You are viewing the results for Scania Cup 2016. View the current results for Scania Cup 2019 here.



Sunday 27/3 (Day 3)

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
27031300 Sun 27/03 08:00 Sun 27/03 Gröndal G02 Slutspel 1/4 Final Marbo 42 - 38 Solna Vikings      
27031900 Sun 27/03 08:00 Sun 27/03 Ronnaskolan G04 Slutspel 1/4 Final BK Amager 15 - 41 BMS Herlev      
27031100 Sun 27/03 08:00 Sun 27/03 Rosenborg G99 Slutspel 1/4 Final Solna Vikings 29 - 31 Norrort basket      
27030100 Sun 27/03 08:00 Sun 27/03 Tälje A B97-98 Grp A PuHu 44 - 50 Vaerlöse      
27030200 Sun 27/03 08:00 Sun 27/03 Tälje B G97-98 Slutspel Semi final BG Luleå 41 - 46 Værløse      
27030500 Sun 27/03 08:00 Sun 27/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/4 Final Sisu 74 - 42 KR      
27030300 Sun 27/03 08:10 Sun 27/03 Wasa B01 Slutspel 1/4 Final KFUM Uppsala 48 - 63 Malbas      
27031000 Sun 27/03 08:20 Sun 27/03 Brunnsäng G03 9-12 place 9-12 Hørsholm BBK 31 - 54 Högsbo Basket      
27030400 Sun 27/03 08:20 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/4 Final Sykki 58 - 47 Stjarnan      
27031200 Sun 27/03 08:25 Sun 27/03 Gärtuna G04 Slutspel 1/4 Final BC Nokia 44 - 14 Hørsholm BBK      
27031600 Sun 27/03 08:30 Sun 27/03 Västergård A B04 Slutspel 1/4 Final BMS Herlev 35 - 32 Vaerlöse      
27031700 Sun 27/03 08:30 Sun 27/03 Västergård B B04 Slutspel 1/4 Final TuNMKY 67 - 29 BC Nokia      
27031500 Sun 27/03 08:45 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/4 Final BK Amager 88 - 40 Hørsholm BBK      
27031301 Sun 27/03 09:20 Sun 27/03 Gröndal G02 Slutspel 1/4 Final HNMKY 31 - 43 BMS Herlev      
27031901 Sun 27/03 09:20 Sun 27/03 Ronnaskolan G04 7-9 place SBBK 19 - 72 HNMKY      
27031101 Sun 27/03 09:20 Sun 27/03 Rosenborg G99 Slutspel 1/4 Final Sisu 43 - 55 Norrköping Dolphins      
27030101 Sun 27/03 09:20 Sun 27/03 Tälje A B97-98 Grp B SBBK 67 - 81 Sisu      
27030201 Sun 27/03 09:20 Sun 27/03 Tälje B G97-98 Slutspel Semi final KFUM Blackeberg 45 - 52 Norrort Basket      
27030501 Sun 27/03 09:20 Sun 27/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/4 Final BMS Herlev 64 - 68 Hørsholm BBK      
27030301 Sun 27/03 09:30 Sun 27/03 Wasa B01 Slutspel 1/4 Final Solna Vikings 60 - 39 Stjarnan      
27031001 Sun 27/03 09:40 Sun 27/03 Brunnsäng G03 9-12 place 9-12 SBBK 32 - 46 Haga Haninge      
27030401 Sun 27/03 09:40 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/4 Final Pyrintö 67 - 31 Keravan Kori-80      
27031201 Sun 27/03 09:45 Sun 27/03 Gärtuna G02 9-12 place 9-12 Lobas 32 - 65 EBT      
27031601 Sun 27/03 09:50 Sun 27/03 Västergård A G00 Group F BMS Herlev 62 - 22 Östersund Basket      
27031701 Sun 27/03 09:50 Sun 27/03 Västergård B B04 7-9 place Åkersberga Basket 103 - 18 SBBK      
