You are viewing the results for Scania Cup 2016. View the current results for Scania Cup 2020 here.



Friday 25/3 (Day 1)

  Nbr Time Arena Group Home team Result  Away team   Live  
25031900 Fri 25/03 08:00 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp A Sisu 28 - 36 BC Nokia      
25031100 Fri 25/03 08:00 Fri 25/03 Rosenborg G97-98 Grp B Hørsholm BBK 55 - 33 BMS Herlev      
25030100 Fri 25/03 08:00 Fri 25/03 Tälje A B97-98 Grp A Kjelsås 28 - 62 Vaerlöse      
25030200 Fri 25/03 08:00 Fri 25/03 Tälje B G99 Grp B Solna Vikings 41 - 67 Hörsholm      
25030500 Fri 25/03 08:00 Fri 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp C Hørsholm BBK 87 - 58 Sverresborg      
25031000 Fri 25/03 08:10 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp B Stevnsgade 34 - 32 Pyrintö      
25030300 Fri 25/03 08:10 Fri 25/03 Wasa B01 Grp B SBBK 49 - 43 Vaerlöse      
25030400 Fri 25/03 08:20 Fri 25/03 Östertäljehallen B03 Grp A Sisu 54 - 30 SBBK      
25031600 Fri 25/03 08:30 Fri 25/03 Västergård A G00 Grp B TikS 58 - 43 Eos      
25031700 Fri 25/03 08:30 Fri 25/03 Västergård B B04 Grp A Lobas 53 - 62 BMS Herlev      
25031500 Fri 25/03 08:45 Fri 25/03 Pershagenhallen B02 Grp A Hammarby Basket 43 - 36 Tureberg Basket      
25031901 Fri 25/03 09:20 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp B Tapiolan Honka 85 - 10 SBBK      
25031101 Fri 25/03 09:20 Fri 25/03 Rosenborg G97-98 Grp B KFUM Uppsala Basket 23 - 38 Norrort Basket      
25030101 Fri 25/03 09:20 Fri 25/03 Tälje A B97-98 Grp B Sisu 58 - 75 BG Luleå      
25030201 Fri 25/03 09:20 Fri 25/03 Tälje B G99 Grp B Norrköping Dolphins 49 - 54 KFUM Blackeberg      
25030501 Fri 25/03 09:20 Fri 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp A KR 58 - 46 Helsingborg BBK      
25031001 Fri 25/03 09:30 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp D Hørsholm BBK 25 - 40 Solna Vikings      
25030301 Fri 25/03 09:30 Fri 25/03 Wasa B01 Grp A Thor Akureyri (Þór) 59 - 33 Malbas      
25030401 Fri 25/03 09:40 Fri 25/03 Östertäljehallen B03 Grp B Solna Vikings 48 - 41 Stjarnan      
25031300 Fri 25/03 09:45 Fri 25/03 Gröndal G01 Grp B SBBK 51 - 29 Ullern Basket      
25031200 Fri 25/03 09:45 Fri 25/03 Gärtuna G02 Grp C BK Amager 36 - 19 Åbyhöj      
25031601 Fri 25/03 09:50 Fri 25/03 Västergård A G00 Grp B BMS Herlev 50 - 54 Alvik      
25031701 Fri 25/03 09:50 Fri 25/03 Västergård B B04 Grp A BC Nokia 48 - 37 Åkersberga Basket      
25031501 Fri 25/03 10:05 Fri 25/03 Pershagenhallen B02 Grp B Solna Vikings 66 - 39 Hørsholm BBK      
25031902 Fri 25/03 10:40 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp B Hørsholm BBK 29 - 48 BK Amager      
25031102 Fri 25/03 10:40 Fri 25/03 Rosenborg B97-98 Grp B EBAA 62 - 40 Helsingborg BBK      
25030102 Fri 25/03 10:40 Fri 25/03 Tälje A G97-98 Grp A Værløse 53 - 43 SBBK      
25030502 Fri 25/03 10:40 Fri 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp B PuHu 49 - 59 BMS Herlev      
