Detta är resultaten från Scania Cup 2013. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2019 här.



Lördag 30/3 (Dag 2)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30031000 lö 30/03 08:00 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp A Vaerlöse 41 - 61 HNMKY      
30031100 lö 30/03 08:00 lö 30/03 Rosenborg G95-96 Grp A Sanda BG 62 - 29 Amager      
30030100 lö 30/03 08:00 lö 30/03 Tälje A B95-96 Grp A Sanda BG 44 - 63 ESAA      
30030200 lö 30/03 08:00 lö 30/03 Tälje B B99 Grp C HNMKY 43 - 70 Fryshuset      
30030500 lö 30/03 08:00 lö 30/03 Täljegymnasiet G97 Grp A Högsbo 46 - 33 Vaerlöse      
30030300 lö 30/03 08:00 lö 30/03 Wasa B98 Grp D Pyrintö 54 - 63 SBBK      
30030400 lö 30/03 08:00 lö 30/03 Östertäljehallen B00 Grp A HNMKY 54 - 55 Hörsholm      
30031200 lö 30/03 08:05 lö 30/03 Gärtuna G99 Grp A Asker 33 - 60 SBBK      
30030600 lö 30/03 08:10 lö 30/03 Lillhaga B99 Grp A EBT 49 - 63 Jonstrup      
30030700 lö 30/03 08:10 lö 30/03 Turinge G00 Grp A Wartti 25 - 49 SBBK      
30030800 lö 30/03 08:15 lö 30/03 Björkesta B00 Grp A Polisen 64 - 21 SBBK      
30031300 lö 30/03 08:15 lö 30/03 Gröndal G98 Grp C Wartti 46 - 32 SBBK      
30031001 lö 30/03 09:20 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp A Amager 38 - 41 Honka      
30031101 lö 30/03 09:20 lö 30/03 Rosenborg G95-96 Grp A SBBK 52 - 39 Wartti      
30030101 lö 30/03 09:20 lö 30/03 Tälje A B95-96 Grp B Honka 54 - 39 Vaerlöse      
30030201 lö 30/03 09:20 lö 30/03 Tälje B B97 Grp A JKS/Syd 55 - 80 Sisu      
30030501 lö 30/03 09:20 lö 30/03 Täljegymnasiet G97 Grp B Kori-80 28 - 58 Alvik      
30030301 lö 30/03 09:20 lö 30/03 Wasa B98 Grp C Wartti 42 - 72 Fryshuset      
30030401 lö 30/03 09:20 lö 30/03 Östertäljehallen G99 Grp B KaPo 77 - 44 Vaerlöse      
30031201 lö 30/03 09:25 lö 30/03 Gärtuna G99 Grp A Amager 14 - 52 OrJy      
30030601 lö 30/03 09:30 lö 30/03 Lillhaga B99 Grp A Jämtland 43 - 41 KTP      
30030701 lö 30/03 09:30 lö 30/03 Turinge G00 Grp B Eos 15 - 53 Honka      
30030801 lö 30/03 09:35 lö 30/03 Björkesta B00 Grp B TuNMKY 46 - 68 Uppsala      
30031301 lö 30/03 09:35 lö 30/03 Gröndal G98 Grp B EBT 36 - 25 Blackeberg      
30030900 lö 30/03 09:50 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp A Honka 77 - 45 BMS      
30031002 lö 30/03 10:40 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp B SBBK 10 - 77 PuHu      
30031102 lö 30/03 10:40 lö 30/03 Rosenborg B95-96 Grp C BG Luleå 64 - 49 Alvik      
30030102 lö 30/03 10:40 lö 30/03 Tälje A B95-96 Grp D Centrum 43 - 77 SBBK      
30030202 lö 30/03 10:40 lö 30/03 Tälje B B97 Grp B SBBK 79 - 35 Sandvika      
30030502 lö 30/03 10:40 lö 30/03 Täljegymnasiet G97 Grp D BC Nokia 57 - 51 Djursholm      
30030302 lö 30/03 10:40 lö 30/03 Wasa B98 Grp B Haukar 48 - 56 Sisu      
30030402 lö 30/03 10:40 lö 30/03 Östertäljehallen G99 Grp B Vråken 48 - 26 Fryshuset      
30031202 lö 30/03 10:45 lö 30/03 Gärtuna G99 Grp C Polisen 32 - 60 PuHu      
30030602 lö 30/03 10:50 lö 30/03 Lillhaga B99 Grp D Wartti 47 - 64 Uppsala      
30030702 lö 30/03 10:50 lö 30/03 Turinge G00 Grp D PuHu 30 - 57 Alvik      
30030802 lö 30/03 10:55 lö 30/03 Björkesta B00 Grp B Sisu 36 - 44 PuHu      
30031302 lö 30/03 10:55 lö 30/03 Gröndal G98 Grp A BC Nokia 50 - 55 Hörsholm      
30030901 lö 30/03 11:10 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp A SBBK 16 - 77 Hörsholm      
30031003 lö 30/03 12:00 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp B BMS 57 - 41 Karhu      
30031103 lö 30/03 12:00 lö 30/03 Rosenborg G95-96 Grp B Alvik 36 - 38 EBT      
30030103 lö 30/03 12:00 lö 30/03 Tälje A G95-96 Grp B BG Luleå 68 - 46 Åbyhöj      
30030203 lö 30/03 12:00 lö 30/03 Tälje B B97 Grp C Honka 57 - 82 Malbas      
30030503 lö 30/03 12:00 lö 30/03 Täljegymnasiet G97 Grp C Wartti 48 - 59 Eos      
30030303 lö 30/03 12:00 lö 30/03 Wasa B98 Grp B Sandvika 54 - 79 Uppsala      
