Detta är resultaten från Scania Cup 2013. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2019 här.



Söndag 31/3 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
31031100 sö 31/03 08:00 sö 31/03 Rosenborg G95-96 5-8 Place 5-8 Wartti 42 - 47 Alvik      
31030100 sö 31/03 08:00 sö 31/03 Tälje A B95-96 9-12 Place 9-12 Svendborg 87 - 64 Centrum      
31030200 sö 31/03 08:00 sö 31/03 Tälje B B97 9-12 Place 9-12 Åbyhöj 47 - 64 Lidingö      
31030500 sö 31/03 08:00 sö 31/03 Täljegymnasiet B95-96 9-12 Place 9-12 Vaerlöse 45 - 55 Hörsholm      
31031200 sö 31/03 08:05 sö 31/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/4 Final KaPo 57 - 42 Polisen      
31030600 sö 31/03 08:10 sö 31/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/4 Final Vaerlöse 47 - 39 Sisu      
31030700 sö 31/03 08:10 sö 31/03 Turinge G00 Slutspel 1/4 Final Vaerlöse 49 - 28 EBT      
31030300 sö 31/03 08:10 sö 31/03 Wasa B98 Placeringsmatcher 9-12 Sandvika 41 - 45 Haukar      
31030800 sö 31/03 08:15 sö 31/03 Björkesta B00 Slutspel 1/4 Final Hörsholm 37 - 46 PuHu      
31031300 sö 31/03 08:15 sö 31/03 Gröndal G98 Slutspel 1/4 Final Hörsholm 47 - 25 Blackeberg      
31030900 sö 31/03 08:30 sö 31/03 Vackstanäs G01 Placeringsmatcher 5-8 BMS 33 - 21 Uppsala      
31031101 sö 31/03 09:20 sö 31/03 Rosenborg G95-96 5-8 Place 5-8 Åbyhöj 47 - 42 Amager      
31030101 sö 31/03 09:20 sö 31/03 Tälje A G95-96 Slutspel Semifinal SBBK 46 - 34 EBT      
31030201 sö 31/03 09:20 sö 31/03 Tälje B B97 Slutspel 1/4 Final Malbas 95 - 65 Täby      
31030501 sö 31/03 09:20 sö 31/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/4 Final Eos 57 - 30 SBBK      
31030400 sö 31/03 09:20 sö 31/03 Östertäljehallen B97 9-12 Place 9-12 Sandvika 43 - 64 TuNMKY      
31031201 sö 31/03 09:25 sö 31/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/4 Final Hörsholm 68 - 29 SBBK      
31030601 sö 31/03 09:30 sö 31/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/4 Final Viby 62 - 30 Jämtland      
31030701 sö 31/03 09:30 sö 31/03 Turinge G00 Slutspel 1/4 Final Åbyhöj 32 - 26 Alvik      
31030301 sö 31/03 09:30 sö 31/03 Wasa B98 Placeringsmatcher 9-12 Blackeberg 54 - 28 Fröya      
31030801 sö 31/03 09:35 sö 31/03 Björkesta B00 Slutspel 1/4 Final Solna 34 - 33 Polisen      
31031301 sö 31/03 09:35 sö 31/03 Gröndal G98 Slutspel 1/4 Final Wartti 40 - 60 Uppsala      
31030901 sö 31/03 09:50 sö 31/03 Vackstanäs G01 Placeringsmatcher 5-8 Köge 28 - 29 SBBK      
31031000 sö 31/03 10:40 sö 31/03 Brunnsäng B01 9-10 Place 9-10 Vaerlöse 71 - 24 SBBK      
31031102 sö 31/03 10:40 sö 31/03 Rosenborg B95-96 5-8 Place 5-8 HNMKY 51 - 43 Sanda BG      
31030102 sö 31/03 10:40 sö 31/03 Tälje A G95-96 Slutspel Semifinal BG Luleå 52 - 30 Sanda BG      
31030202 sö 31/03 10:40 sö 31/03 Tälje B B97 Slutspel 1/4 Final Sisu 62 - 60 HoNsU      
31030502 sö 31/03 10:40 sö 31/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/4 Final Högsbo 61 - 31 Hop      