27031501 Sun 27/03 10:05 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/4 Final BMS Herlev 66 - 38 Ura Basket      
27031302 Sun 27/03 10:40 Sun 27/03 Gröndal G01 Slutspel 1/4 Final SBBK 39 - 37 Køge Bugt Basketball Klub      
27031902 Sun 27/03 10:40 Sun 27/03 Ronnaskolan G03 13-15 place Åbyhöj 27 - 19 TikS      
27031102 Sun 27/03 10:40 Sun 27/03 Rosenborg G02 Slutspel 1/4 Final BK Amager 41 - 40 Pyrintö      
27030102 Sun 27/03 10:40 Sun 27/03 Tälje A G02 Slutspel 1/4 Final Hørsholm BBK 60 - 19 Åbyhöj      
27030202 Sun 27/03 10:40 Sun 27/03 Tälje B B99 Slutspel 1/4 Final EVN Basket 64 - 53 Vaerlöse      
27030502 Sun 27/03 10:40 Sun 27/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/4 Final Solna Vikings 37 - 39 KFUM Uppsala      
27030302 Sun 27/03 10:50 Sun 27/03 Wasa B01 Slutspel 1/4 Final KFUM Fryshuset Basket 62 - 40 SBBK      
27031002 Sun 27/03 11:00 Sun 27/03 Brunnsäng G03 Slutspel 1/4 Final Ulriken Eagles 48 - 38 Solna Vikings      
27030402 Sun 27/03 11:00 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/4 Final Solna Vikings 49 - 33 Högsbo Basket      
27031202 Sun 27/03 11:05 Sun 27/03 Gärtuna G02 9-12 place 9-12 SISU 39 - 37 SBBK      
27031602 Sun 27/03 11:10 Sun 27/03 Västergård A G00 5-8 place 5-8 Bk Järva 57 - 56 HNMKY      
27031702 Sun 27/03 11:10 Sun 27/03 Västergård B G00 Group E Hørsholm BBK 65 - 67 Eos      
27031502 Sun 27/03 11:25 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/4 Final Solna Vikings 76 - 30 SBBK      
27031303 Sun 27/03 12:00 Sun 27/03 Gröndal G01 Slutspel 1/4 Final Skuru IK Basket 54 - 31 Ullern Basket      
27031903 Sun 27/03 12:00 Sun 27/03 Ronnaskolan G04 Slutspel Semi final EBT 65 - 31 BMS Herlev      
27031103 Sun 27/03 12:00 Sun 27/03 Rosenborg G97-98 5-6 place 5-6 place SBBK 52 - 51 Hørsholm BBK      
27030203 Sun 27/03 12:00 Sun 27/03 Tälje B B99 Slutspel 1/4 Final Östersund Basket 60 - 61 Ullern 56'ers      
27030503 Sun 27/03 12:00 Sun 27/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/4 Final Tureberg Basket 69 - 33 Pyrintö      
27030303 Sun 27/03 12:10 Sun 27/03 Wasa B01 Slutspel 1/4 Final Thor Akureyri (Þór) 80 - 43 Vaerlöse      
27030103 Sun 27/03 12:15 Sun 27/03 Tälje A G97-98 7-8 place 7-8 place KFUM Uppsala Basket 65 - 27 Tapiolan Honka      
27031003 Sun 27/03 12:20 Sun 27/03 Brunnsäng G03 Slutspel 1/4 Final Tapiolan Honka 54 - 31 BK Amager      
27030403 Sun 27/03 12:20 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/4 Final Virum Vipers 39 - 46 Sisu      
27031203 Sun 27/03 12:25 Sun 27/03 Gärtuna G04 Slutspel Semi final Tapiolan Honka 33 - 39 BC Nokia      
27031603 Sun 27/03 12:30 Sun 27/03 Västergård A G00 5-8 place 5-8 Alvik 47 - 42 TikS      
27031703 Sun 27/03 12:30 Sun 27/03 Västergård B B04 Slutspel Semi final EBT 45 - 42 TuNMKY      
