You are viewing the results for Scania Cup 2014. View the current results for Scania Cup 2020 here.



Saturday 19/4 (Day 2)

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
19041000 Sat 19/04 08:00 Sat 19/04 Brunnsäng B02 Grp A EBT 45 - 30 Hørsholm BBK      
19041100 Sat 19/04 08:00 Sat 19/04 Rosenborg G97-95 Slutspel 1/8 Final Aabyhøj I.F. 1 46 - 55 EBT      
19040100 Sat 19/04 08:00 Sat 19/04 Tälje A B97-95 Grp C Svendborg 63 - 40 Kouvot      
19040200 Sat 19/04 08:00 Sat 19/04 Tälje B B97-95 Grp B KFUM Uppsala 55 - 66 PuHu      
19040500 Sat 19/04 08:00 Sat 19/04 Täljegymnasiet G98 Grp D Jämtland 25 - 47 HNMKY/KaPo      
19040300 Sat 19/04 08:00 Sat 19/04 Wasa B98 Grp C KTP 43 - 58 KFUM Uppsala      
19041300 Sat 19/04 08:10 Sat 19/04 Gröndal G99 Grp A SISU Basketball 63 - 33 Ullern Basket      
19040600 Sat 19/04 08:20 Sat 19/04 Lillhaga G00 Grp C KFUM Uppsala 45 - 51 Wartti      
19040700 Sat 19/04 08:20 Sat 19/04 Turinge G02 Grp A Aabyhøj I.F. 6 - 50 Tapiolan Honka      
19040800 Sat 19/04 08:25 Sat 19/04 Björkesta B00 Grp B Asker 25 - 66 BMS      
19040400 Sat 19/04 08:25 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Grp B KTP 80 - 33 Værløse BBK      
19041200 Sat 19/04 08:30 Sat 19/04 Gärtuna G01 Grp A Hørsholm BBK 52 - 38 Antnäs Villagers      
19041001 Sat 19/04 09:20 Sat 19/04 Brunnsäng B02 Grp A KFUM Haga Haninge 20 - 79 KTP      
19041101 Sat 19/04 09:20 Sat 19/04 Rosenborg G97-95 Slutspel 1/8 Final Hjemly 48 - 45 BMS      
19040101 Sat 19/04 09:20 Sat 19/04 Tälje A B97-95 Grp A Værløse BBK 35 - 62 SBBK      
19040201 Sat 19/04 09:20 Sat 19/04 Tälje B B97-95 Grp D Alvik Basket 42 - 69 Tapiolan Honka      
19040501 Sat 19/04 09:20 Sat 19/04 Täljegymnasiet G98 Grp B Ytrebygda 41 - 43 SBBK      
19040301 Sat 19/04 09:20 Sat 19/04 Wasa B98 Grp C Högsbo Basket 62 - 39 Bygdøy Basket      
19041301 Sat 19/04 09:30 Sat 19/04 Gröndal G99 Grp A KFUM Blackeberg 37 - 40 Stockholms Polisen      
19040601 Sat 19/04 09:40 Sat 19/04 Lillhaga G00 Grp D Eos 50 - 48 Jämtland      
19040701 Sat 19/04 09:40 Sat 19/04 Turinge G02 Grp A PuHu 26 - 36 Hørsholm BBK      
19040801 Sat 19/04 09:45 Sat 19/04 Björkesta B00 Grp B Pyrintö 44 - 58 Solna Vikings      
19040401 Sat 19/04 09:45 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Grp B Solna Vikings 47 - 51 PuHu      
19041201 Sat 19/04 09:50 Sat 19/04 Gärtuna G01 Grp D BMS 45 - 25 Topola      
19041002 Sat 19/04 10:40 Sat 19/04 Brunnsäng B02 Grp B BK Amager 43 - 26 Horsens IC      
19041102 Sat 19/04 10:40 Sat 19/04 Rosenborg G97-95 Slutspel 1/8 Final Högsbo Basket 50 - 36 KFUM Uppsala      
19040102 Sat 19/04 10:40 Sat 19/04 Tälje A B98 Grp B SISU Basketball 46 - 54 Fryshuset      
19040202 Sat 19/04 10:40 Sat 19/04 Tälje B B97-95 Grp D Centrum Tigers 47 - 54 BG Luleå      
19040502 Sat 19/04 10:40 Sat 19/04 Täljegymnasiet G98 Grp A Djursholm Indians 47 - 40 PeKa      
19040302 Sat 19/04 10:40 Sat 19/04 Wasa B99 Grp A Mölndal BK 74 - 57 Stockholms Polisen      
19041302 Sat 19/04 10:50 Sat 19/04 Gröndal G99 Grp B Værløse BBK 59 - 17 Hop BBK      
19040602 Sat 19/04 11:00 Sat 19/04 Lillhaga G00 Grp B PeKa 35 - 37 Alvik Basket      