31030401 sö 31/03 10:40 sö 31/03 Östertäljehallen G97 9-12 Place 9-12 Kori-80 45 - 41 Djursholm      
31031202 sö 31/03 10:45 sö 31/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/4 Final OrJy 68 - 30 Vråken      
31030602 sö 31/03 10:50 sö 31/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/4 Final Jonstrup 51 - 54 HNMKY      
31030702 sö 31/03 10:50 sö 31/03 Turinge G00 Slutspel 1/4 Final Honka 53 - 30 PuHu      
31030302 sö 31/03 10:50 sö 31/03 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final Fryshuset 74 - 43 Hörsholm      
31030802 sö 31/03 10:55 sö 31/03 Björkesta B00 Slutspel 1/4 Final Uppsala 37 - 38 Honka      
31031302 sö 31/03 10:55 sö 31/03 Gröndal G98 Slutspel 1/4 Final EBT 37 - 48 Jämtland      
31030902 sö 31/03 11:10 sö 31/03 Vackstanäs G01 Slutspel Semifinal Honka 40 - 31 EBT      
31031001 sö 31/03 12:00 sö 31/03 Brunnsäng B01 7-8 Place 7-8 Amager 28 - 39 PuHu      
31031103 sö 31/03 12:00 sö 31/03 Rosenborg B95-96 5-8 Place 5-8 Honka 55 - 63 Uppsala      
31030103 sö 31/03 12:00 sö 31/03 Tälje A B95-96 Slutspel Semifinal ESAA 70 - 68 BG Luleå      
31030203 sö 31/03 12:00 sö 31/03 Tälje B B97 Slutspel 1/4 Final Hörsholm 58 - 54 JKS/Syd      
31030503 sö 31/03 12:00 sö 31/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/4 Final Alvik 80 - 22 Wartti      
31030402 sö 31/03 12:00 sö 31/03 Östertäljehallen G97 9-12 Place 9-12 Sisu 55 - 50 Gammelstad      
31031203 sö 31/03 12:05 sö 31/03 Gärtuna G99 Slutspel 1/4 Final PuHu 52 - 27 Amager      
31030603 sö 31/03 12:10 sö 31/03 Lillhaga B99 Slutspel 1/4 Final Fryshuset 65 - 41 KTP      
31030703 sö 31/03 12:10 sö 31/03 Turinge G00 Slutspel 1/4 Final Hörsholm 34 - 29 SBBK      
31030303 sö 31/03 12:10 sö 31/03 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final Vaerlöse 50 - 51 Sisu      
31030803 sö 31/03 12:15 sö 31/03 Björkesta B00 Slutspel 1/4 Final Tureberg 43 - 32 Sisu      
31031303 sö 31/03 12:15 sö 31/03 Gröndal G98 Slutspel 1/4 Final Sisu 58 - 44 BC Nokia      
31030903 sö 31/03 12:30 sö 31/03 Vackstanäs G01 Slutspel Semifinal Åbyhöj 36 - 16 Hörsholm      
31030204 sö 31/03 13:20 sö 31/03 Tälje B B97 Slutspel 1/4 Final SBBK 49 - 72 Honka      
31030403 sö 31/03 13:20 sö 31/03 Östertäljehallen B98 13-14 Place 13-14 Wartti 60 - 75 Pyrintö      
31031002 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Brunnsäng B01 5-6 Place 5-6 HNMKY 38 - 39 Karhu      
31031204 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Gärtuna G99 9-14 Place 9-12 Vaerlöse 51 - 32 Fryshuset      
31030604 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Lillhaga B99 Placeringsmatcher 9-12 SBBK 32 - 53 Wartti      
31031104 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Rosenborg G95-96 5-8 Place 7-8 Wartti 51 - 40 Amager      
31030704 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Turinge G00 9-12 Place 11-12 Eos 46 - 35 Wartti      
31030104 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Tälje A B95-96 Slutspel Semifinal Alvik 52 - 58 SBBK      
