Dette er resultatet fra Scania Cup 2014. Se de seneste resultater fra Scania Cup 2020 her.

SISU Basketball

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
18040500 fr 18/04 08:15 fr 18/04 Täljegymnasiet G98 Grp B SISU Basketball 60 - 40 Ytrebygda      
18040300 fr 18/04 08:40 fr 18/04 Wasa B00 Grp A Tureberg Pirates 41 - 48 SISU Basketball      
18041300 fr 18/04 09:30 fr 18/04 Gröndal G99 Grp A Hørsholm BBK 60 - 19 SISU Basketball      
18040301 fr 18/04 10:00 fr 18/04 Wasa B99 Grp A SISU Basketball 39 - 64 Mölndal BK      
18040203 fr 18/04 12:20 fr 18/04 Tälje B B98 Grp B Sandvika 33 - 52 SISU Basketball      
18041304 fr 18/04 14:50 fr 18/04 Gröndal G99 Grp A SISU Basketball 39 - 30 KFUM Blackeberg      
18040505 fr 18/04 15:00 fr 18/04 Täljegymnasiet G98 Grp B SBBK 45 - 44 SISU Basketball      
18040305 fr 18/04 15:20 fr 18/04 Wasa B99 Grp A Stockholms Polisen 54 - 60 SISU Basketball      
18041207 fr 18/04 17:50 fr 18/04 Gärtuna B00 Grp A SISU Basketball 54 - 39 Kongsberg Miners      
19041300 lø 19/04 08:10 lø 19/04 Gröndal G99 Grp A SISU Basketball 63 - 33 Ullern Basket      
19040102 lø 19/04 10:40 lø 19/04 Tälje A B98 Grp B SISU Basketball 46 - 54 Fryshuset      
19040804 lø 19/04 13:45 lø 19/04 Björkesta B00 Grp A SISU Basketball 66 - 48 HNMKY      
19041305 lø 19/04 14:50 lø 19/04 Gröndal G99 Grp A Stockholms Polisen 34 - 40 SISU Basketball      
19040306 lø 19/04 16:00 lø 19/04 Wasa B99 Slutspel 1/8 Final SISU Basketball 54 - 49 KTP      
19040509 lø 19/04 20:00 lø 19/04 Täljegymnasiet G98 Slutspel 1/8 Final SISU Basketball 83 - 38 Kori-80      
19040209 lø 19/04 20:00 lø 19/04 Tälje B B98 Grp B Malbas 34 - 69 SISU Basketball      
20040200 sø 20/04 08:00 sø 20/04 Tälje B B98 Slutspel 1/8 Final SISU Basketball 50 - 53 Högsbo Basket      
20040500 sø 20/04 08:00 sø 20/04 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/4 Final SISU Basketball 50 - 36 RU      
20041302 sø 20/04 10:50 sø 20/04 Gröndal G98 Slutspel 1/4 Final Hørsholm BBK 59 - 41 SISU Basketball      
20040304 sø 20/04 13:20 sø 20/04 Wasa B99 Slutspel 1/4 Final Værløse BBK 53 - 46 SISU Basketball      
20041005 sø 20/04 14:40 sø 20/04 Brunnsäng B98 9-12 Place 9-12 SBBK 40 - 81 SISU Basketball      
20041305 sø 20/04 14:50 sø 20/04 Gröndal G99 Slutspel 1/4 Final SISU Basketball 43 - 27 Værløse BBK      
20040508 sø 20/04 18:40 sø 20/04 Täljegymnasiet G98 5-8 Place 5-8 SISU Basketball 60 - 37 KFUM Uppsala      
20041309 sø 20/04 20:10 sø 20/04 Gröndal G99 Slutspel Semifinal OrJy 38 - 33 SISU Basketball      
20040809 sø 20/04 20:25 sø 20/04 Björkesta B00 Slutspel Semifinal SISU Basketball 35 - 58 Virum Vipers      
21041200 ma 21/04 08:00 ma 21/04 Gärtuna B99 5-8 Place 5-8 SISU Basketball 47 - 50 KFUM Uppsala      
21040403 ma 21/04 11:50 ma 21/04 Östertäljehallen B98 9-12 Place 9-10 SISU Basketball 71 - 48 Malbas      
21041103 ma 21/04 11:50 ma 21/04 Rosenborg B00 Slutspel Bronzekamp SISU Basketball 33 - 57 Tureberg Pirates      
21041203 ma 21/04 12:00 ma 21/04 Gärtuna G98 5-8 Place 5-6 SISU Basketball 49 - 33 Djursholm Indians      
21040503 ma 21/04 12:00 ma 21/04 Täljegymnasiet B99 5-8 Place 7-8 SBBK 40 - 53 SISU Basketball      
21041104 ma 21/04 13:10 ma 21/04 Rosenborg G99 Slutspel Bronzekamp SBBK 52 - 46 SISU Basketball      

Instagram

Solid Sport