You are viewing the results for Scania Cup 2016. View the current results for Scania Cup 2019 here.



Saturday 26/3 (Day 2)

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
26031100 Sat 26/03 08:00 Sat 26/03 Rosenborg G97-98 Grp A SBBK 60 - 52 Tapiolan Honka      
26030100 Sat 26/03 08:00 Sat 26/03 Tälje A B97-98 Grp A Malbas 59 - 47 Kjelsås      
26030200 Sat 26/03 08:00 Sat 26/03 Tälje B B99 Grp A KFUM Fryshuset Basket 50 - 48 EVN Basket      
26030500 Sat 26/03 08:00 Sat 26/03 Täljegymnasiet G03 Grp B Helmi Basket 34 - 27 Stevnsgade      
26031000 Sat 26/03 08:10 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Grp C FoKoPo / FoBa 52 - 19 Åbyhöj      
26030300 Sat 26/03 08:10 Sat 26/03 Wasa B01 Grp C Spånga Basket 44 - 53 Stjarnan      
26030400 Sat 26/03 08:20 Sat 26/03 Östertäljehallen B03 Grp C Pyrintö 69 - 48 KFUM Fryshuset Basket      
26031300 Sat 26/03 08:25 Sat 26/03 Gröndal G03 Grp B Högsbo Basket 22 - 67 Pyrintö      
26031200 Sat 26/03 08:25 Sat 26/03 Gärtuna G02 Grp C Åbyhöj 32 - 31 Pantterit      
26031600 Sat 26/03 08:30 Sat 26/03 Västergård A G00 Grp A Bk Järva 56 - 35 Östersund Basket      
26031700 Sat 26/03 08:30 Sat 26/03 Västergård B B04 Grp A BMS Herlev 64 - 48 BC Nokia      
26031500 Sat 26/03 08:45 Sat 26/03 Pershagenhallen B02 Grp C SBBK 24 - 62 BMS Herlev      
26031900 Sat 26/03 09:20 Sat 26/03 Ronnaskolan G04 Grp B SBBK 25 - 50 BK Amager      
26031101 Sat 26/03 09:20 Sat 26/03 Rosenborg G97-98 Grp A Værløse 42 - 50 KFUM Blackeberg      
26030101 Sat 26/03 09:20 Sat 26/03 Tälje A B97-98 Grp A KFUM Fryshuset Basket 86 - 67 PuHu      
26030201 Sat 26/03 09:20 Sat 26/03 Tälje B B99 Grp B Vaerlöse 43 - 40 Östersund Basket      
26030501 Sat 26/03 09:20 Sat 26/03 Täljegymnasiet B00 Grp C Tureberg Basket 61 - 58 Hørsholm BBK      
26031001 Sat 26/03 09:30 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Grp C Haga Haninge 47 - 62 HNMKY      
26030301 Sat 26/03 09:30 Sat 26/03 Wasa B01 Grp A KFUM Blackeberg 36 - 66 Thor Akureyri (Þór)      
26030401 Sat 26/03 09:40 Sat 26/03 Östertäljehallen B03 Grp A SBBK 29 - 41 Sykki      
26031301 Sat 26/03 09:45 Sat 26/03 Gröndal G02 Grp D Lobas 40 - 33 ToPo      
26031201 Sat 26/03 09:45 Sat 26/03 Gärtuna G02 Grp C SBBK 46 - 47 BK Amager      
26031601 Sat 26/03 09:50 Sat 26/03 Västergård A G00 Grp B Eos 42 - 46 Alvik      
26031701 Sat 26/03 09:50 Sat 26/03 Västergård B B04 Grp B Gladsaxe Basketball Klub 59 - 45 Vaerlöse      
26031501 Sat 26/03 10:05 Sat 26/03 Pershagenhallen B02 Grp A Tureberg Basket 34 - 83 BK Amager      
26031901 Sat 26/03 10:40 Sat 26/03 Ronnaskolan G04 Grp A EBT 70 - 44 BMS Herlev      
26031102 Sat 26/03 10:40 Sat 26/03 Rosenborg G97-98 Grp B Hørsholm BBK 40 - 46 BG Luleå      
26030102 Sat 26/03 10:40 Sat 26/03 Tälje A B97-98 Grp B SBBK 75 - 62 EBAA      
26030202 Sat 26/03 10:40 Sat 26/03 Tälje B B99 Grp B IR 74 - 59 FoKoPo      
26030502 Sat 26/03 10:40 Sat 26/03 Täljegymnasiet B00 Grp A Solna Vikings 59 - 45 KR      
26031002 Sat 26/03 10:50 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Grp D Solna Vikings 23 - 48 Tapiolan Honka      