31030504 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel 1/4 Final BC Nokia 40 - 49 Vaerlöse      
31030304 sö 31/03 13:30 sö 31/03 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final Uppsala 89 - 49 Vråken      
31030804 sö 31/03 13:35 sö 31/03 Björkesta B00 13-14 Place 13-14 Viby 29 - 63 TuNMKY      
31031304 sö 31/03 13:35 sö 31/03 Gröndal G98 5-8 Place 5-8 Blackeberg 45 - 71 Wartti      
31030904 sö 31/03 13:50 sö 31/03 Vackstanäs G01 Placeringsmatcher 7-8 Uppsala 14 - 42 Köge      
31030404 sö 31/03 14:40 sö 31/03 Östertäljehallen B97 5-8 Place 5-8 HoNsU 48 - 60 Täby      
31031003 sö 31/03 14:50 sö 31/03 Brunnsäng B95-96 9-12 Place 11-12 Centrum 58 - 66 Vaerlöse      
31031205 sö 31/03 14:50 sö 31/03 Gärtuna G99 9-14 Place 9-12 Blackeberg 40 - 25 Asker      
31030605 sö 31/03 14:50 sö 31/03 Lillhaga B99 Placeringsmatcher 9-12 Uppsala 72 - 69 EBT      
31031105 sö 31/03 14:50 sö 31/03 Rosenborg G95-96 5-8 Place 5-6 Alvik 36 - 32 Åbyhöj      
31030705 sö 31/03 14:50 sö 31/03 Turinge G00 9-12 Place 9-10 Uppsala 31 - 41 Jämtland      
31030505 sö 31/03 14:50 sö 31/03 Täljegymnasiet B01 3-4 Place 3-4 KTP 56 - 38 JKS      
31030805 sö 31/03 14:55 sö 31/03 Björkesta B00 Placeringsmatcher 9-12 HNMKY 34 - 37 Jämtland      
31031305 sö 31/03 14:55 sö 31/03 Gröndal G98 5-8 Place 5-8 EBT 40 - 57 BC Nokia      
31030305 sö 31/03 15:00 sö 31/03 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final SBBK 52 - 49 Honka      
31030905 sö 31/03 15:10 sö 31/03 Vackstanäs G01 Placeringsmatcher 5-6 BMS 49 - 16 SBBK      
31030405 sö 31/03 16:00 sö 31/03 Östertäljehallen B97 5-8 Place 5-8 SBBK 34 - 70 JKS/Syd      
31031004 sö 31/03 16:10 sö 31/03 Brunnsäng B95-96 9-12 Place 9-10 Svendborg 90 - 72 Hörsholm      
31031206 sö 31/03 16:10 sö 31/03 Gärtuna G99 13-14 Place 13-14 Jämtland 28 - 42 Täby      
31030606 sö 31/03 16:10 sö 31/03 Lillhaga B99 5-8 Place 5-8 Jonstrup 46 - 45 KTP      
31031106 sö 31/03 16:10 sö 31/03 Rosenborg G95-96 Slutspel Bronsmatch EBT 39 - 37 Sanda BG      
31030706 sö 31/03 16:10 sö 31/03 Turinge G00 Slutspel Semifinal Vaerlöse 35 - 29 Åbyhöj      
31030105 sö 31/03 16:10 sö 31/03 Tälje A B01 Final Final Honka 60 - 47 BMS      
31030506 sö 31/03 16:10 sö 31/03 Täljegymnasiet G01 Slutspel Bronsmatch EBT 34 - 38 Hörsholm      
31030806 sö 31/03 16:15 sö 31/03 Björkesta B00 Placeringsmatcher 9-12 Wartti 73 - 26 SBBK      
31031306 sö 31/03 16:15 sö 31/03 Gröndal G98 9-12 Place 11-12 SBBK 44 - 16 Åbyhöj      
31030306 sö 31/03 16:20 sö 31/03 Wasa B98 5-8 Place 5-8 Vaerlöse 75 - 42 Hörsholm      
31030906 sö 31/03 16:30 sö 31/03 Vackstanäs B99 13-14 Place 13-14 MaSu 47 - 37 Ullern      
31030406 sö 31/03 17:20 sö 31/03 Östertäljehallen G97 5-8 Place 5-8 Hop 36 - 44 SBBK      
31031005 sö 31/03 17:30 sö 31/03 Brunnsäng B97 9-12 Place 11-12 Sandvika 46 - 53 Åbyhöj      
31031207 sö 31/03 17:30 sö 31/03 Gärtuna G99 Slutspel Semifinal KaPo 69 - 49 Hörsholm      