27031503 Sun 27/03 12:45 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/4 Final AGF 57 - 50 Hammarby Basket      
27031304 Sun 27/03 13:20 Sun 27/03 Gröndal G99 Slutspel Semi final Hörsholm 54 - 57 Norrköping Dolphins      
27031904 Sun 27/03 13:20 Sun 27/03 Ronnaskolan G04 7-9 place HNMKY 42 - 29 Sisu      
27031104 Sun 27/03 13:20 Sun 27/03 Rosenborg B97-98 Slutspel Semi final Vaerlöse 53 - 55 BG Luleå      
27030204 Sun 27/03 13:20 Sun 27/03 Tälje B B97-98 9-10 place 9-10 place PuHu 50 - 66 Helsingborg BBK      
27030504 Sun 27/03 13:20 Sun 27/03 Täljegymnasiet G97-98 9-10 place 9-10 place Ytrebygda basketklubb 39 - 51 BMS Herlev      
27030304 Sun 27/03 13:30 Sun 27/03 Wasa B01 9-12 place 9-12 Virum Vipers 49 - 67 IK Eos      
27031004 Sun 27/03 13:40 Sun 27/03 Brunnsäng G03 Slutspel 1/4 Final Stevnsgade 26 - 38 FoKoPo / FoBa      
27030404 Sun 27/03 13:40 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 9-12 place 9-12 HNMKY 53 - 47 Hammarby Basket      
27031204 Sun 27/03 13:45 Sun 27/03 Gärtuna B04 7-9 place Lobas 39 - 43 Åkersberga Basket      
27030104 Sun 27/03 13:45 Sun 27/03 Tälje A G97-98 Slutspel Bronze match KFUM Blackeberg 57 - 54 BG Luleå      
27031604 Sun 27/03 13:50 Sun 27/03 Västergård A G00 Slutspel Semi final SBBK 42 - 32 Åbyhöj      
27031704 Sun 27/03 13:50 Sun 27/03 Västergård B B04 Slutspel Semi final Gladsaxe Basketball Klub 65 - 40 BMS Herlev      
27031504 Sun 27/03 14:05 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 9-12 place 9-12 KFUM Blackeberg 31 - 50 Skuru IK      
27031305 Sun 27/03 14:40 Sun 27/03 Gröndal G99 Slutspel Semi final KFUM Fryshuset Basket 43 - 36 Norrort basket      
27031905 Sun 27/03 14:40 Sun 27/03 Ronnaskolan G04 5-6 place 5-6 place BK Amager 32 - 26 Hørsholm BBK      
27031105 Sun 27/03 14:40 Sun 27/03 Rosenborg B97-98 Slutspel Semi final EBAA 63 - 78 KFUM Fryshuset Basket      
27030505 Sun 27/03 14:40 Sun 27/03 Täljegymnasiet B00 9-12 place 9-12 PuHu 44 - 42 SBBK      
27030305 Sun 27/03 14:50 Sun 27/03 Wasa B01 9-12 place 9-12 KFUM Blackeberg 37 - 54 Spånga Basket      
27031005 Sun 27/03 15:00 Sun 27/03 Brunnsäng G03 Slutspel 1/4 Final HNMKY 48 - 35 Pyrintö      
27030405 Sun 27/03 15:00 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 9-12 place 9-12 SBBK 32 - 38 KFUM Fryshuset Basket      
27031205 Sun 27/03 15:05 Sun 27/03 Gärtuna G99 5-7 place Solna Vikings 47 - 57 KFUM Blackeberg      
27031605 Sun 27/03 15:10 Sun 27/03 Västergård A G00 Slutspel Semi final Tampereen Pyrintö 41 - 59 Værløse      
27031705 Sun 27/03 15:10 Sun 27/03 Västergård B B04 5-6 place 5-6 place Vaerlöse 52 - 66 BC Nokia      
27031505 Sun 27/03 15:25 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 9-12 place 9-12 Tureberg Basket 43 - 46 Ulriken Eagles      