26030302 Sat 26/03 10:50 Sat 26/03 Wasa B01 Grp B Solna Vikings 61 - 49 SBBK      
26030402 Sat 26/03 11:00 Sat 26/03 Östertäljehallen B03 Grp B Stjarnan 22 - 29 Keravan Kori-80      
26031302 Sat 26/03 11:05 Sat 26/03 Gröndal G02 Grp D Marbo 46 - 38 BMS Herlev      
26031202 Sat 26/03 11:05 Sat 26/03 Gärtuna G02 Grp A Solna Vikings 42 - 35 SISU      
26031602 Sat 26/03 11:10 Sat 26/03 Västergård A G00 Grp B BMS Herlev 45 - 58 TikS      
26031702 Sat 26/03 11:10 Sat 26/03 Västergård B B04 Grp B SBBK 24 - 110 TuNMKY      
26031502 Sat 26/03 11:25 Sat 26/03 Pershagenhallen B02 Grp B Hørsholm BBK 60 - 62 Ura Basket      
26031902 Sat 26/03 12:00 Sat 26/03 Ronnaskolan G04 Grp B Hørsholm BBK 20 - 70 Tapiolan Honka      
26031103 Sat 26/03 12:00 Sat 26/03 Rosenborg G97-98 Grp B BMS Herlev 38 - 60 KFUM Uppsala Basket      
26030103 Sat 26/03 12:00 Sat 26/03 Tälje A B97-98 Grp B BG Luleå 70 - 46 Helsingborg BBK      
26030203 Sat 26/03 12:00 Sat 26/03 Tälje B G99 Grp A KFUM Fryshuset Basket 48 - 39 Norrort basket      
26030503 Sat 26/03 12:00 Sat 26/03 Täljegymnasiet B00 Grp B BMS Herlev 91 - 43 SBBK      
26031003 Sat 26/03 12:10 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Grp A SBBK 37 - 57 BK Amager      
26030303 Sat 26/03 12:10 Sat 26/03 Wasa B01 Grp D IK Eos 45 - 65 KFUM Uppsala      
26030403 Sat 26/03 12:20 Sat 26/03 Östertäljehallen B03 Grp D HNMKY 39 - 67 Virum Vipers      
26031303 Sat 26/03 12:25 Sat 26/03 Gröndal G01 Grp A Køge Bugt Basketball Klub 32 - 51 Skuru IK Basket      
26031203 Sat 26/03 12:25 Sat 26/03 Gärtuna G02 Grp A Malbas 29 - 59 HNMKY      
26031603 Sat 26/03 12:30 Sat 26/03 Västergård A G00 Grp D Turun Riento 32 - 66 SBBK      
26031703 Sat 26/03 12:30 Sat 26/03 Västergård B B04 Grp A Åkersberga Basket 51 - 53 EBT      
26031503 Sat 26/03 12:45 Sat 26/03 Pershagenhallen B02 Grp D Skuru IK 50 - 59 AGF      
26031903 Sat 26/03 13:20 Sat 26/03 Ronnaskolan G04 Grp A Sisu 32 - 56 HNMKY      
26031104 Sat 26/03 13:20 Sat 26/03 Rosenborg G99 Grp B Solna Vikings 39 - 44 Norrköping Dolphins      
26030104 Sat 26/03 13:20 Sat 26/03 Tälje A G99 Grp B KFUM Blackeberg 36 - 62 Hörsholm      
26030204 Sat 26/03 13:20 Sat 26/03 Tälje B B97-98 Grp A Kjelsås 77 - 58 PuHu      
26030504 Sat 26/03 13:20 Sat 26/03 Täljegymnasiet B00 Grp D Pyrintö 43 - 60 KFUM Uppsala      
26031004 Sat 26/03 13:30 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Grp A Ulriken Eagles 57 - 19 TikS      
26030304 Sat 26/03 13:30 Sat 26/03 Wasa G02 Grp B EBT 28 - 47 Pyrintö      
26030404 Sat 26/03 13:40 Sat 26/03 Östertäljehallen G02 Grp B Eos 56 - 35 Hørsholm BBK      
26031304 Sat 26/03 13:45 Sat 26/03 Gröndal G01 Grp B Ullern Basket 30 - 51 Åbyhöj      
26031204 Sat 26/03 13:45 Sat 26/03 Gärtuna G02 Grp C SBBK 52 - 47 Pantterit      
26031604 Sat 26/03 13:50 Sat 26/03 Västergård A G00 Grp C Åbyhöj 61 - 42 HNMKY      
26031704 Sat 26/03 13:50 Sat 26/03 Västergård B B04 Grp A BC Nokia 58 - 41 Lobas      
26031504 Sat 26/03 14:05 Sat 26/03 Pershagenhallen G00 Grp A Bk Järva 45 - 52 Tampereen Pyrintö      
26031904 Sat 26/03 14:40 Sat 26/03 Ronnaskolan G04 Grp A BC Nokia 44 - 57 EBT      
