Dette er resultatet fra Scania Cup 2014. Se de seneste resultater fra Scania Cup 2020 her.

SBBK

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
18040800 fr 18/04 08:25 fr 18/04 Björkesta B00 Grp D SBBK 37 - 73 Hørsholm BBK      
18041200 fr 18/04 08:30 fr 18/04 Gärtuna G01 Grp C Aabyhøj I.F. 51 - 18 SBBK      
18041101 fr 18/04 09:40 fr 18/04 Rosenborg G97-95 Grp C SBBK 54 - 27 Gimle      
18040201 fr 18/04 09:40 fr 18/04 Tälje B B98 Grp D Jämtland 45 - 49 SBBK      
18040701 fr 18/04 11:00 fr 18/04 Turinge G02 Grp B SBBK 24 - 63 BMS      
18041302 fr 18/04 12:10 fr 18/04 Gröndal G99 Grp B SBBK 77 - 20 Hop BBK      
18040602 fr 18/04 12:20 fr 18/04 Lillhaga G00 Grp A SBBK 48 - 30 TikS      
18040505 fr 18/04 15:00 fr 18/04 Täljegymnasiet G98 Grp B SBBK 45 - 44 SISU Basketball      
18040405 fr 18/04 15:05 fr 18/04 Östertäljehallen B01 Grp C Tapiolan Honka 76 - 23 SBBK      
18041003 fr 18/04 15:20 fr 18/04 Brunnsäng B02 Grp B SBBK 26 - 46 Horsens IC      
18040106 fr 18/04 16:20 fr 18/04 Tälje A B97-95 Grp A SBBK 69 - 53 Bærum Basket      
18040208 fr 18/04 19:00 fr 18/04 Tälje B B98 Grp D SBBK 70 - 80 Værløse BBK      
18041108 fr 18/04 19:00 fr 18/04 Rosenborg G97-95 Grp C Hjemly 43 - 61 SBBK      
18040308 fr 18/04 19:20 fr 18/04 Wasa B99 Grp D SBBK 50 - 58 Værløse BBK      
18040707 fr 18/04 20:20 fr 18/04 Turinge G02 Grp B BK Amager 60 - 21 SBBK      
18040608 fr 18/04 20:20 fr 18/04 Lillhaga G00 Grp A Aabyhøj I.F... Østjylland 48 - 37 SBBK      
18041007 fr 18/04 20:40 fr 18/04 Brunnsäng B02 Grp B BK Amager 45 - 21 SBBK      
19040101 lø 19/04 09:20 lø 19/04 Tälje A B97-95 Grp A Værløse BBK 35 - 62 SBBK      
19040501 lø 19/04 09:20 lø 19/04 Täljegymnasiet G98 Grp B Ytrebygda 41 - 43 SBBK      
19040702 lø 19/04 11:00 lø 19/04 Turinge G02 Grp B SBBK 12 - 102 HNMKY      
19040402 lø 19/04 11:05 lø 19/04 Östertäljehallen B01 Grp C SBBK 39 - 45 BK Amager      
19041003 lø 19/04 12:00 lø 19/04 Brunnsäng B02 Grp B SBBK 22 - 69 PuHu      
19041303 lø 19/04 12:10 lø 19/04 Gröndal G99 Grp B Vråken Basket 34 - 58 SBBK      
19041203 lø 19/04 12:30 lø 19/04 Gärtuna G01 Grp C SBBK 23 - 40 PeKa      
19041004 lø 19/04 13:20 lø 19/04 Brunnsäng B02 5-8 Place 5-8 Hørsholm BBK 57 - 28 SBBK      
19040604 lø 19/04 13:40 lø 19/04 Lillhaga G00 Grp A Hop BBK 43 - 71 SBBK      
19040305 lø 19/04 14:40 lø 19/04 Wasa B99 Grp D Haugesund BBK 46 - 53 SBBK      
19040805 lø 19/04 15:05 lø 19/04 Björkesta B00 Grp D Wartti 86 - 30 SBBK      
19040705 lø 19/04 15:30 lø 19/04 Turinge G02 5-8 Place 5-8 PuHu 73 - 18 SBBK      
19041206 lø 19/04 16:30 lø 19/04 Gärtuna G01 Slutspel 1/8 Final Køge BBK 36 - 27 SBBK      
19040106 lø 19/04 17:20 lø 19/04 Tälje A B98 Grp D Hørsholm BBK 56 - 59 SBBK      
19041307 lø 19/04 17:30 lø 19/04 Gröndal G99 Grp B SBBK 53 - 35 Værløse BBK      
19040107 lø 19/04 18:40 lø 19/04 Tälje A B97-95 Slutspel 1/4 Final SBBK 62 - 49 EBAA      
19040308 lø 19/04 18:40 lø 19/04 Wasa B99 Slutspel 1/8 Final SBBK 55 - 52 Stockholms Polisen      
19041108 lø 19/04 18:40 lø 19/04 Rosenborg G97-95 Slutspel 1/4 Final SBBK 37 - 24 Högsbo Basket      