19040702 Sat 19/04 11:00 Sat 19/04 Turinge G02 Grp B SBBK 12 - 102 HNMKY      
19040802 Sat 19/04 11:05 Sat 19/04 Björkesta B00 Grp C RU 56 - 70 KFUM Uppsala      
19040402 Sat 19/04 11:05 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Grp C SBBK 39 - 45 BK Amager      
19041202 Sat 19/04 11:10 Sat 19/04 Gärtuna G01 Grp B Ullern Basket 22 - 66 Køge BBK      
19041003 Sat 19/04 12:00 Sat 19/04 Brunnsäng B02 Grp B SBBK 22 - 69 PuHu      
19041103 Sat 19/04 12:00 Sat 19/04 Rosenborg G97-95 Slutspel 1/8 Final Værløse BBK 35 - 51 Gimle      
19040203 Sat 19/04 12:00 Sat 19/04 Tälje B B98 Grp A Vråken Basket 50 - 56 HSA HEI Sko...en Alliance      
19040503 Sat 19/04 12:00 Sat 19/04 Täljegymnasiet G98 Grp C Kori-80 46 - 65 BK Amager      
19040303 Sat 19/04 12:00 Sat 19/04 Wasa B99 Grp B KFUM Uppsala 53 - 46 KTP      
19041303 Sat 19/04 12:10 Sat 19/04 Gröndal G99 Grp B Vråken Basket 34 - 58 SBBK      
19040603 Sat 19/04 12:20 Sat 19/04 Lillhaga G00 Grp A TikS 33 - 68 Aabyhøj I.F... Østjylland      
19040703 Sat 19/04 12:20 Sat 19/04 Turinge G02 Grp B BK Amager 24 - 39 BMS      
19040803 Sat 19/04 12:25 Sat 19/04 Björkesta B00 Grp C Virum Vipers 60 - 21 Tapiolan Honka      
19040403 Sat 19/04 12:25 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Grp D KFUM Uppsala 32 - 68 Karhu      
19041203 Sat 19/04 12:30 Sat 19/04 Gärtuna G01 Grp C SBBK 23 - 40 PeKa      
19041004 Sat 19/04 13:20 Sat 19/04 Brunnsäng B02 5-8 Place 5-8 Hørsholm BBK 57 - 28 SBBK      
19041104 Sat 19/04 13:20 Sat 19/04 Rosenborg G97-95 9-12 Place 9-12 BMS 28 - 35 Aabyhøj I.F. 1      
19040103 Sat 19/04 13:20 Sat 19/04 Tälje A B97-95 Slutspel 1/8 Final EBAA 53 - 45 Kouvot      
19040204 Sat 19/04 13:20 Sat 19/04 Tälje B B98 Grp A KR 59 - 41 KFUM Blackeberg      
19040504 Sat 19/04 13:20 Sat 19/04 Täljegymnasiet B98 Grp B Malbas 67 - 62 Sandvika      
19040304 Sat 19/04 13:20 Sat 19/04 Wasa B99 Grp C Jämtland 47 - 26 BMS      
19041304 Sat 19/04 13:30 Sat 19/04 Gröndal G99 Grp A KFUM Blackeberg 24 - 72 Hørsholm BBK      
19040604 Sat 19/04 13:40 Sat 19/04 Lillhaga G00 Grp A Hop BBK 43 - 71 SBBK      
19040804 Sat 19/04 13:45 Sat 19/04 Björkesta B00 Grp A SISU Basketball 66 - 48 HNMKY      
19040404 Sat 19/04 13:45 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Grp A Lommedalen IL 40 - 64 HNMKY      
19041204 Sat 19/04 13:50 Sat 19/04 Gärtuna G01 Slutspel 1/8 Final BMS 41 - 39 Antnäs Villagers      
19040704 Sat 19/04 14:10 Sat 19/04 Turinge G02 5-8 Place 5-8 BK Amager 22 - 30 Aabyhøj I.F.      
19041005 Sat 19/04 14:40 Sat 19/04 Brunnsäng B00 13-15 Place Tapiolan Honka 58 - 48 Asker      
19041105 Sat 19/04 14:40 Sat 19/04 Rosenborg G97-95 9-12 Place 9-12 KFUM Uppsala 50 - 41 Værløse BBK      
19040104 Sat 19/04 14:40 Sat 19/04 Tälje A B97-95 Slutspel 1/8 Final Værløse BBK 37 - 63 KFUM Uppsala      
19040205 Sat 19/04 14:40 Sat 19/04 Tälje B B98 Grp C Högsbo Basket 61 - 66 KTP      
19040505 Sat 19/04 14:40 Sat 19/04 Täljegymnasiet B98 Grp D Jämtland 30 - 49 Værløse BBK      
19040305 Sat 19/04 14:40 Sat 19/04 Wasa B99 Grp D Haugesund BBK 46 - 53 SBBK      