26031105 Sat 26/03 14:40 Sat 26/03 Rosenborg G97-98 Grp A KFUM Blackeberg 41 - 58 Tapiolan Honka      
26030105 Sat 26/03 14:40 Sat 26/03 Tälje A B97-98 Grp B Sisu 62 - 65 EBAA      
26030505 Sat 26/03 14:40 Sat 26/03 Täljegymnasiet B97-98 Grp A Vaerlöse 55 - 43 Malbas      
26031005 Sat 26/03 14:50 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Grp C Åbyhöj 14 - 60 HNMKY      
26030305 Sat 26/03 14:50 Sat 26/03 Wasa B01 Slutspel 1/8 Final Malbas 58 - 48 Spånga Basket      
26030405 Sat 26/03 15:00 Sat 26/03 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final Sisu 52 - 39 KFUM Fryshuset Basket      
26031305 Sat 26/03 15:05 Sat 26/03 Gröndal G01 Grp B Spånga Basket 34 - 49 SBBK      
26031605 Sat 26/03 15:10 Sat 26/03 Västergård A G00 Grp A Östersund Basket 42 - 64 Hørsholm BBK      
26031705 Sat 26/03 15:10 Sat 26/03 Västergård B G03 Grp C Haga Haninge 55 - 54 FoKoPo / FoBa      
26031505 Sat 26/03 15:25 Sat 26/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/8 Final Hammarby Basket 61 - 36 Ulriken Eagles      
26031905 Sat 26/03 16:00 Sat 26/03 Ronnaskolan G03 13-15 place TikS 25 - 72 Helmi Basket      
26031106 Sat 26/03 16:00 Sat 26/03 Rosenborg G97-98 Grp A Ytrebygda basketklubb 44 - 53 Værløse      
26030106 Sat 26/03 16:00 Sat 26/03 Tälje A B97-98 Grp B Helsingborg BBK 50 - 63 SBBK      
26030205 Sat 26/03 16:00 Sat 26/03 Tälje B B99 Grp A Ullern 56'ers 29 - 48 KFUM Fryshuset Basket      
26030506 Sat 26/03 16:00 Sat 26/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/8 Final KR 81 - 58 Sverresborg      
26030306 Sat 26/03 16:10 Sat 26/03 Wasa B01 Slutspel 1/8 Final Stjarnan 46 - 44 KFUM Blackeberg      
26030406 Sat 26/03 16:20 Sat 26/03 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final Högsbo Basket 50 - 23 SBBK      
26031306 Sat 26/03 16:25 Sat 26/03 Gröndal G01 Grp A Køge Bugt Basketball Klub 55 - 52 Täby      
26031205 Sat 26/03 16:25 Sat 26/03 Gärtuna G02 13-16 place 13-16 Malbas 36 - 40 ToPo      
26031706 Sat 26/03 16:30 Sat 26/03 Västergård B B04 Grp B Gladsaxe Basketball Klub 71 - 30 SBBK      
26031506 Sat 26/03 16:45 Sat 26/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/8 Final SBBK 44 - 33 Tureberg Basket      
26031906 Sat 26/03 17:20 Sat 26/03 Ronnaskolan G04 Grp A BMS Herlev 51 - 24 Sisu      
26031107 Sat 26/03 17:20 Sat 26/03 Rosenborg G97-98 Grp B Norrort Basket 50 - 45 Hørsholm BBK      
26030107 Sat 26/03 17:20 Sat 26/03 Tälje A G00 Slutspel 1/4 Final Værløse 66 - 50 TikS      
26030206 Sat 26/03 17:20 Sat 26/03 Tälje B B99 Grp B IR 67 - 51 Vaerlöse      
26030507 Sat 26/03 17:20 Sat 26/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/8 Final Hørsholm BBK 54 - 45 Helsingborg BBK      
26031006 Sat 26/03 17:30 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Slutspel 1/8 Final Solna Vikings 54 - 44 Högsbo Basket      
26030307 Sat 26/03 17:30 Sat 26/03 Wasa B01 Slutspel 1/8 Final SBBK 72 - 50 Virum Vipers      
26030407 Sat 26/03 17:40 Sat 26/03 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final Keravan Kori-80 52 - 41 HNMKY      
