Detta är resultaten från Scania Cup 2014. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2019 här.



Söndag 20/4 (Dag 3)

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
20041000 sö 20/04 08:00 sö 20/04 Brunnsäng B99 9-12 Place 9-12 BMS 53 - 44 Stockholms Polisen      
20041100 sö 20/04 08:00 sö 20/04 Rosenborg G97-95 9-12 Place 11-12 Værløse BBK 44 - 28 BMS      
20040100 sö 20/04 08:00 sö 20/04 Tälje A B98 Slutspel 1/8 Final HSA HEI Sko...en Alliance 60 - 42 Malbas      
20040200 sö 20/04 08:00 sö 20/04 Tälje B B98 Slutspel 1/8 Final SISU Basketball 50 - 53 Högsbo Basket      
20040500 sö 20/04 08:00 sö 20/04 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/4 Final SISU Basketball 50 - 36 RU      
20040300 sö 20/04 08:00 sö 20/04 Wasa B97-95 11-13 Place Centrum Tigers 39 - 44 Fryshuset      
20041300 sö 20/04 08:10 sö 20/04 Gröndal G99 Grp B Hop BBK 29 - 47 Vråken Basket      
20040600 sö 20/04 08:20 sö 20/04 Lillhaga G00 9-13 Place 9-10 KFUM Uppsala 52 - 24 Eos      
20040700 sö 20/04 08:20 sö 20/04 Turinge B99 9-12 Place 9-12 Haugesund BBK 48 - 67 KTP      
20040800 sö 20/04 08:25 sö 20/04 Björkesta B00 9-12 Place 9-12 Solna Vikings 46 - 50 HNMKY      
20040400 sö 20/04 08:25 sö 20/04 Östertäljehallen B01 9-14 Place 9-16 Værløse BBK 49 - 56 BK Amager      
20041200 sö 20/04 08:30 sö 20/04 Gärtuna G01 9-12 Place 9-12 SBBK 27 - 43 Antnäs Villagers      
20041001 sö 20/04 09:20 sö 20/04 Brunnsäng B02 5-8 Place 7-8 SBBK 37 - 48 KFUM Haga Haninge      
20041101 sö 20/04 09:20 sö 20/04 Rosenborg G97-95 5-8 Place 5-8 Eos 60 - 22 EBT      
20040101 sö 20/04 09:20 sö 20/04 Tälje A B97-95 5-8 Place 5-8 Bærum Basket 52 - 61 EBAA      
20040201 sö 20/04 09:20 sö 20/04 Tälje B B98 Slutspel 1/8 Final SBBK 56 - 83 Vråken Basket      
20040501 sö 20/04 09:20 sö 20/04 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/4 Final Virum Vipers 53 - 38 Hørsholm BBK      
20040301 sö 20/04 09:20 sö 20/04 Wasa B99 Slutspel 1/4 Final Mölndal BK 67 - 42 Viby      
20041301 sö 20/04 09:30 sö 20/04 Gröndal G99 Grp B OrJy 45 - 40 SBBK      
20040601 sö 20/04 09:40 sö 20/04 Lillhaga G00 9-13 Place 9-10 Jämtland 32 - 38 PeKa      
20040701 sö 20/04 09:40 sö 20/04 Turinge G02 5-8 Place 7-8 SBBK 26 - 41 BK Amager      
20040801 sö 20/04 09:45 sö 20/04 Björkesta B00 9-12 Place 9-12 SBBK 35 - 72 Pyrintö      
20040401 sö 20/04 09:45 sö 20/04 Östertäljehallen B01 9-14 Place 9-16 Lommedalen IL 46 - 48 SBBK      
20041201 sö 20/04 09:50 sö 20/04 Gärtuna G01 9-12 Place 9-12 PeKa 52 - 23 Ullern Basket      
20041002 sö 20/04 10:40 sö 20/04 Brunnsäng B02 5-8 Place 5-6 Hørsholm BBK 60 - 27 Horsens IC      
20041102 sö 20/04 10:40 sö 20/04 Rosenborg G97-95 5-8 Place 5-8 Gimle 41 - 69 Högsbo Basket      
20040102 sö 20/04 10:40 sö 20/04 Tälje A B97-95 5-8 Place 5-8 PuHu 57 - 71 KFUM Uppsala      
20040202 sö 20/04 10:40 sö 20/04 Tälje B B98 Slutspel 1/8 Final KTP 71 - 35 Jämtland      
20040502 sö 20/04 10:40 sö 20/04 Täljegymnasiet G98 Slutspel 1/4 Final HNMKY/KaPo 61 - 32 Djursholm Indians      
20040302 sö 20/04 10:40 sö 20/04 Wasa B99 Slutspel 1/4 Final Fryshuset 52 - 29 SBBK      
20041302 sö 20/04 10:50 sö 20/04 Gröndal G98 Slutspel 1/4 Final Hørsholm BBK 59 - 41 SISU Basketball      
20040602 sö 20/04 11:00 sö 20/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/4 Final Aabyhøj I.F... Østjylland 46 - 28 Alvik Basket      
20040702 sö 20/04 11:00 sö 20/04 Turinge G02 5-8 Place 5-6 PuHu 63 - 11 Aabyhøj I.F.      