19041305 Sat 19/04 14:50 Sat 19/04 Gröndal G99 Grp A Stockholms Polisen 34 - 40 SISU Basketball      
19040605 Sat 19/04 15:00 Sat 19/04 Lillhaga B00 Grp A Kongsberg Miners 22 - 62 Tureberg Pirates      
19040805 Sat 19/04 15:05 Sat 19/04 Björkesta B00 Grp D Wartti 86 - 30 SBBK      
19040405 Sat 19/04 15:05 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Grp A Bölebyn SK 48 - 64 JKS      
19041205 Sat 19/04 15:10 Sat 19/04 Gärtuna G01 Slutspel 1/8 Final Alvik Basket 64 - 13 Ullern Basket      
19040705 Sat 19/04 15:30 Sat 19/04 Turinge G02 5-8 Place 5-8 PuHu 73 - 18 SBBK      
19041006 Sat 19/04 16:00 Sat 19/04 Brunnsäng B02 5-8 Place 5-8 Horsens IC 57 - 25 KFUM Haga Haninge      
19041106 Sat 19/04 16:00 Sat 19/04 Rosenborg G97-95 Slutspel 1/4 Final Alvik Basket 69 - 32 EBT      
19040105 Sat 19/04 16:00 Sat 19/04 Tälje A B97-95 Slutspel 1/8 Final Fryshuset 56 - 59 BG Luleå      
19040206 Sat 19/04 16:00 Sat 19/04 Tälje B B98 Grp C Bygdøy Basket 53 - 60 KFUM Uppsala      
19040506 Sat 19/04 16:00 Sat 19/04 Täljegymnasiet B97-95 Slutspel 1/8 Final Alvik Basket 55 - 76 Bærum Basket      
19040306 Sat 19/04 16:00 Sat 19/04 Wasa B99 Slutspel 1/8 Final SISU Basketball 54 - 49 KTP      
19041306 Sat 19/04 16:10 Sat 19/04 Gröndal G99 Grp B Vråken Basket 12 - 67 OrJy      
19040606 Sat 19/04 16:20 Sat 19/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/8 Final Alvik Basket 48 - 41 KFUM Uppsala      
19040806 Sat 19/04 16:25 Sat 19/04 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final Solna Vikings 42 - 53 RU      
19040406 Sat 19/04 16:25 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Grp B Værløse BBK 53 - 62 PuHu      
19041206 Sat 19/04 16:30 Sat 19/04 Gärtuna G01 Slutspel 1/8 Final Køge BBK 36 - 27 SBBK      
19040706 Sat 19/04 16:50 Sat 19/04 Turinge G01 Slutspel 1/8 Final PeKa 29 - 41 Topola      
19041007 Sat 19/04 17:20 Sat 19/04 Brunnsäng B02 Slutspel Semi final KTP 96 - 25 BK Amager      
19041107 Sat 19/04 17:20 Sat 19/04 Rosenborg G97-95 Slutspel 1/4 Final Eos 39 - 43 Hjemly      
19040106 Sat 19/04 17:20 Sat 19/04 Tälje A B98 Grp D Hørsholm BBK 56 - 59 SBBK      
19040207 Sat 19/04 17:20 Sat 19/04 Tälje B B98 Grp A KR 60 - 47 Vråken Basket      
19040507 Sat 19/04 17:20 Sat 19/04 Täljegymnasiet G98 Slutspel 1/8 Final Djursholm Indians 37 - 30 Ytrebygda      
19040307 Sat 19/04 17:20 Sat 19/04 Wasa B99 Slutspel 1/8 Final Viby 55 - 40 BMS      
19041307 Sat 19/04 17:30 Sat 19/04 Gröndal G99 Grp B SBBK 53 - 35 Værløse BBK      
19040607 Sat 19/04 17:40 Sat 19/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/8 Final Wartti 48 - 41 Jämtland      
19040807 Sat 19/04 17:45 Sat 19/04 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final Tureberg Pirates 62 - 50 Pyrintö      
19040407 Sat 19/04 17:45 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Grp B Solna Vikings 47 - 84 KTP      
19041207 Sat 19/04 17:50 Sat 19/04 Gärtuna G01 Slutspel 1/4 Final Aabyhøj I.F. 54 - 36 BMS      
19040707 Sat 19/04 18:10 Sat 19/04 Turinge G02 Slutspel Semi final Tapiolan Honka 51 - 33 BMS      
19041008 Sat 19/04 18:40 Sat 19/04 Brunnsäng B02 Slutspel Semi final PuHu 34 - 56 EBT      