26031307 Sat 26/03 17:45 Sat 26/03 Gröndal G01 Grp A Skuru IK Basket 32 - 53 Alvik      
26031206 Sat 26/03 17:45 Sat 26/03 Gärtuna G02 Slutspel 1/8 Final Solna Vikings 54 - 36 SBBK      
26031707 Sat 26/03 17:50 Sat 26/03 Västergård B B04 Grp A EBT 55 - 35 BMS Herlev      
26031507 Sat 26/03 18:05 Sat 26/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/8 Final Skuru IK 45 - 59 Hørsholm BBK      
26031606 Sat 26/03 18:10 Sat 26/03 Västergård A G00 Group F Turun Riento 59 - 50 BMS Herlev      
26031907 Sat 26/03 18:40 Sat 26/03 Ronnaskolan G04 Grp A HNMKY 42 - 61 BC Nokia      
26031108 Sat 26/03 18:40 Sat 26/03 Rosenborg G97-98 Grp B BG Luleå 44 - 41 BMS Herlev      
26030108 Sat 26/03 18:40 Sat 26/03 Tälje A G00 Slutspel 1/4 Final Alvik 39 - 60 SBBK      
26030207 Sat 26/03 18:40 Sat 26/03 Tälje B B99 Grp B FoKoPo 35 - 64 Östersund Basket      
26030508 Sat 26/03 18:40 Sat 26/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/8 Final KFUM Uppsala 65 - 45 SBBK      
26031007 Sat 26/03 18:50 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Slutspel 1/8 Final Pyrintö 71 - 39 Hørsholm BBK      
26030308 Sat 26/03 18:50 Sat 26/03 Wasa B01 Slutspel 1/8 Final IK Eos 63 - 64 Vaerlöse      
26030408 Sat 26/03 19:00 Sat 26/03 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final Hammarby Basket 31 - 42 Stjarnan      
26031308 Sat 26/03 19:05 Sat 26/03 Gröndal G03 Slutspel 1/8 Final BK Amager 45 - 41 Haga Haninge      
26031207 Sat 26/03 19:05 Sat 26/03 Gärtuna G02 Slutspel 1/8 Final BMS Herlev 55 - 35 EBT      
26031708 Sat 26/03 19:10 Sat 26/03 Västergård B B04 Grp A Åkersberga Basket 45 - 51 Lobas      
26031508 Sat 26/03 19:25 Sat 26/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/8 Final Ura Basket 66 - 28 KFUM Blackeberg      
26031607 Sat 26/03 19:30 Sat 26/03 Västergård A G00 Group E Eos 56 - 32 Kjelsås      
26031908 Sat 26/03 20:00 Sat 26/03 Ronnaskolan G04 7-9 place SBBK 25 - 48 Sisu      
26031109 Sat 26/03 20:00 Sat 26/03 Rosenborg G97-98 Grp A Tapiolan Honka 63 - 46 Ytrebygda basketklubb      
26030109 Sat 26/03 20:00 Sat 26/03 Tälje A G97-98 Grp A SBBK 40 - 69 KFUM Blackeberg      
26030208 Sat 26/03 20:00 Sat 26/03 Tälje B B97-98 Grp B EBAA 70 - 64 BG Luleå      
26030509 Sat 26/03 20:00 Sat 26/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/8 Final PuHu 54 - 67 Pyrintö      
26031008 Sat 26/03 20:10 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Slutspel 1/8 Final FoKoPo / FoBa 59 - 34 SBBK      
26030309 Sat 26/03 20:10 Sat 26/03 Wasa B97-98 Grp A KFUM Fryshuset Basket 79 - 78 Kjelsås      
26030409 Sat 26/03 20:20 Sat 26/03 Östertäljehallen G02 13-16 place 13-16 Eos 58 - 40 Pantterit      
26031309 Sat 26/03 20:25 Sat 26/03 Gröndal G00 Slutspel 1/4 Final Åbyhöj 41 - 30 Bk Järva      
26031208 Sat 26/03 20:25 Sat 26/03 Gärtuna G02 Slutspel 1/8 Final Åbyhöj 41 - 40 SISU      
26031509 Sat 26/03 20:45 Sat 26/03 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/8 Final Pyrintö 64 - 41 Lobas      
26031608 Sat 26/03 20:50 Sat 26/03 Västergård A G00 Slutspel 1/4 Final Tampereen Pyrintö 83 - 57 HNMKY      

Instagram

Solid Sport