30030403 lö 30/03 12:00 lö 30/03 Östertäljehallen B98 Grp A Fröya 49 - 86 Vaerlöse      
30031203 lö 30/03 12:05 lö 30/03 Gärtuna G99 Grp D Täby 14 - 60 Hörsholm      
30030603 lö 30/03 12:10 lö 30/03 Lillhaga B99 Grp B Ullern 43 - 55 Vaerlöse      
30030703 lö 30/03 12:10 lö 30/03 Turinge G00 Grp C EBT 27 - 56 Åbyhöj      
30030803 lö 30/03 12:15 lö 30/03 Björkesta B00 Grp C Honka 79 - 48 Viby      
30031303 lö 30/03 12:15 lö 30/03 Gröndal G98 Grp D Uppsala 56 - 42 Sisu      
30030902 lö 30/03 12:30 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp B Uppsala 22 - 27 Köge      
30030404 lö 30/03 13:20 lö 30/03 Östertäljehallen B00 Grp D Wartti 60 - 61 Tureberg      
30031004 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp A HNMKY 45 - 60 KTP      
30031204 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/8 Final SBBK 52 - 40 Vaerlöse      
30030604 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Lillhaga B99 Grp B SBBK 45 - 47 MaSu      
30031104 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Rosenborg G95-96 Grp A Sanda BG 44 - 31 Wartti      
30030104 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/8 Final Svendborg 51 - 74 Uppsala      
30030204 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Tälje B B97 Grp D Täby 39 - 72 Hörsholm      
30030504 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/8 Final Vaerlöse 39 - 36 Kori-80      
30030304 lö 30/03 13:30 lö 30/03 Wasa B98 Grp A Blackeberg 45 - 56 Honka      
30030804 lö 30/03 13:35 lö 30/03 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final HNMKY 38 - 52 Sisu      
30031304 lö 30/03 13:35 lö 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final Blackeberg 54 - 30 Åbyhöj      
30030704 lö 30/03 13:40 lö 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final SBBK 50 - 28 Eos      
30030903 lö 30/03 13:50 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp B EBT 26 - 35 Åbyhöj      
30031005 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp A Honka 41 - 33 Vaerlöse      
30031205 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/8 Final Vråken 51 - 30 Jämtland      
30030605 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final Sisu 62 - 55 Wartti      
30031105 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Rosenborg B95-96 Slutspel 1/8 Final Alvik 51 - 49 Centrum      
30030105 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/8 Final Hörsholm 38 - 56 Sanda BG      
30030205 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Tälje B B95-96 Slutspel 1/8 Final Vaerlöse 51 - 66 HNMKY      
30030505 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/8 Final Gammelstad 44 - 55 SBBK      
30030305 lö 30/03 14:50 lö 30/03 Wasa B98 Slutspel 1/8 Final Vråken 84 - 54 Pyrintö      
30031305 lö 30/03 14:55 lö 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final BC Nokia 50 - 38 Ytrebygda      
30030705 lö 30/03 15:00 lö 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final Alvik 50 - 31 Wartti      
30030805 lö 30/03 15:05 lö 30/03 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final PuHu 93 - 37 Viby      
30030904 lö 30/03 15:20 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp A BMS 46 - 16 SBBK      
30031006 lö 30/03 16:10 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp B PuHu 51 - 52 JKS      
30031206 lö 30/03 16:10 lö 30/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/8 Final Polisen 73 - 28 Täby      
30030606 lö 30/03 16:10 lö 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final Uppsala 36 - 37 KTP      
30031106 lö 30/03 16:10 lö 30/03 Rosenborg G95-96 Grp B EBT 28 - 70 BG Luleå      
30030106 lö 30/03 16:10 lö 30/03 Tälje A G95-96 Grp A Amager 50 - 44 SBBK      
30030206 lö 30/03 16:10 lö 30/03 Tälje B B97 Slutspel 1/8 Final JKS/Syd 65 - 59 Sandvika      
30030506 lö 30/03 16:10 lö 30/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/8 Final Sisu 36 - 41 Hop      
