Detta är resultaten från Scania Cup 2013. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2020 här.

Jämtland

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29030200 fr 29/03 08:30 fr 29/03 Tälje B B99 Grp A Jonstrup 54 - 43 Jämtland      
29031201 fr 29/03 11:20 fr 29/03 Gärtuna G99 Grp C PuHu 69 - 22 Jämtland      
29031301 fr 29/03 11:30 fr 29/03 Gröndal G98 Grp D Sisu 50 - 24 Jämtland      
29030801 fr 29/03 11:40 fr 29/03 Björkesta B00 Grp D Tureberg 50 - 31 Jämtland      
29030703 fr 29/03 14:15 fr 29/03 Turinge G00 Grp B Honka 48 - 28 Jämtland      
29031205 fr 29/03 16:40 fr 29/03 Gärtuna G99 Grp C Jämtland 25 - 48 Polisen      
29031305 fr 29/03 16:50 fr 29/03 Gröndal G98 Grp D Jämtland 48 - 38 Uppsala      
29030805 fr 29/03 17:00 fr 29/03 Björkesta B00 Grp D Jämtland 31 - 51 Wartti      
29030607 fr 29/03 19:35 fr 29/03 Lillhaga B99 Grp A Jämtland 66 - 41 EBT      
29030509 fr 29/03 20:50 fr 29/03 Täljegymnasiet G00 Grp B Jämtland 54 - 50 Eos      
30030601 lö 30/03 09:30 lö 30/03 Lillhaga B99 Grp A Jämtland 43 - 41 KTP      
30031205 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/8 Final Vråken 51 - 30 Jämtland      
30031306 lö 30/03 16:15 lö 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final SBBK 22 - 50 Jämtland      
30030706 lö 30/03 16:20 lö 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final Jämtland 25 - 45 EBT      
30030806 lö 30/03 16:25 lö 30/03 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final Honka 48 - 29 Jämtland      
30030608 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final Jämtland 59 - 40 SBBK      
30031208 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Gärtuna G99 9-14 Place 9-16 Asker 70 - 29 Jämtland      
30030708 lö 30/03 19:10 lö 30/03 Turinge G00 9-12 Place 9-12 Jämtland 50 - 30 Wartti      
30030809 lö 30/03 20:25 lö 30/03 Björkesta B00 Placeringsmatcher 9-16 TuNMKY 38 - 44 Jämtland      
31030601 sö 31/03 09:30 sö 31/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/4 Final Viby 62 - 30 Jämtland      
31031302 sö 31/03 10:55 sö 31/03 Gröndal G98 Slutspel 1/4 Final EBT 37 - 48 Jämtland      
31030705 sö 31/03 14:50 sö 31/03 Turinge G00 9-12 Place 9-10 Uppsala 31 - 41 Jämtland      
31030805 sö 31/03 14:55 sö 31/03 Björkesta B00 Placeringsmatcher 9-12 HNMKY 34 - 37 Jämtland      
31031206 sö 31/03 16:10 sö 31/03 Gärtuna G99 13-14 Place 13-14 Jämtland 28 - 42 Täby      
31030607 sö 31/03 17:30 sö 31/03 Lillhaga B99 5-8 Place 5-8 Sisu 55 - 58 Jämtland      
31031309 sö 31/03 20:15 sö 31/03 Gröndal G98 Slutspel Semifinal Jämtland 24 - 45 Sisu      
31031007 sö 31/03 20:20 sö 31/03 Brunnsäng B00 Placeringsmatcher 9-10 Jämtland 41 - 49 Wartti      
01041202 må 01/04 10:45 må 01/04 Gärtuna B99 5-8 Place 5-6 Jonstrup 41 - 53 Jämtland      
01041104 må 01/04 13:10 må 01/04 Rosenborg G98 Slutspel Bronsmatch Hörsholm 38 - 35 Jämtland      

Instagram

Solid Sport