20040802 sö 20/04 11:05 sö 20/04 Björkesta B00 Slutspel 1/4 Final BMS 61 - 51 KFUM Uppsala      
20040402 sö 20/04 11:05 sö 20/04 Östertäljehallen B01 Slutspel 1/4 Final JKS 58 - 41 PuHu      
20041202 sö 20/04 11:10 sö 20/04 Gärtuna G01 5-8 Place 5-8 BMS 25 - 50 Køge BBK      
20041003 sö 20/04 12:00 sö 20/04 Brunnsäng B98 13-16 Place 13-16 KFUM Blackeberg 52 - 50 Bygdøy Basket      
20041103 sö 20/04 12:00 sö 20/04 Rosenborg G97-95 Slutspel Semifinal Hjemly 25 - 70 Alvik Basket      
20040103 sö 20/04 12:00 sö 20/04 Tälje A B97-95 Slutspel Semifinal SBBK 58 - 63 Svendborg      
20040203 sö 20/04 12:00 sö 20/04 Tälje B B97-95 9-13 Place 9-10 Alvik Basket 66 - 77 Værløse BBK      
20040503 sö 20/04 12:00 sö 20/04 Täljegymnasiet G98 Slutspel 1/4 Final SBBK 53 - 47 Jämtland      
20040303 sö 20/04 12:00 sö 20/04 Wasa B99 Slutspel 1/4 Final KFUM Uppsala 53 - 56 Jämtland      
20041303 sö 20/04 12:10 sö 20/04 Gröndal G98 Slutspel 1/4 Final KFUM Uppsala 41 - 42 Täby      
20040603 sö 20/04 12:20 sö 20/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/4 Final Hørsholm BBK 58 - 35 TikS      
20040703 sö 20/04 12:20 sö 20/04 Turinge G00 11-13 Place Hop BBK 46 - 59 Jämtland      
20040803 sö 20/04 12:25 sö 20/04 Björkesta B00 Slutspel 1/4 Final Wartti 65 - 68 Tureberg Pirates      
20040403 sö 20/04 12:25 sö 20/04 Östertäljehallen B01 Slutspel 1/4 Final Tapiolan Honka 73 - 47 Karhu      
20041203 sö 20/04 12:30 sö 20/04 Gärtuna G01 5-8 Place 5-8 Topola 31 - 53 Skuru IK      
20041004 sö 20/04 13:20 sö 20/04 Brunnsäng B98 13-16 Place 13-16 Sandvika 45 - 93 Hørsholm BBK      
20041104 sö 20/04 13:20 sö 20/04 Rosenborg G97-95 Slutspel Semifinal BG Luleå 52 - 37 SBBK      
20040104 sö 20/04 13:20 sö 20/04 Tälje A B97-95 Slutspel Semifinal BG Luleå 54 - 61 Tapiolan Honka      
20040504 sö 20/04 13:20 sö 20/04 Täljegymnasiet G97-95 9-12 Place 9-10 KFUM Uppsala 53 - 56 Aabyhøj I.F. 1      
20040304 sö 20/04 13:20 sö 20/04 Wasa B99 Slutspel 1/4 Final Værløse BBK 53 - 46 SISU Basketball      
20041304 sö 20/04 13:30 sö 20/04 Gröndal G99 Slutspel 1/4 Final SBBK 48 - 44 Stockholms Polisen      
20040604 sö 20/04 13:40 sö 20/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/4 Final Værløse BBK 60 - 34 Wartti      
20040704 sö 20/04 13:40 sö 20/04 Turinge B97-95 11-13 Place Kouvot 44 - 49 Centrum Tigers      
20040804 sö 20/04 13:45 sö 20/04 Björkesta B00 9-12 Place 11-12 Solna Vikings 61 - 40 SBBK      
20040404 sö 20/04 13:45 sö 20/04 Östertäljehallen B01 Slutspel 1/4 Final KTP 72 - 34 KFUM Uppsala      
20041204 sö 20/04 13:50 sö 20/04 Gärtuna G01 Slutspel Semifinal Hørsholm BBK 28 - 53 Aabyhøj I.F.      
