Detta är resultaten från Scania Cup 2013. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2020 här.

Uppsala

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
29030101 fr 29/03 09:50 fr 29/03 Tälje A B95-96 Grp B Vaerlöse 62 - 58 Uppsala      
29030301 fr 29/03 11:20 fr 29/03 Wasa B98 Grp B Uppsala 92 - 29 Haukar      
29030701 fr 29/03 11:35 fr 29/03 Turinge G00 Grp C Åbyhöj 38 - 26 Uppsala      
29030601 fr 29/03 11:35 fr 29/03 Lillhaga B99 Grp D Uppsala 21 - 73 Viby      
29030401 fr 29/03 12:40 fr 29/03 Östertäljehallen B00 Grp B Uppsala 65 - 38 Sisu      
29030105 fr 29/03 15:20 fr 29/03 Tälje A B95-96 Grp B Uppsala 59 - 61 Honka      
29031305 fr 29/03 16:50 fr 29/03 Gröndal G98 Grp D Jämtland 48 - 38 Uppsala      
29030903 fr 29/03 17:00 fr 29/03 Vackstanäs G01 Grp B EBT 42 - 26 Uppsala      
29030705 fr 29/03 17:05 fr 29/03 Turinge G00 Grp C Uppsala 59 - 38 EBT      
29030306 fr 29/03 18:10 fr 29/03 Wasa B98 Grp B Uppsala 68 - 44 Sisu      
29030707 fr 29/03 19:45 fr 29/03 Turinge B00 Grp B PuHu 33 - 50 Uppsala      
30030801 lö 30/03 09:35 lö 30/03 Björkesta B00 Grp B TuNMKY 46 - 68 Uppsala      
30030602 lö 30/03 10:50 lö 30/03 Lillhaga B99 Grp D Wartti 47 - 64 Uppsala      
30030303 lö 30/03 12:00 lö 30/03 Wasa B98 Grp B Sandvika 54 - 79 Uppsala      
30031303 lö 30/03 12:15 lö 30/03 Gröndal G98 Grp D Uppsala 56 - 42 Sisu      
30030902 lö 30/03 12:30 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp B Uppsala 22 - 27 Köge      
30030104 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/8 Final Svendborg 51 - 74 Uppsala      
30030606 lö 30/03 16:10 lö 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final Uppsala 36 - 37 KTP      
30031307 lö 30/03 17:35 lö 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final Uppsala 61 - 42 Täby      
30030707 lö 30/03 17:40 lö 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final Uppsala 27 - 28 PuHu      
30030907 lö 30/03 19:20 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp B Uppsala 11 - 44 Åbyhöj      
30030108 lö 30/03 20:20 lö 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/4 Final SBBK 55 - 54 Uppsala      
30030709 lö 30/03 20:30 lö 30/03 Turinge G00 9-12 Place 9-12 Eos 41 - 45 Uppsala      
31030900 sö 31/03 08:30 sö 31/03 Vackstanäs G01 Placeringsmatcher 5-8 BMS 33 - 21 Uppsala      
31031301 sö 31/03 09:35 sö 31/03 Gröndal G98 Slutspel 1/4 Final Wartti 40 - 60 Uppsala      
31030802 sö 31/03 10:55 sö 31/03 Björkesta B00 Slutspel 1/4 Final Uppsala 37 - 38 Honka      
31031103 sö 31/03 12:00 sö 31/03 Rosenborg B95-96 5-8 Place 5-8 Honka 55 - 63 Uppsala      
31030304 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final Uppsala 89 - 49 Vråken      
31030904 sö 31/03 13:50 sö 31/03 Vackstanäs G01 Placeringsmatcher 7-8 Uppsala 14 - 42 Köge      
31030705 sö 31/03 14:50 sö 31/03 Turinge G00 9-12 Place 9-10 Uppsala 31 - 41 Jämtland      
31030605 sö 31/03 14:50 sö 31/03 Lillhaga B99 Placeringsmatcher 9-12 Uppsala 72 - 69 EBT      
31031107 sö 31/03 17:30 sö 31/03 Rosenborg B95-96 5-8 Place 5-6 HNMKY 54 - 76 Uppsala      
31031308 sö 31/03 18:55 sö 31/03 Gröndal G98 Slutspel Semifinal Hörsholm 37 - 48 Uppsala      
31030809 sö 31/03 20:25 sö 31/03 Björkesta B00 5-8 Place 5-8 Uppsala 54 - 33 Sisu      
01040500 må 01/04 08:00 må 01/04 Täljegymnasiet B00 5-8 Place 5-6 Hörsholm 60 - 39 Uppsala      
01041002 må 01/04 10:40 må 01/04 Brunnsäng B99 Placeringsmatcher 9-10 Wartti 45 - 37 Uppsala      
01040302 må 01/04 10:50 må 01/04 Wasa B98 Slutspel Semifinal Uppsala 65 - 32 SBBK      
01040104 må 01/04 13:40 må 01/04 Tälje A G98 Slutspel Final Uppsala 50 - 39 Sisu      
01040105 må 01/04 15:00 må 01/04 Tälje A B98 Slutspel Final Fryshuset 44 - 68 Uppsala      

Instagram

Solid Sport