Detta är resultaten från Scania Cup 2013. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2020 här.

SBBK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29031100 fr 29/03 08:30 fr 29/03 Rosenborg B99 Grp B Vaerlöse 50 - 36 SBBK      
29030300 fr 29/03 10:00 fr 29/03 Wasa B98 Grp D SBBK 57 - 45 Hörsholm      
29031000 fr 29/03 10:00 fr 29/03 Brunnsäng B01 Grp B BMS 80 - 24 SBBK      
29030501 fr 29/03 10:00 fr 29/03 Täljegymnasiet G97 Grp A Vaerlöse 52 - 41 SBBK      
29030700 fr 29/03 10:15 fr 29/03 Turinge G00 Grp A SBBK 35 - 53 Vaerlöse      
29030102 fr 29/03 11:10 fr 29/03 Tälje A B95-96 Grp D SBBK 59 - 39 Hörsholm      
29030502 fr 29/03 11:20 fr 29/03 Täljegymnasiet G99 Grp A SBBK 46 - 32 Amager      
29031302 fr 29/03 12:50 fr 29/03 Gröndal G98 Grp C SBBK 36 - 12 Åbyhöj      
29031104 fr 29/03 14:00 fr 29/03 Rosenborg G95-96 Grp A SBBK 46 - 42 Sanda BG      
29030803 fr 29/03 14:20 fr 29/03 Björkesta B00 Grp A SBBK 37 - 57 HNMKY      
29031004 fr 29/03 15:20 fr 29/03 Brunnsäng B01 Grp B SBBK 12 - 56 JKS      
29030505 fr 29/03 15:30 fr 29/03 Täljegymnasiet G97 Grp A SBBK 34 - 72 Högsbo      
29030902 fr 29/03 15:40 fr 29/03 Vackstanäs G01 Grp A SBBK 11 - 68 Honka      
29030106 fr 29/03 16:40 fr 29/03 Tälje A B97 Grp B HoNsU 47 - 58 SBBK      
29031206 fr 29/03 18:00 fr 29/03 Gärtuna G99 Grp A OrJy 61 - 29 SBBK      
29030806 fr 29/03 18:20 fr 29/03 Björkesta B00 Grp A SBBK 16 - 81 Hörsholm      
29031108 fr 29/03 19:30 fr 29/03 Rosenborg B99 Grp B SBBK 56 - 36 Ullern      
30030300 lö 30/03 08:00 lö 30/03 Wasa B98 Grp D Pyrintö 54 - 63 SBBK      
30031200 lö 30/03 08:05 lö 30/03 Gärtuna G99 Grp A Asker 33 - 60 SBBK      
30030700 lö 30/03 08:10 lö 30/03 Turinge G00 Grp A Wartti 25 - 49 SBBK      
30031300 lö 30/03 08:15 lö 30/03 Gröndal G98 Grp C Wartti 46 - 32 SBBK      
30030800 lö 30/03 08:15 lö 30/03 Björkesta B00 Grp A Polisen 64 - 21 SBBK      
30031101 lö 30/03 09:20 lö 30/03 Rosenborg G95-96 Grp A SBBK 52 - 39 Wartti      
30031002 lö 30/03 10:40 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp B SBBK 10 - 77 PuHu      
30030102 lö 30/03 10:40 lö 30/03 Tälje A B95-96 Grp D Centrum 43 - 77 SBBK      
30030202 lö 30/03 10:40 lö 30/03 Tälje B B97 Grp B SBBK 79 - 35 Sandvika      
30030901 lö 30/03 11:10 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp A SBBK 16 - 77 Hörsholm      
30031204 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/8 Final SBBK 52 - 40 Vaerlöse      
30030604 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Lillhaga B99 Grp B SBBK 45 - 47 MaSu      
30030704 lö 30/03 13:40 lö 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final SBBK 50 - 28 Eos      
30030505 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/8 Final Gammelstad 44 - 55 SBBK      
30030904 lö 30/03 15:20 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp A BMS 46 - 16 SBBK      
30030106 lö 30/03 16:10 lö 30/03 Tälje A G95-96 Grp A Amager 50 - 44 SBBK      
30031306 lö 30/03 16:15 lö 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final SBBK 22 - 50 Jämtland      