31030607 sö 31/03 17:30 sö 31/03 Lillhaga B99 5-8 Place 5-8 Sisu 55 - 58 Jämtland      
31031107 sö 31/03 17:30 sö 31/03 Rosenborg B95-96 5-8 Place 5-6 HNMKY 54 - 76 Uppsala      
31030707 sö 31/03 17:30 sö 31/03 Turinge G00 Slutspel Semifinal Honka 26 - 28 Hörsholm      
31030507 sö 31/03 17:30 sö 31/03 Täljegymnasiet B95-96 5-8 Place 7-8 Sanda BG 43 - 52 Honka      
31030807 sö 31/03 17:35 sö 31/03 Björkesta B00 Slutspel Semifinal PuHu 53 - 31 Solna      
31031307 sö 31/03 17:35 sö 31/03 Gröndal G98 9-12 Place 9-10 Ytrebygda 39 - 37 Täby      
31030106 sö 31/03 17:40 sö 31/03 Tälje A G01 Slutspel Final Honka 46 - 41 Åbyhöj      
31030307 sö 31/03 17:40 sö 31/03 Wasa B98 5-8 Place 5-8 Vråken 75 - 45 Honka      
31030907 sö 31/03 17:50 sö 31/03 Vackstanäs B00 5-8 Place 5-8 Hörsholm 43 - 35 Polisen      
31030407 sö 31/03 18:50 sö 31/03 Östertäljehallen G97 5-8 Place 5-8 Wartti 51 - 55 BC Nokia      
31031308 sö 31/03 18:55 sö 31/03 Gröndal G98 Slutspel Semifinal Hörsholm 37 - 48 Uppsala      
31031006 sö 31/03 19:00 sö 31/03 Brunnsäng B97 9-12 Place 9-10 TuNMKY 78 - 65 Lidingö      
31031208 sö 31/03 19:00 sö 31/03 Gärtuna G99 Slutspel Semifinal OrJy 39 - 52 PuHu      
31030608 sö 31/03 19:00 sö 31/03 Lillhaga B99 Slutspel Semifinal HNMKY 61 - 69 Fryshuset      
31031108 sö 31/03 19:00 sö 31/03 Rosenborg B95-96 Slutspel Bronsmatch BG Luleå 71 - 52 Alvik      
31030708 sö 31/03 19:00 sö 31/03 Turinge G00 5-8 Place 5-8 EBT 39 - 50 Alvik      
31030107 sö 31/03 19:00 sö 31/03 Tälje A G95-96 Slutspel Final SBBK 36 - 53 BG Luleå      
31030508 sö 31/03 19:00 sö 31/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel Semifinal Högsbo 56 - 57 Eos      
31030308 sö 31/03 19:00 sö 31/03 Wasa B98 Placeringsmatcher 11-12 Sandvika 63 - 60 Fröya      
31030808 sö 31/03 19:05 sö 31/03 Björkesta B00 Slutspel Semifinal Honka 45 - 51 Tureberg      
31030908 sö 31/03 19:10 sö 31/03 Vackstanäs B00 Placeringsmatcher 11-12 HNMKY 64 - 30 SBBK      
31030408 sö 31/03 20:10 sö 31/03 Östertäljehallen G99 5-8 Place 5-8 Polisen 34 - 27 SBBK      
31031309 sö 31/03 20:15 sö 31/03 Gröndal G98 Slutspel Semifinal Jämtland 24 - 45 Sisu      
31031007 sö 31/03 20:20 sö 31/03 Brunnsäng B00 Placeringsmatcher 9-10 Jämtland 41 - 49 Wartti      
31031209 sö 31/03 20:20 sö 31/03 Gärtuna G99 5-8 Place 5-8 Vråken 29 - 28 Amager      
31030609 sö 31/03 20:20 sö 31/03 Lillhaga B99 Slutspel Semifinal Vaerlöse 41 - 67 Viby      
31030709 sö 31/03 20:20 sö 31/03 Turinge G00 5-8 Place 5-8 PuHu 32 - 33 SBBK      
31030509 sö 31/03 20:20 sö 31/03 Täljegymnasiet G97 Slutspel Semifinal Alvik 84 - 45 Vaerlöse      
31030309 sö 31/03 20:20 sö 31/03 Wasa B98 Placeringsmatcher 9-10 Haukar 44 - 66 Blackeberg      
31030809 sö 31/03 20:25 sö 31/03 Björkesta B00 5-8 Place 5-8 Uppsala 54 - 33 Sisu      
31030108 sö 31/03 20:30 sö 31/03 Tälje A B95-96 Slutspel Final ESAA 53 - 65 SBBK      

Instagram

Solid Sport