27031306 Sun 27/03 16:00 Sun 27/03 Gröndal B97-98 7-8 place 7-8 place Kjelsås 61 - 64 SBBK      
27031906 Sun 27/03 16:00 Sun 27/03 Ronnaskolan G02 13-16 place 13-14 ToPo 35 - 53 Eos      
27031106 Sun 27/03 16:00 Sun 27/03 Rosenborg G04 Slutspel Bronze match BMS Herlev 31 - 43 Tapiolan Honka      
27030506 Sun 27/03 16:00 Sun 27/03 Täljegymnasiet B00 9-12 place 9-12 Helsingborg BBK 62 - 72 Sverresborg      
27030306 Sun 27/03 16:10 Sun 27/03 Wasa B01 5-8 place 5-8 Stjarnan 65 - 43 KFUM Uppsala      
27031006 Sun 27/03 16:20 Sun 27/03 Brunnsäng G03 9-12 place 11-12 Hørsholm BBK 52 - 24 SBBK      
27030406 Sun 27/03 16:20 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 5-8 place 5-8 Keravan Kori-80 41 - 36 Stjarnan      
27031206 Sun 27/03 16:25 Sun 27/03 Gärtuna B04 7-9 place SBBK 16 - 114 Lobas      
27030105 Sun 27/03 16:30 Sun 27/03 Tälje A G04 Slutspel Final EBT 63 - 22 BC Nokia      
27031606 Sun 27/03 16:30 Sun 27/03 Västergård A B97-98 5-6 place 5-6 place Malbas 57 - 45 Sisu      
27031706 Sun 27/03 16:30 Sun 27/03 Västergård B G00 Group F Östersund Basket 41 - 57 Turun Riento      
27031506 Sun 27/03 16:45 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 5-8 place 5-8 Ura Basket 50 - 52 Hørsholm BBK      
27031307 Sun 27/03 17:20 Sun 27/03 Gröndal G01 Slutspel Semi final Alvik 54 - 33 SBBK      
27031907 Sun 27/03 17:20 Sun 27/03 Ronnaskolan G02 13-16 place 15-16 Malbas 51 - 48 Pantterit      
27031107 Sun 27/03 17:20 Sun 27/03 Rosenborg B04 Slutspel Bronze match TuNMKY 54 - 49 BMS Herlev      
27030507 Sun 27/03 17:20 Sun 27/03 Täljegymnasiet B00 5-8 place 5-8 BMS Herlev 61 - 47 KR      
27030307 Sun 27/03 17:30 Sun 27/03 Wasa B01 5-8 place 5-8 SBBK 69 - 56 Vaerlöse      
27031007 Sun 27/03 17:40 Sun 27/03 Brunnsäng G03 9-12 place 9-10 Högsbo Basket 32 - 64 Haga Haninge      
27030407 Sun 27/03 17:40 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 5-8 place 5-8 Högsbo Basket 41 - 67 Virum Vipers      
27031207 Sun 27/03 17:45 Sun 27/03 Gärtuna G02 Slutspel Semi final BMS Herlev 40 - 52 Marbo      
27031607 Sun 27/03 17:50 Sun 27/03 Västergård A B99 5-7 place Östersund Basket 64 - 36 FoKoPo      
27031707 Sun 27/03 17:50 Sun 27/03 Västergård B G01 5-8 place 5-8 Køge Bugt Basketball Klub 52 - 50 Täby      
27030106 Sun 27/03 18:00 Sun 27/03 Tälje A B04 Slutspel Final EBT 46 - 58 Gladsaxe Basketball Klub      
27031507 Sun 27/03 18:05 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 5-8 place 5-8 SBBK 54 - 45 Hammarby Basket      
27031308 Sun 27/03 18:40 Sun 27/03 Gröndal G01 Slutspel Semi final Åbyhöj 49 - 34 Skuru IK Basket      
27031908 Sun 27/03 18:40 Sun 27/03 Ronnaskolan G02 9-12 place 9-10 EBT 55 - 40 SISU      