30030306 lö 30/03 16:10 lö 30/03 Wasa B98 Slutspel 1/8 Final Sisu 42 - 36 Wartti      
30031306 lö 30/03 16:15 lö 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final SBBK 22 - 50 Jämtland      
30030706 lö 30/03 16:20 lö 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final Jämtland 25 - 45 EBT      
30030806 lö 30/03 16:25 lö 30/03 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final Honka 48 - 29 Jämtland      
30030905 lö 30/03 16:40 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp A Honka 49 - 25 Hörsholm      
30031007 lö 30/03 17:30 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp B Karhu 82 - 19 SBBK      
30031207 lö 30/03 17:30 lö 30/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/8 Final Blackeberg 38 - 47 Amager      
30030607 lö 30/03 17:30 lö 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final MaSu 36 - 55 HNMKY      
30031107 lö 30/03 17:30 lö 30/03 Rosenborg G95-96 Grp B Alvik 41 - 44 Åbyhöj      
30030207 lö 30/03 17:30 lö 30/03 Tälje B B97 Slutspel 1/8 Final HoNsU 58 - 57 Åbyhöj      
30030507 lö 30/03 17:30 lö 30/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/8 Final Wartti 57 - 52 Djursholm      
30030307 lö 30/03 17:30 lö 30/03 Wasa B98 Slutspel 1/8 Final Hörsholm 62 - 55 Blackeberg      
30031307 lö 30/03 17:35 lö 30/03 Gröndal G98 Slutspel 1/8 Final Uppsala 61 - 42 Täby      
30030707 lö 30/03 17:40 lö 30/03 Turinge G00 Slutspel 1/8 Final Uppsala 27 - 28 PuHu      
30030807 lö 30/03 17:45 lö 30/03 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final Wartti 50 - 54 Polisen      
30030906 lö 30/03 18:00 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp B Köge 27 - 36 EBT      
30031008 lö 30/03 18:50 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp B JKS 41 - 57 BMS      
30031308 lö 30/03 18:55 lö 30/03 Gröndal G98 9-12 Place 9-12 Ytrebygda 36 - 24 SBBK      
30031208 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Gärtuna G99 9-14 Place 9-16 Asker 70 - 29 Jämtland      
30030608 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/8 Final Jämtland 59 - 40 SBBK      
30031108 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Rosenborg B95-96 Slutspel 1/4 Final ESAA 79 - 47 HNMKY      
30030107 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/4 Final Honka 49 - 58 Alvik      
30030208 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Tälje B B97 Slutspel 1/8 Final Täby 56 - 32 Lidingö      
30030508 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Täljegymnasiet B98 Placeringsmatcher 9-16 Haukar 64 - 49 Pyrintö      
30030308 lö 30/03 19:00 lö 30/03 Wasa B98 Slutspel 1/8 Final Honka 41 - 26 Sandvika      
30030808 lö 30/03 19:05 lö 30/03 Björkesta B00 Placeringsmatcher 9-16 SBBK 67 - 46 Viby      
30030708 lö 30/03 19:10 lö 30/03 Turinge G00 9-12 Place 9-12 Jämtland 50 - 30 Wartti      
30030907 lö 30/03 19:20 lö 30/03 Vackstanäs G01 Grp B Uppsala 11 - 44 Åbyhöj      
30031009 lö 30/03 20:10 lö 30/03 Brunnsäng B01 Grp A KTP 51 - 49 Amager      
30031309 lö 30/03 20:15 lö 30/03 Gröndal G98 9-12 Place 9-12 Åbyhöj 27 - 50 Täby      
30031209 lö 30/03 20:20 lö 30/03 Gärtuna G99 9-14 Place 9-16 Fryshuset 56 - 33 Täby      
30030609 lö 30/03 20:20 lö 30/03 Lillhaga B99 Placeringsmatcher 9-16 Ullern 45 - 55 Wartti      
30031109 lö 30/03 20:20 lö 30/03 Rosenborg B95-96 Slutspel 1/4 Final BG Luleå 58 - 35 Sanda BG      
30030108 lö 30/03 20:20 lö 30/03 Tälje A B95-96 Slutspel 1/4 Final SBBK 55 - 54 Uppsala      
30030209 lö 30/03 20:20 lö 30/03 Tälje B B97 Slutspel 1/8 Final Honka 65 - 39 TuNMKY      
30030509 lö 30/03 20:20 lö 30/03 Täljegymnasiet B99 Placeringsmatcher 9-16 EBT 52 - 33 MaSu      
30030309 lö 30/03 20:20 lö 30/03 Wasa B98 Placeringsmatcher 9-16 Fröya 57 - 50 Wartti      
30030809 lö 30/03 20:25 lö 30/03 Björkesta B00 Placeringsmatcher 9-16 TuNMKY 38 - 44 Jämtland      
30030709 lö 30/03 20:30 lö 30/03 Turinge G00 9-12 Place 9-12 Eos 41 - 45 Uppsala      

Instagram

Solid Sport