19041108 Sat 19/04 18:40 Sat 19/04 Rosenborg G97-95 Slutspel 1/4 Final SBBK 37 - 24 Högsbo Basket      
19040107 Sat 19/04 18:40 Sat 19/04 Tälje A B97-95 Slutspel 1/4 Final SBBK 62 - 49 EBAA      
19040208 Sat 19/04 18:40 Sat 19/04 Tälje B B98 Grp A KFUM Blackeberg 49 - 59 HSA HEI Sko...en Alliance      
19040508 Sat 19/04 18:40 Sat 19/04 Täljegymnasiet G98 Slutspel 1/8 Final Täby 55 - 32 PeKa      
19040308 Sat 19/04 18:40 Sat 19/04 Wasa B99 Slutspel 1/8 Final SBBK 55 - 52 Stockholms Polisen      
19041308 Sat 19/04 18:50 Sat 19/04 Gröndal G99 Grp A Ullern Basket 45 - 64 KFUM Blackeberg      
19040608 Sat 19/04 19:00 Sat 19/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/8 Final SBBK 55 - 26 PeKa      
19040808 Sat 19/04 19:05 Sat 19/04 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final Hørsholm BBK 54 - 36 HNMKY      
19040408 Sat 19/04 19:05 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Slutspel 1/8 Final BK Amager 30 - 32 KFUM Uppsala      
19041208 Sat 19/04 19:10 Sat 19/04 Gärtuna G01 Slutspel 1/4 Final Skuru IK 27 - 54 Alvik Basket      
19040708 Sat 19/04 19:30 Sat 19/04 Turinge G02 Slutspel Semi final HNMKY 77 - 39 Hørsholm BBK      
19041009 Sat 19/04 20:00 Sat 19/04 Brunnsäng B01 Slutspel 1/8 Final HNMKY 34 - 58 Solna Vikings      
19041109 Sat 19/04 20:00 Sat 19/04 Rosenborg G97-95 Slutspel 1/4 Final BG Luleå 72 - 47 Gimle      
19040108 Sat 19/04 20:00 Sat 19/04 Tälje A B97-95 Slutspel 1/4 Final Tapiolan Honka 57 - 54 KFUM Uppsala      
19040209 Sat 19/04 20:00 Sat 19/04 Tälje B B98 Grp B Malbas 34 - 69 SISU Basketball      
19040509 Sat 19/04 20:00 Sat 19/04 Täljegymnasiet G98 Slutspel 1/8 Final SISU Basketball 83 - 38 Kori-80      
19040309 Sat 19/04 20:00 Sat 19/04 Wasa B99 Slutspel 1/8 Final Jämtland 62 - 36 Haugesund BBK      
19041309 Sat 19/04 20:10 Sat 19/04 Gröndal G99 Grp A Hørsholm BBK 49 - 36 Stockholms Polisen      
19040609 Sat 19/04 20:20 Sat 19/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/8 Final Eos 30 - 62 TikS      
19040809 Sat 19/04 20:25 Sat 19/04 Björkesta B00 Slutspel 1/8 Final KFUM Uppsala 54 - 25 SBBK      
19040409 Sat 19/04 20:25 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Slutspel 1/8 Final Karhu 59 - 37 Bölebyn SK      
19041209 Sat 19/04 20:30 Sat 19/04 Gärtuna G01 Slutspel 1/4 Final Hørsholm BBK 56 - 39 Køge BBK      
19040709 Sat 19/04 20:50 Sat 19/04 Turinge G01 Slutspel 1/4 Final Tapiolan Honka 63 - 17 Topola      
19041010 Sat 19/04 21:20 Sat 19/04 Brunnsäng B97-95 9-13 Place 9-10 Fryshuset 63 - 75 Værløse BBK      
19041110 Sat 19/04 21:20 Sat 19/04 Rosenborg B97-95 Slutspel 1/4 Final PuHu 67 - 69 BG Luleå      
19040109 Sat 19/04 21:20 Sat 19/04 Tälje A B97-95 Slutspel 1/4 Final Svendborg 58 - 41 Bærum Basket      
19040210 Sat 19/04 21:20 Sat 19/04 Tälje B B98 Grp B Sandvika 23 - 54 Fryshuset      
19040510 Sat 19/04 21:20 Sat 19/04 Täljegymnasiet G98 Slutspel 1/8 Final BK Amager 32 - 43 Jämtland      
19040310 Sat 19/04 21:20 Sat 19/04 Wasa B97-95 9-13 Place 9-10 Kouvot 33 - 63 Alvik Basket      
19040410 Sat 19/04 21:45 Sat 19/04 Östertäljehallen B01 Slutspel 1/8 Final PuHu 70 - 37 SBBK      

Instagram

Solid Sport