30031007 lö 30/03 17:30 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp B Karhu 82 - 19 SBBK      
30031308 lö 30/03 18:55 lö 30/03 Gröndal G98 9-12 Place 9-12 Ytrebygda 36 - 24 SBBK      
30030608 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final Jämtland 59 - 40 SBBK      
30030808 lö 30/03 19:05 lö 30/03 Björkesta B00 Placeringsmatcher 9-16 SBBK 67 - 46 Viby      
30030108 lö 30/03 20:20 lö 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/4 Final SBBK 55 - 54 Uppsala      
31030501 sö 31/03 09:20 sö 31/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/4 Final Eos 57 - 30 SBBK      
31030101 sö 31/03 09:20 sö 31/03 Tälje A G95-96 Slutspel Semifinal SBBK 46 - 34 EBT      
31031201 sö 31/03 09:25 sö 31/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/4 Final Hörsholm 68 - 29 SBBK      
31030901 sö 31/03 09:50 sö 31/03 Vackstanäs G01 Placeringsmatcher 5-8 Köge 28 - 29 SBBK      
31031000 sö 31/03 10:40 sö 31/03 Brunnsäng B01 9-10 Place 9-10 Vaerlöse 71 - 24 SBBK      
31030703 sö 31/03 12:10 sö 31/03 Turinge G00 Slutspel 1/4 Final Hörsholm 34 - 29 SBBK      
31030204 sö 31/03 13:20 sö 31/03 Tälje B B97 Slutspel 1/4 Final SBBK 49 - 72 Honka      
31030604 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Lillhaga B99 Placeringsmatcher 9-12 SBBK 32 - 53 Wartti      
31030104 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Tälje A B95-96 Slutspel Semifinal Alvik 52 - 58 SBBK      
31030305 sö 31/03 15:00 sö 31/03 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final SBBK 52 - 49 Honka      
31030905 sö 31/03 15:10 sö 31/03 Vackstanäs G01 Placeringsmatcher 5-6 BMS 49 - 16 SBBK      
31030405 sö 31/03 16:00 sö 31/03 Östertäljehallen B97 5-8 Place 5-8 SBBK 34 - 70 JKS/Syd      
31030806 sö 31/03 16:15 sö 31/03 Björkesta B00 Placeringsmatcher 9-12 Wartti 73 - 26 SBBK      
31031306 sö 31/03 16:15 sö 31/03 Gröndal G98 9-12 Place 11-12 SBBK 44 - 16 Åbyhöj      
31030406 sö 31/03 17:20 sö 31/03 Östertäljehallen G97 5-8 Place 5-8 Hop 36 - 44 SBBK      
31030107 sö 31/03 19:00 sö 31/03 Tälje A G95-96 Slutspel Final SBBK 36 - 53 BG Luleå      
31030908 sö 31/03 19:10 sö 31/03 Vackstanäs B00 Placeringsmatcher 11-12 HNMKY 64 - 30 SBBK      
31030408 sö 31/03 20:10 sö 31/03 Östertäljehallen G99 5-8 Place 5-8 Polisen 34 - 27 SBBK      
31030709 sö 31/03 20:20 sö 31/03 Turinge G00 5-8 Place 5-8 PuHu 32 - 33 SBBK      
31030108 sö 31/03 20:30 sö 31/03 Tälje A B95-96 Slutspel Final ESAA 53 - 65 SBBK      
01040400 må 01/04 08:00 må 01/04 Östertäljehallen G00 5-8 Place 5-6 Alvik 34 - 26 SBBK      
01041001 må 01/04 09:20 må 01/04 Brunnsäng B99 Placeringsmatcher 11-12 SBBK 49 - 58 EBT      
01040401 må 01/04 09:20 må 01/04 Östertäljehallen G99 5-8 Place 7-8 Amager 50 - 21 SBBK      
01040302 må 01/04 10:50 må 01/04 Wasa B98 Slutspel Semifinal Uppsala 65 - 32 SBBK      
01040403 må 01/04 12:00 må 01/04 Östertäljehallen G97 5-8 Place 5-6 SBBK 54 - 65 BC Nokia      
01041304 må 01/04 13:30 må 01/04 Gröndal B97 5-8 Place 7-8 HoNsU 39 - 41 SBBK      
01041107 må 01/04 17:10 må 01/04 Rosenborg B97 Slutspel Bronsmatch Sisu 69 - 34 SBBK      

Instagram

Solid Sport