20041005 sö 20/04 14:40 sö 20/04 Brunnsäng B98 9-12 Place 9-12 SBBK 40 - 81 SISU Basketball      
20041105 sö 20/04 14:40 sö 20/04 Rosenborg G02 Slutspel Bronsmatch BMS 28 - 36 Hørsholm BBK      
20040505 sö 20/04 14:40 sö 20/04 Täljegymnasiet B97-95 5-8 Place 7-8 Bærum Basket 55 - 76 PuHu      
20040305 sö 20/04 14:40 sö 20/04 Wasa B00 13-15 Place Asker 49 - 47 Kongsberg Miners      
20041305 sö 20/04 14:50 sö 20/04 Gröndal G99 Slutspel 1/4 Final SISU Basketball 43 - 27 Værløse BBK      
20040605 sö 20/04 15:00 sö 20/04 Lillhaga G00 Slutspel 1/4 Final Tapiolan Honka 42 - 40 SBBK      
20040705 sö 20/04 15:00 sö 20/04 Turinge B01 9-14 Place 9-12 Bölebyn SK 51 - 47 BK Amager      
20040805 sö 20/04 15:05 sö 20/04 Björkesta B00 9-12 Place 9-10 HNMKY 53 - 62 Pyrintö      
20040405 sö 20/04 15:05 sö 20/04 Östertäljehallen B01 Slutspel 1/4 Final BMS 64 - 60 Solna Vikings      
20041205 sö 20/04 15:10 sö 20/04 Gärtuna G01 Slutspel Semifinal Tapiolan Honka 44 - 31 Alvik Basket      
20041006 sö 20/04 16:00 sö 20/04 Brunnsäng B98 9-12 Place 9-12 Jämtland 41 - 44 Malbas      
20041106 sö 20/04 16:00 sö 20/04 Rosenborg B02 Slutspel Bronsmatch BK Amager 30 - 38 PuHu      
20040105 sö 20/04 16:00 sö 20/04 Tälje A G02 Slutspel Final Tapiolan Honka 38 - 44 HNMKY      
20040506 sö 20/04 16:00 sö 20/04 Täljegymnasiet B97-95 5-8 Place 5-6 EBAA 20 - 0 KFUM Uppsala      
20040306 sö 20/04 16:00 sö 20/04 Wasa G97-95 5-8 Place 7-8 Gimle 31 - 60 EBT      
20041306 sö 20/04 16:10 sö 20/04 Gröndal G98 9-12 Place 9-12 Kori-80 42 - 57 PeKa      
20040606 sö 20/04 16:20 sö 20/04 Lillhaga G00 11-13 Place Eos 66 - 34 Hop BBK      
20040706 sö 20/04 16:20 sö 20/04 Turinge B01 9-14 Place 9-12 HNMKY 91 - 22 SBBK      
20040806 sö 20/04 16:25 sö 20/04 Björkesta B00 5-8 Place 5-8 KFUM Uppsala 41 - 69 Wartti      
20040406 sö 20/04 16:25 sö 20/04 Östertäljehallen B01 5-8 Place 5-8 PuHu 55 - 49 Karhu      
20041206 sö 20/04 16:30 sö 20/04 Gärtuna G01 9-12 Place 11-12 SBBK 39 - 21 Ullern Basket      
20041007 sö 20/04 17:20 sö 20/04 Brunnsäng B99 9-12 Place 11-12 Stockholms Polisen 88 - 50 Haugesund BBK      
20041107 sö 20/04 17:20 sö 20/04 Rosenborg G97-95 Slutspel Bronsmatch SBBK 57 - 47 Hjemly      
20040507 sö 20/04 17:20 sö 20/04 Täljegymnasiet G97-95 5-8 Place 5-6 Högsbo Basket 46 - 42 Eos      
20040307 sö 20/04 17:20 sö 20/04 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final KFUM Uppsala 50 - 57 Vråken Basket      
20041307 sö 20/04 17:30 sö 20/04 Gröndal G98 9-12 Place 9-12 BK Amager 38 - 45 Ytrebygda      
20040106 sö 20/04 17:30 sö 20/04 Tälje A B02 Slutspel Final KTP 63 - 28 EBT      