25031002 Fri 25/03 10:50 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp A Ulriken Eagles 57 - 55 BK Amager      
25030302 Fri 25/03 10:50 Fri 25/03 Wasa B01 Grp C Stjarnan 67 - 68 KFUM Fryshuset Basket      
25030402 Fri 25/03 11:00 Fri 25/03 Östertäljehallen B03 Grp C Högsbo Basket 30 - 54 Pyrintö      
25031301 Fri 25/03 11:05 Fri 25/03 Gröndal G01 Grp B Spånga Basket 18 - 62 Åbyhöj      
25031201 Fri 25/03 11:05 Fri 25/03 Gärtuna G02 Grp D BMS Herlev 40 - 35 Lobas      
25031602 Fri 25/03 11:10 Fri 25/03 Västergård A G00 Grp A Hørsholm BBK 30 - 44 Bk Järva      
25031702 Fri 25/03 11:10 Fri 25/03 Västergård B B04 Grp B SBBK 28 - 93 Vaerlöse      
25031502 Fri 25/03 11:25 Fri 25/03 Pershagenhallen B02 Grp C BMS Herlev 59 - 38 Ulriken Eagles      
25031103 Fri 25/03 12:00 Fri 25/03 Rosenborg G97-98 Grp A KFUM Blackeberg 61 - 31 Ytrebygda basketklubb      
25030103 Fri 25/03 12:00 Fri 25/03 Tälje A G99 Grp A Sisu 30 - 48 KFUM Fryshuset Basket      
25030202 Fri 25/03 12:00 Fri 25/03 Tälje B B99 Grp A EVN Basket 59 - 37 Ullern 56'ers      
25030503 Fri 25/03 12:00 Fri 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp D KFUM Uppsala 50 - 57 Sisu      
25030303 Fri 25/03 12:10 Fri 25/03 Wasa B01 Grp D Virum Vipers 32 - 66 IK Eos      
25030403 Fri 25/03 12:20 Fri 25/03 Östertäljehallen B03 Grp D Virum Vipers 60 - 40 Hammarby Basket      
25031302 Fri 25/03 12:25 Fri 25/03 Gröndal G02 Grp B Eos 33 - 44 Pyrintö      
25031202 Fri 25/03 12:25 Fri 25/03 Gärtuna G02 Grp D Marbo 57 - 40 ToPo      
25031603 Fri 25/03 12:30 Fri 25/03 Västergård A G00 Grp A Östersund Basket 21 - 82 Tampereen Pyrintö      
25031703 Fri 25/03 12:30 Fri 25/03 Västergård B B04 Grp B TuNMKY 41 - 47 Gladsaxe Basketball Klub      
25031503 Fri 25/03 12:45 Fri 25/03 Pershagenhallen B02 Grp D AGF 50 - 31 KFUM Blackeberg      
25031903 Fri 25/03 13:20 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp A BC Nokia 52 - 43 BMS Herlev      
25031104 Fri 25/03 13:20 Fri 25/03 Rosenborg G97-98 Grp B BG Luleå 49 - 46 KFUM Uppsala Basket      
25030104 Fri 25/03 13:20 Fri 25/03 Tälje A B97-98 Grp A Vaerlöse 53 - 41 KFUM Fryshuset Basket      
25030203 Fri 25/03 13:20 Fri 25/03 Tälje B B99 Grp B Östersund Basket 62 - 57 IR      
25030504 Fri 25/03 13:20 Fri 25/03 Täljegymnasiet G03 Grp B Helmi Basket 38 - 43 Högsbo Basket      
25031003 Fri 25/03 13:30 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp A TikS 29 - 46 SBBK      
25030304 Fri 25/03 13:30 Fri 25/03 Wasa G02 Grp A SISU 35 - 55 HNMKY      
25030404 Fri 25/03 13:40 Fri 25/03 Östertäljehallen G02 Grp A Solna Vikings 52 - 33 Malbas      
25031303 Fri 25/03 13:45 Fri 25/03 Gröndal G01 Grp A Skuru IK Basket 61 - 37 Täby      
25031203 Fri 25/03 13:45 Fri 25/03 Gärtuna G01 Grp A Alvik 50 - 55 Køge Bugt Basketball Klub      
25031604 Fri 25/03 13:50 Fri 25/03 Västergård A G00 Grp C Kjelsås 36 - 46 Åbyhöj      
25031704 Fri 25/03 13:50 Fri 25/03 Västergård B B04 Grp A BMS Herlev 46 - 50 Åkersberga Basket      