19040608 lø 19/04 19:00 lø 19/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/8 Final SBBK 55 - 26 PeKa      
19040809 lø 19/04 20:25 lø 19/04 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final KFUM Uppsala 54 - 25 SBBK      
19040410 lø 19/04 21:45 lø 19/04 Östertäljehallen B01 Slutspel 1/8 Final PuHu 70 - 37 SBBK      
20041200 sø 20/04 08:30 sø 20/04 Gärtuna G01 9-12 Place 9-12 SBBK 27 - 43 Antnäs Villagers      
20040201 sø 20/04 09:20 sø 20/04 Tälje B B98 Slutspel 1/8 Final SBBK 56 - 83 Vråken Basket      
20041001 sø 20/04 09:20 sø 20/04 Brunnsäng B02 5-8 Place 7-8 SBBK 37 - 48 KFUM Haga Haninge      
20041301 sø 20/04 09:30 sø 20/04 Gröndal G99 Grp B OrJy 45 - 40 SBBK      
20040701 sø 20/04 09:40 sø 20/04 Turinge G02 5-8 Place 7-8 SBBK 26 - 41 BK Amager      
20040801 sø 20/04 09:45 sø 20/04 Björkesta B00 9-12 Place 9-12 SBBK 35 - 72 Pyrintö      
20040401 sø 20/04 09:45 sø 20/04 Östertäljehallen B01 9-14 Place 9-16 Lommedalen IL 46 - 48 SBBK      
20040302 sø 20/04 10:40 sø 20/04 Wasa B99 Slutspel 1/4 Final Fryshuset 52 - 29 SBBK      
20040103 sø 20/04 12:00 sø 20/04 Tälje A B97-95 Slutspel Semifinal SBBK 58 - 63 Svendborg      
20040503 sø 20/04 12:00 sø 20/04 Täljegymnasiet G98 Slutspel 1/4 Final SBBK 53 - 47 Jämtland      
20041104 sø 20/04 13:20 sø 20/04 Rosenborg G97-95 Slutspel Semifinal BG Luleå 52 - 37 SBBK      
20041304 sø 20/04 13:30 sø 20/04 Gröndal G99 Slutspel 1/4 Final SBBK 48 - 44 Stockholms Polisen      
20040804 sø 20/04 13:45 sø 20/04 Björkesta B00 9-12 Place 11-12 Solna Vikings 61 - 40 SBBK      
20041005 sø 20/04 14:40 sø 20/04 Brunnsäng B98 9-12 Place 9-12 SBBK 40 - 81 SISU Basketball      
20040605 sø 20/04 15:00 sø 20/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/4 Final Tapiolan Honka 42 - 40 SBBK      
20040706 sø 20/04 16:20 sø 20/04 Turinge B01 9-14 Place 9-12 HNMKY 91 - 22 SBBK      
20041206 sø 20/04 16:30 sø 20/04 Gärtuna G01 9-12 Place 11-12 SBBK 39 - 21 Ullern Basket      
20041107 sø 20/04 17:20 sø 20/04 Rosenborg G97-95 Slutspel Bronzekamp SBBK 57 - 47 Hjemly      
20041108 sø 20/04 18:40 sø 20/04 Rosenborg B97-95 Slutspel Bronzekamp SBBK 69 - 58 BG Luleå      
20041308 sø 20/04 18:50 sø 20/04 Gröndal G99 Slutspel Semifinal Hørsholm BBK 65 - 34 SBBK      
20040709 sø 20/04 20:20 sø 20/04 Turinge G00 5-8 Place 5-8 Wartti 43 - 39 SBBK      
21040300 ma 21/04 08:00 ma 21/04 Wasa B99 5-8 Place 5-8 Viby 58 - 45 SBBK      
21040600 ma 21/04 08:10 ma 21/04 Lillhaga B01 9-14 Place 11-12 BK Amager 51 - 35 SBBK      
21041300 ma 21/04 08:10 ma 21/04 Gröndal G98 Slutspel Semifinal SBBK 57 - 40 HNMKY/KaPo      
21040601 ma 21/04 09:30 ma 21/04 Lillhaga G00 5-8 Place 7-8 Alvik Basket 31 - 41 SBBK      
21040402 ma 21/04 10:30 ma 21/04 Östertäljehallen B98 9-12 Place 11-12 SBBK 56 - 43 Jämtland      
21040503 ma 21/04 12:00 ma 21/04 Täljegymnasiet B99 5-8 Place 7-8 SBBK 40 - 53 SISU Basketball      
21041104 ma 21/04 13:10 ma 21/04 Rosenborg G99 Slutspel Bronzekamp SBBK 52 - 46 SISU Basketball      
21040105 ma 21/04 15:15 ma 21/04 Tälje A G98 Slutspel Final Hørsholm BBK 46 - 45 SBBK      

Instagram

Solid Sport