 30/03 16:10 Sat 30/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/8 Final Sisu 36 - 41 Hop      
30030306 Sat 30/03 16:10 Sat 30/03 Wasa B98 Slutspel 1/8 Final Sisu 42 - 36 Wartti      
30031306 Sat 30/03 16:15 Sat 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final SBBK 22 - 50 Jämtland      
30030706 Sat 30/03 16:20 Sat 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final Jämtland 25 - 45 EBT      
30030806 Sat 30/03 16:25 Sat 30/03 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final Honka 48 - 29 Jämtland      
30030905 Sat 30/03 16:40 Sat 30/03 Vackstanäs G01 Grp A Honka 49 - 25 Hörsholm      
30031007 Sat 30/03 17:30 Sat 30/03 Brunnsäng B01 Grp B Karhu 82 - 19 SBBK      
30031207 Sat 30/03 17:30 Sat 30/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/8 Final Blackeberg 38 - 47 Amager      
30030607 Sat 30/03 17:30 Sat 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final MaSu 36 - 55 HNMKY      
30031107 Sat 30/03 17:30 Sat 30/03 Rosenborg G95-96 Grp B Alvik 41 - 44 Åbyhöj      
30030207 Sat 30/03 17:30 Sat 30/03 Tälje B B97 Slutspel 1/8 Final HoNsU 58 - 57 Åbyhöj      
30030507 Sat 30/03 17:30 Sat 30/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/8 Final Wartti 57 - 52 Djursholm      
30030307 Sat 30/03 17:30 Sat 30/03 Wasa B98 Slutspel 1/8 Final Hörsholm 62 - 55 Blackeberg      
30031307 Sat 30/03 17:35 Sat 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final Uppsala 61 - 42 Täby      
30030707 Sat 30/03 17:40 Sat 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final Uppsala 27 - 28 PuHu      
30030807 Sat 30/03 17:45 Sat 30/03 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final Wartti 50 - 54 Polisen      
30030906 Sat 30/03 18:00 Sat 30/03 Vackstanäs G01 Grp B Köge 27 - 36 EBT      
30031008 Sat 30/03 18:50 Sat 30/03 Brunnsäng B01 Grp B JKS 41 - 57 BMS      
30031308 Sat 30/03 18:55 Sat 30/03 Gröndal G98 9-12 Place 9-12 Ytrebygda 36 - 24 SBBK      
30031208 Sat 30/03 19:00 Sat 30/03 Gärtuna G99 9-14 Place 9-16 Asker 70 - 29 Jämtland      
30030608 Sat 30/03 19:00 Sat 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final Jämtland 59 - 40 SBBK      
30031108 Sat 30/03 19:00 Sat 30/03 Rosenborg B95-96 Slutspel 1/4 Final ESAA 79 - 47 HNMKY      
30030107 Sat 30/03 19:00 Sat 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/4 Final Honka 49 - 58 Alvik      
30030208 Sat 30/03 19:00 Sat 30/03 Tälje B B97 Slutspel 1/8 Final Täby 56 - 32 Lidingö      
30030508 Sat 30/03 19:00 Sat 30/03 Täljegymnasiet B98 Placeringsmatcher 9-16 Haukar 64 - 49 Pyrintö      
30030308 Sat 30/03 19:00 Sat 30/03 Wasa B98 Slutspel 1/8 Final Honka 41 - 26 Sandvika      
30030808 Sat 30/03 19:05 Sat 30/03 Björkesta B00 Placeringsmatcher 9-16 SBBK 67 - 46 Viby      
30030708 Sat 30/03 19:10 Sat 30/03 Turinge G00 9-12 Place 9-12 Jämtland 50 - 30 Wartti      
30030907 Sat 30/03 19:20 Sat 30/03 Vackstanäs G01 Grp B Uppsala 11 - 44 Åbyhöj      
30031009 Sat 30/03 20:10 Sat 30/03 Brunnsäng B01 Grp A KTP 51 - 49 Amager      
30031309 Sat 30/03 20:15 Sat 30/03 Gröndal G98 9-12 Place 9-12 Åbyhöj 27 - 50 Täby      
30031209 Sat 30/03 20:20 Sat 30/03 Gärtuna G99 9-14 Place 9-16 Fryshuset 56 - 33 Täby      
30030609 Sat 30/03 20:20 Sat 30/03 Lillhaga B99 Placeringsmatcher 9-16 Ullern 45 - 55 Wartti      
30031109 Sat 30/03 20:20 Sat 30/03 Rosenborg B95-96 Slutspel 1/4 Final BG Luleå 58 - 35 Sanda BG      
30030108 Sat 30/03 20:20 Sat 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/4 Final SBBK 55 - 54 Uppsala      
30030209 Sat 30/03 20:20 Sat 30/03 Tälje B B97 Slutspel 1/8 Final Honka 65 - 39 TuNMKY      
30030509 Sat 30/03 20:20 Sat 30/03 Täljegymnasiet B99 Placeringsmatcher 9-16 EBT 52 - 33 MaSu      
30030309 Sat 30/03 20:20 Sat 30/03 Wasa B98 Placeringsmatcher 9-16 Fröya 57 - 50 Wartti      
30030809 Sat 30/03 20:25 Sat 30/03 Björkesta B00 Placeringsmatcher 9-16 TuNMKY 38 - 44 Jämtland      
30030709 Sat 30/03 20:30 Sat 30/03 Turinge G00 9-12 Place 9-12 Eos 41 - 45 Uppsala      

Instagram

Solid Sport