25031504 Fri 25/03 14:05 Fri 25/03 Pershagenhallen G00 Grp D Værløse 59 - 47 Turun Riento      
25031904 Fri 25/03 14:40 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp A HNMKY 32 - 53 EBT      
25031105 Fri 25/03 14:40 Fri 25/03 Rosenborg G97-98 Grp B BMS Herlev 21 - 57 Norrort Basket      
25030105 Fri 25/03 14:40 Fri 25/03 Tälje A B99 Grp B FoKoPo 51 - 79 Vaerlöse      
25030204 Fri 25/03 14:40 Fri 25/03 Tälje B G00 Grp B Alvik 43 - 40 TikS      
25030505 Fri 25/03 14:40 Fri 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp C Sverresborg 46 - 78 Tureberg Basket      
25031004 Fri 25/03 14:50 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp C HNMKY 34 - 39 FoKoPo / FoBa      
25030305 Fri 25/03 14:50 Fri 25/03 Wasa B01 Grp B Vaerlöse 39 - 81 Solna Vikings      
25030405 Fri 25/03 15:00 Fri 25/03 Östertäljehallen B03 Grp A Sykki 43 - 32 Sisu      
25031204 Fri 25/03 15:05 Fri 25/03 Gärtuna G02 Grp C Åbyhöj 48 - 35 SBBK      
25031605 Fri 25/03 15:10 Fri 25/03 Västergård A G00 Grp B Eos 39 - 46 BMS Herlev      
25031705 Fri 25/03 15:10 Fri 25/03 Västergård B B04 Grp A EBT 53 - 27 BC Nokia      
25031505 Fri 25/03 15:25 Fri 25/03 Pershagenhallen B02 Grp A BK Amager 83 - 66 Hammarby Basket      
25031905 Fri 25/03 16:00 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp B BK Amager 32 - 62 Tapiolan Honka      
25031106 Fri 25/03 16:00 Fri 25/03 Rosenborg G97-98 Grp A Tapiolan Honka 49 - 54 Værløse      
25030106 Fri 25/03 16:00 Fri 25/03 Tälje A B97-98 Grp A PuHu 57 - 80 Malbas      
25030205 Fri 25/03 16:00 Fri 25/03 Tälje B G02 Grp B Hørsholm BBK 56 - 35 EBT      
25030506 Fri 25/03 16:00 Fri 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp A Helsingborg BBK 41 - 62 Solna Vikings      
25031005 Fri 25/03 16:10 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp C Åbyhöj 21 - 70 Haga Haninge      
25030306 Fri 25/03 16:10 Fri 25/03 Wasa B01 Grp A Malbas 51 - 48 KFUM Blackeberg      
25030406 Fri 25/03 16:20 Fri 25/03 Östertäljehallen B03 Grp B Keravan Kori-80 32 - 40 Solna Vikings      
25031304 Fri 25/03 16:25 Fri 25/03 Gröndal G01 Grp B Åbyhöj 53 - 37 SBBK      
25031205 Fri 25/03 16:25 Fri 25/03 Gärtuna G02 Grp C Pantterit 27 - 45 BK Amager      
25031506 Fri 25/03 16:45 Fri 25/03 Pershagenhallen B02 Grp B Ura Basket 44 - 65 Solna Vikings      
25031906 Fri 25/03 17:20 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp B SBBK 29 - 56 Hørsholm BBK      
25031107 Fri 25/03 17:20 Fri 25/03 Rosenborg G97-98 Grp A Ytrebygda basketklubb 44 - 47 SBBK      
25030107 Fri 25/03 17:20 Fri 25/03 Tälje A B97-98 Grp B BG Luleå 66 - 63 SBBK      
25030206 Fri 25/03 17:20 Fri 25/03 Tälje B G99 Grp B Hörsholm 59 - 52 Norrköping Dolphins      
25030507 Fri 25/03 17:20 Fri 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp B SBBK 54 - 60 PuHu      
25031006 Fri 25/03 17:30 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp D Tapiolan Honka 68 - 26 Hørsholm BBK      
25030307 Fri 25/03 17:30 Fri 25/03 Wasa B01 Grp C KFUM Fryshuset Basket 62 - 57 Spånga Basket      