20040607 sö 20/04 17:40 sö 20/04 Lillhaga G00 9-13 Place 9-10 KFUM Uppsala 43 - 35 PeKa      
20040707 sö 20/04 17:40 sö 20/04 Turinge B97-95 11-13 Place Fryshuset 65 - 54 Kouvot      
20040807 sö 20/04 17:45 sö 20/04 Björkesta B00 5-8 Place 5-8 RU 42 - 69 Hørsholm BBK      
20040407 sö 20/04 17:45 sö 20/04 Östertäljehallen B01 5-8 Place 5-8 KFUM Uppsala 44 - 63 Solna Vikings      
20041207 sö 20/04 17:50 sö 20/04 Gärtuna G01 9-12 Place 9-10 Antnäs Villagers 29 - 38 PeKa      
20041008 sö 20/04 18:40 sö 20/04 Brunnsäng B99 9-12 Place 9-10 BMS 46 - 52 KTP      
20041108 sö 20/04 18:40 sö 20/04 Rosenborg B97-95 Slutspel Bronsmatch SBBK 69 - 58 BG Luleå      
20040508 sö 20/04 18:40 sö 20/04 Täljegymnasiet G98 5-8 Place 5-8 SISU Basketball 60 - 37 KFUM Uppsala      
20040308 sö 20/04 18:40 sö 20/04 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final Fryshuset 82 - 43 KTP      
20041308 sö 20/04 18:50 sö 20/04 Gröndal G99 Slutspel Semifinal Hørsholm BBK 65 - 34 SBBK      
20040608 sö 20/04 19:00 sö 20/04 Lillhaga G00 Slutspel Semifinal Aabyhøj I.F... Østjylland 36 - 43 Hørsholm BBK      
20040708 sö 20/04 19:00 sö 20/04 Turinge G00 5-8 Place 5-8 TikS 46 - 43 Alvik Basket      
20040107 sö 20/04 19:00 sö 20/04 Tälje A G97-95 Slutspel Final BG Luleå 59 - 50 Alvik Basket      
20040808 sö 20/04 19:05 sö 20/04 Björkesta B00 Slutspel Semifinal BMS 67 - 60 Tureberg Pirates      
20040408 sö 20/04 19:05 sö 20/04 Östertäljehallen B01 Slutspel Semifinal JKS 45 - 64 Tapiolan Honka      
20041208 sö 20/04 19:10 sö 20/04 Gärtuna G01 5-8 Place 7-8 BMS 39 - 29 Topola      
20041109 sö 20/04 20:00 sö 20/04 Rosenborg B98 Slutspel 1/4 Final Værløse BBK 51 - 42 HSA HEI Sko...en Alliance      
20040509 sö 20/04 20:00 sö 20/04 Täljegymnasiet G98 5-8 Place 5-8 Djursholm Indians 42 - 39 Jämtland      
20040309 sö 20/04 20:00 sö 20/04 Wasa B98 Slutspel 1/4 Final KR 68 - 48 Högsbo Basket      
20041309 sö 20/04 20:10 sö 20/04 Gröndal G99 Slutspel Semifinal OrJy 38 - 33 SISU Basketball      
20040609 sö 20/04 20:20 sö 20/04 Lillhaga G00 Slutspel Semifinal Værløse BBK 50 - 25 Tapiolan Honka      
20040709 sö 20/04 20:20 sö 20/04 Turinge G00 5-8 Place 5-8 Wartti 43 - 39 SBBK      
20040809 sö 20/04 20:25 sö 20/04 Björkesta B00 Slutspel Semifinal SISU Basketball 35 - 58 Virum Vipers      
20040409 sö 20/04 20:25 sö 20/04 Östertäljehallen B01 Slutspel Semifinal KTP 61 - 54 BMS      
20041209 sö 20/04 20:30 sö 20/04 Gärtuna G01 5-8 Place 5-6 Køge BBK 36 - 35 Skuru IK      
20040108 sö 20/04 20:30 sö 20/04 Tälje A B97-95 Slutspel Final Svendborg 63 - 59 Tapiolan Honka      

Instagram

Solid Sport