Dette er resultatet fra Scania Cup 2014. Se de seneste resultater fra Scania Cup 2020 her.

KFUM Uppsala

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
18040100 fr 18/04 08:15 fr 18/04 Tälje A B97-95 Grp B EBAA 64 - 59 KFUM Uppsala      
18040401 fr 18/04 09:45 fr 18/04 Östertäljehallen B01 Grp D BMS 64 - 42 KFUM Uppsala      
18040601 fr 18/04 11:00 fr 18/04 Lillhaga G00 Grp C Hørsholm BBK 54 - 28 KFUM Uppsala      
18040502 fr 18/04 11:00 fr 18/04 Täljegymnasiet G98 Grp C BK Amager 38 - 41 KFUM Uppsala      
18040802 fr 18/04 11:05 fr 18/04 Björkesta B00 Grp C Virum Vipers 67 - 64 KFUM Uppsala      
18040302 fr 18/04 11:20 fr 18/04 Wasa B99 Grp B Viby 30 - 44 KFUM Uppsala      
18040206 fr 18/04 16:20 fr 18/04 Tälje B B98 Grp C KFUM Uppsala 44 - 32 Högsbo Basket      
18041106 fr 18/04 16:20 fr 18/04 Rosenborg G97-95 Grp A BG Luleå 72 - 29 KFUM Uppsala      
18040507 fr 18/04 17:40 fr 18/04 Täljegymnasiet G98 Grp C KFUM Uppsala 54 - 34 Kori-80      
18040807 fr 18/04 17:45 fr 18/04 Björkesta B00 Grp C KFUM Uppsala 69 - 35 Tapiolan Honka      
18040509 fr 18/04 20:20 fr 18/04 Täljegymnasiet G97-95 Grp A KFUM Uppsala 53 - 62 Aabyhøj I.F. 1      
19040200 lø 19/04 08:00 lø 19/04 Tälje B B97-95 Grp B KFUM Uppsala 55 - 66 PuHu      
19040300 lø 19/04 08:00 lø 19/04 Wasa B98 Grp C KTP 43 - 58 KFUM Uppsala      
19040600 lø 19/04 08:20 lø 19/04 Lillhaga G00 Grp C KFUM Uppsala 45 - 51 Wartti      
19041102 lø 19/04 10:40 lø 19/04 Rosenborg G97-95 Slutspel 1/8 Final Högsbo Basket 50 - 36 KFUM Uppsala      
19040802 lø 19/04 11:05 lø 19/04 Björkesta B00 Grp C RU 56 - 70 KFUM Uppsala      
19040303 lø 19/04 12:00 lø 19/04 Wasa B99 Grp B KFUM Uppsala 53 - 46 KTP      
19040403 lø 19/04 12:25 lø 19/04 Östertäljehallen B01 Grp D KFUM Uppsala 32 - 68 Karhu      
19041105 lø 19/04 14:40 lø 19/04 Rosenborg G97-95 9-12 Place 9-12 KFUM Uppsala 50 - 41 Værløse BBK      
19040104 lø 19/04 14:40 lø 19/04 Tälje A B97-95 Slutspel 1/8 Final Værløse BBK 37 - 63 KFUM Uppsala      
19040206 lø 19/04 16:00 lø 19/04 Tälje B B98 Grp C Bygdøy Basket 53 - 60 KFUM Uppsala      
19040606 lø 19/04 16:20 lø 19/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/8 Final Alvik Basket 48 - 41 KFUM Uppsala      
19040408 lø 19/04 19:05 lø 19/04 Östertäljehallen B01 Slutspel 1/8 Final BK Amager 30 - 32 KFUM Uppsala      
19040108 lø 19/04 20:00 lø 19/04 Tälje A B97-95 Slutspel 1/4 Final Tapiolan Honka 57 - 54 KFUM Uppsala      
19040809 lø 19/04 20:25 lø 19/04 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final KFUM Uppsala 54 - 25 SBBK      
20040600 sø 20/04 08:20 sø 20/04 Lillhaga G00 9-13 Place 9-10 KFUM Uppsala 52 - 24 Eos      
20040102 sø 20/04 10:40 sø 20/04 Tälje A B97-95 5-8 Place 5-8 PuHu 57 - 71 KFUM Uppsala      
20040802 sø 20/04 11:05 sø 20/04 Björkesta B00 Slutspel 1/4 Final BMS 61 - 51 KFUM Uppsala      
20040303 sø 20/04 12:00 sø 20/04 Wasa B99 Slutspel 1/4 Final KFUM Uppsala 53 - 56 Jämtland      
20041303 sø 20/04 12:10 sø 20/04 Gröndal G98 Slutspel 1/4 Final KFUM Uppsala 41 - 42 Täby      
20040504 sø 20/04 13:20 sø 20/04 Täljegymnasiet G97-95 9-12 Place 9-10 KFUM Uppsala 53 - 56 Aabyhøj I.F. 1      
20040404 sø 20/04 13:45 sø 20/04 Östertäljehallen B01 Slutspel 1/4 Final KTP 72 - 34 KFUM Uppsala      
20040506 sø 20/04 16:00 sø 20/04 Täljegymnasiet B97-95 5-8 Place 5-6 EBAA 20 - 0 KFUM Uppsala      
20040806 sø 20/04 16:25 sø 20/04 Björkesta B00 5-8 Place 5-8 KFUM Uppsala 41 - 69 Wartti      
20040307 sø 20/04 17:20 sø 20/04 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final KFUM Uppsala 50 - 57 Vråken Basket      
20040607 sø 20/04 17:40 sø 20/04 Lillhaga G00 9-13 Place 9-10 KFUM Uppsala 43 - 35 PeKa      
20040407 sø 20/04 17:45 sø 20/04 Östertäljehallen B01 5-8 Place 5-8 KFUM Uppsala 44 - 63 Solna Vikings      
20040508 sø 20/04 18:40 sø 20/04 Täljegymnasiet G98 5-8 Place 5-8 SISU Basketball 60 - 37 KFUM Uppsala      
21040400 ma 21/04 07:50 ma 21/04 Östertäljehallen B01 5-8 Place 7-8 Karhu 94 - 30 KFUM Uppsala      
21041200 ma 21/04 08:00 ma 21/04 Gärtuna B99 5-8 Place 5-8 SISU Basketball 47 - 50 KFUM Uppsala      
21040800 ma 21/04 08:15 ma 21/04 Björkesta B00 5-8 Place 7-8 RU 46 - 57 KFUM Uppsala      
21040602 ma 21/04 10:50 ma 21/04 Lillhaga B98 5-8 Place 5-8 Högsbo Basket 49 - 54 KFUM Uppsala      
21040802 ma 21/04 10:55 ma 21/04 Björkesta G98 5-8 Place 7-8 KFUM Uppsala 45 - 34 Jämtland      
21040504 ma 21/04 13:20 ma 21/04 Täljegymnasiet B99 5-8 Place 5-6 Viby 61 - 23 KFUM Uppsala      
21040506 ma 21/04 16:00 ma 21/04 Täljegymnasiet B98 5-8 Place 5-6 KFUM Uppsala 63 - 51 HSA HEI Sko...en Alliance      

Instagram

Solid Sport