25030407 Fri 25/03 17:40 Fri 25/03 Östertäljehallen B03 Grp C KFUM Fryshuset Basket 38 - 42 Högsbo Basket      
25031305 Fri 25/03 17:45 Fri 25/03 Gröndal G01 Grp B Ullern Basket 43 - 28 Spånga Basket      
25031206 Fri 25/03 17:45 Fri 25/03 Gärtuna G02 Grp D Lobas 40 - 45 Marbo      
25031606 Fri 25/03 17:50 Fri 25/03 Västergård A G00 Grp A Tampereen Pyrintö 62 - 28 Hørsholm BBK      
25031706 Fri 25/03 17:50 Fri 25/03 Västergård B B04 Grp B Vaerlöse 40 - 62 TuNMKY      
25031507 Fri 25/03 18:05 Fri 25/03 Pershagenhallen B02 Grp C Ulriken Eagles 45 - 69 SBBK      
25031907 Fri 25/03 18:40 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp A BMS Herlev 56 - 35 HNMKY      
25031108 Fri 25/03 18:40 Fri 25/03 Rosenborg G97-98 Grp B Norrort Basket 44 - 47 BG Luleå      
25030108 Fri 25/03 18:40 Fri 25/03 Tälje A B97-98 Grp B Helsingborg BBK 44 - 64 Sisu      
25030207 Fri 25/03 18:40 Fri 25/03 Tälje B G99 Grp B KFUM Blackeberg 49 - 55 Solna Vikings      
25030508 Fri 25/03 18:40 Fri 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp D Sisu 78 - 60 Pyrintö      
25031007 Fri 25/03 18:50 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp B Pyrintö 54 - 33 Helmi Basket      
25030308 Fri 25/03 18:50 Fri 25/03 Wasa B01 Grp D KFUM Uppsala 49 - 43 Virum Vipers      
25030408 Fri 25/03 19:00 Fri 25/03 Östertäljehallen B03 Grp D Hammarby Basket 70 - 41 HNMKY      
25031306 Fri 25/03 19:05 Fri 25/03 Gröndal G01 Grp A Täby 35 - 80 Alvik      
25031207 Fri 25/03 19:05 Fri 25/03 Gärtuna G02 Grp D ToPo 47 - 46 BMS Herlev      
25031607 Fri 25/03 19:10 Fri 25/03 Västergård A G00 Grp C HNMKY 49 - 45 Kjelsås      
25031707 Fri 25/03 19:10 Fri 25/03 Västergård B B04 Grp A Lobas 41 - 30 EBT      
25031508 Fri 25/03 19:25 Fri 25/03 Pershagenhallen B02 Grp D KFUM Blackeberg 34 - 42 Skuru IK      
25031908 Fri 25/03 20:00 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp A EBT 66 - 37 Sisu      
25031109 Fri 25/03 20:00 Fri 25/03 Rosenborg G97-98 Grp B KFUM Uppsala Basket 50 - 60 Hørsholm BBK      
25030109 Fri 25/03 20:00 Fri 25/03 Tälje A B97-98 Grp A Malbas 43 - 68 KFUM Fryshuset Basket      
25030208 Fri 25/03 20:00 Fri 25/03 Tälje B G99 Grp A Norrort basket 38 - 53 Sisu      
25030509 Fri 25/03 20:00 Fri 25/03 Täljegymnasiet G03 Grp B Högsbo Basket 27 - 41 Stevnsgade      
25031008 Fri 25/03 20:10 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp A SBBK 32 - 44 Ulriken Eagles      
25030309 Fri 25/03 20:10 Fri 25/03 Wasa G02 Grp A HNMKY 56 - 39 Solna Vikings      
25030409 Fri 25/03 20:20 Fri 25/03 Östertäljehallen G02 Grp B EBT 62 - 40 Eos      
25031307 Fri 25/03 20:25 Fri 25/03 Gröndal G02 Grp B Pyrintö 55 - 64 Hørsholm BBK      
25031208 Fri 25/03 20:25 Fri 25/03 Gärtuna G02 Grp A Malbas 30 - 35 SISU      
25031608 Fri 25/03 20:30 Fri 25/03 Västergård A G00 Grp D SBBK 54 - 60 Værløse      
25031509 Fri 25/03 20:45 Fri 25/03 Pershagenhallen G03 Grp A BK Amager 52 - 20 TikS      

Instagram

Solid Sport