27031108 Sun 27/03 18:40 Sun 27/03 Rosenborg B00 5-8 place 5-8 Pyrintö 53 - 50 Solna Vikings      
27030508 Sun 27/03 18:40 Sun 27/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel Semi final KFUM Uppsala 50 - 41 Sisu      
27030308 Sun 27/03 18:50 Sun 27/03 Wasa B01 Slutspel Semi final Solna Vikings 71 - 57 KFUM Fryshuset Basket      
27031008 Sun 27/03 19:00 Sun 27/03 Brunnsäng G03 Slutspel Semi final Ulriken Eagles 34 - 65 Tapiolan Honka      
27030408 Sun 27/03 19:00 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 Slutspel Semi final Sykki 53 - 42 Sisu      
27031208 Sun 27/03 19:05 Sun 27/03 Gärtuna G02 Slutspel Semi final Hørsholm BBK 49 - 48 BK Amager      
27031608 Sun 27/03 19:10 Sun 27/03 Västergård A B99 Slutspel Semi final KFUM Fryshuset Basket 66 - 33 Ullern 56'ers      
27031708 Sun 27/03 19:10 Sun 27/03 Västergård B G01 5-8 place 5-8 Ullern Basket 51 - 41 Spånga Basket      
27031508 Sun 27/03 19:25 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 Slutspel Semi final BK Amager 80 - 66 AGF      
27030107 Sun 27/03 19:30 Sun 27/03 Tälje A G97-98 Slutspel Final Norrort Basket 45 - 32 Værløse      
27031309 Sun 27/03 20:00 Sun 27/03 Gröndal G00 Group E Kjelsås 60 - 47 Hørsholm BBK      
27031909 Sun 27/03 20:00 Sun 27/03 Ronnaskolan G02 5-8 place 5-8 Pyrintö 52 - 54 HNMKY      
27031109 Sun 27/03 20:00 Sun 27/03 Rosenborg B97-98 Slutspel Bronze match Vaerlöse 61 - 70 EBAA      
27030509 Sun 27/03 20:00 Sun 27/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel Semi final Hørsholm BBK 56 - 54 Tureberg Basket      
27030309 Sun 27/03 20:10 Sun 27/03 Wasa B01 Slutspel Semi final Thor Akureyri (Þór) 79 - 56 Malbas      
27031009 Sun 27/03 20:20 Sun 27/03 Brunnsäng G03 Slutspel Semi final FoKoPo / FoBa 38 - 20 HNMKY      
27030409 Sun 27/03 20:20 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 Slutspel Semi final Solna Vikings 43 - 60 Pyrintö      
27031209 Sun 27/03 20:25 Sun 27/03 Gärtuna G02 9-12 place 11-12 Lobas 36 - 44 SBBK      
27031609 Sun 27/03 20:30 Sun 27/03 Västergård A B99 Slutspel Semi final IR 63 - 77 EVN Basket      
27031709 Sun 27/03 20:30 Sun 27/03 Västergård B G03 13-15 place Åbyhöj 14 - 50 Helmi Basket      
27031509 Sun 27/03 20:45 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 Slutspel Semi final Solna Vikings 56 - 42 BMS Herlev      
27030108 Sun 27/03 21:00 Sun 27/03 Tälje A B97-98 Slutspel Final BG Luleå 59 - 79 KFUM Fryshuset Basket      
27031310 Sun 27/03 21:20 Sun 27/03 Gröndal G03 5-8 place 5-8 Pyrintö 56 - 35 Solna Vikings      
27031110 Sun 27/03 21:20 Sun 27/03 Rosenborg G02 5-8 place 5-8 Åbyhöj 22 - 40 Solna Vikings      
27030510 Sun 27/03 21:20 Sun 27/03 Täljegymnasiet G03 5-8 place 5-8 Stevnsgade 47 - 40 BK Amager      

Instagram

Solid Sport