Detta är resultaten från Scania Cup 2013. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2020 här.

Honka

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29030302 fr 29/03 12:40 fr 29/03 Wasa B98 Grp A Honka 57 - 34 Fröya      
29031003 fr 29/03 14:00 fr 29/03 Brunnsäng B01 Grp A Honka 40 - 30 HNMKY      
29030703 fr 29/03 14:15 fr 29/03 Turinge G00 Grp B Honka 48 - 28 Jämtland      
29030105 fr 29/03 15:20 fr 29/03 Tälje A B95-96 Grp B Uppsala 59 - 61 Honka      
29030902 fr 29/03 15:40 fr 29/03 Vackstanäs G01 Grp A SBBK 11 - 68 Honka      
29030804 fr 29/03 15:40 fr 29/03 Björkesta B00 Grp C Solna 38 - 31 Honka      
29030305 fr 29/03 16:50 fr 29/03 Wasa B98 Grp A Honka 40 - 66 Vaerlöse      
29030207 fr 29/03 18:00 fr 29/03 Tälje B B97 Grp C Åbyhöj 46 - 69 Honka      
29031007 fr 29/03 19:20 fr 29/03 Brunnsäng B01 Grp A KTP 35 - 46 Honka      
30030101 lö 30/03 09:20 lö 30/03 Tälje A B95-96 Grp B Honka 54 - 39 Vaerlöse      
30031001 lö 30/03 09:20 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp A Amager 38 - 41 Honka      
30030701 lö 30/03 09:30 lö 30/03 Turinge G00 Grp B Eos 15 - 53 Honka      
30030900 lö 30/03 09:50 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp A Honka 77 - 45 BMS      
30030203 lö 30/03 12:00 lö 30/03 Tälje B B97 Grp C Honka 57 - 82 Malbas      
30030803 lö 30/03 12:15 lö 30/03 Björkesta B00 Grp C Honka 79 - 48 Viby      
30030304 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Wasa B98 Grp A Blackeberg 45 - 56 Honka      
30031005 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp A Honka 41 - 33 Vaerlöse      
30030806 lö 30/03 16:25 lö 30/03 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final Honka 48 - 29 Jämtland      
30030905 lö 30/03 16:40 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp A Honka 49 - 25 Hörsholm      
30030107 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/4 Final Honka 49 - 58 Alvik      
30030308 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Wasa B98 Slutspel 1/8 Final Honka 41 - 26 Sandvika      
30030209 lö 30/03 20:20 lö 30/03 Tälje B B97 Slutspel 1/8 Final Honka 65 - 39 TuNMKY      
31030702 sö 31/03 10:50 sö 31/03 Turinge G00 Slutspel 1/4 Final Honka 53 - 30 PuHu      
31030802 sö 31/03 10:55 sö 31/03 Björkesta B00 Slutspel 1/4 Final Uppsala 37 - 38 Honka      
31030902 sö 31/03 11:10 sö 31/03 Vackstanäs G01 Slutspel Semifinal Honka 40 - 31 EBT      
31031103 sö 31/03 12:00 sö 31/03 Rosenborg B95-96 5-8 Place 5-8 Honka 55 - 63 Uppsala      
31030204 sö 31/03 13:20 sö 31/03 Tälje B B97 Slutspel 1/4 Final SBBK 49 - 72 Honka      
31030305 sö 31/03 15:00 sö 31/03 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final SBBK 52 - 49 Honka      
31030105 sö 31/03 16:10 sö 31/03 Tälje A B01 Final Final Honka 60 - 47 BMS      
31030507 sö 31/03 17:30 sö 31/03 Täljegymnasiet B95-96 5-8 Place 7-8 Sanda BG 43 - 52 Honka      
31030707 sö 31/03 17:30 sö 31/03 Turinge G00 Slutspel Semifinal Honka 26 - 28 Hörsholm      
31030307 sö 31/03 17:40 sö 31/03 Wasa B98 5-8 Place 5-8 Vråken 75 - 45 Honka      
31030106 sö 31/03 17:40 sö 31/03 Tälje A G01 Slutspel Final Honka 46 - 41 Åbyhöj      
31030808 sö 31/03 19:05 sö 31/03 Björkesta B00 Slutspel Semifinal Honka 45 - 51 Tureberg      
01041100 må 01/04 07:50 må 01/04 Rosenborg G00 Slutspel Bronsmatch Åbyhöj 44 - 36 Honka      
01041101 må 01/04 09:10 må 01/04 Rosenborg B00 Slutspel Bronsmatch Solna 42 - 44 Honka      
01041102 må 01/04 10:30 må 01/04 Rosenborg B97 Slutspel Semifinal Honka 56 - 63 Hörsholm      
01040303 må 01/04 12:10 må 01/04 Wasa B98 5-8 Place 7-8 Hörsholm 42 - 55 Honka      
01041105 må 01/04 14:30 må 01/04 Rosenborg B98 Slutspel Bronsmatch Sisu 57 - 64 Honka      

Instagram

Solid Sport