Detta är resultaten från Scania Cup 2016. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2020 här.

SBBK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
25030300 fr 25/03 08:10 fr 25/03 Wasa B01 Grp B SBBK 49 - 43 Vaerlöse      
25030400 fr 25/03 08:20 fr 25/03 Östertäljehallen B03 Grp A Sisu 54 - 30 SBBK      
25031901 fr 25/03 09:20 fr 25/03 Ronnaskolan G04 Grp B Tapiolan Honka 85 - 10 SBBK      
25031300 fr 25/03 09:45 fr 25/03 Gröndal G01 Grp B SBBK 51 - 29 Ullern Basket      
25030102 fr 25/03 10:40 fr 25/03 Tälje A G97-98 Grp A Værløse 53 - 43 SBBK      
25031702 fr 25/03 11:10 fr 25/03 Västergård B B04 Grp B SBBK 28 - 93 Vaerlöse      
25031003 fr 25/03 13:30 fr 25/03 Brunnsäng G03 Grp A TikS 29 - 46 SBBK      
25031204 fr 25/03 15:05 fr 25/03 Gärtuna G02 Grp C Åbyhöj 48 - 35 SBBK      
25031304 fr 25/03 16:25 fr 25/03 Gröndal G01 Grp B Åbyhöj 53 - 37 SBBK      
25031906 fr 25/03 17:20 fr 25/03 Ronnaskolan G04 Grp B SBBK 29 - 56 Hørsholm BBK      
25031107 fr 25/03 17:20 fr 25/03 Rosenborg G97-98 Grp A Ytrebygda basketklubb 44 - 47 SBBK      
25030507 fr 25/03 17:20 fr 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp B SBBK 54 - 60 PuHu      
25030107 fr 25/03 17:20 fr 25/03 Tälje A B97-98 Grp B BG Luleå 66 - 63 SBBK      
25031507 fr 25/03 18:05 fr 25/03 Pershagenhallen B02 Grp C Ulriken Eagles 45 - 69 SBBK      
25031008 fr 25/03 20:10 fr 25/03 Brunnsäng G03 Grp A SBBK 32 - 44 Ulriken Eagles      
25031608 fr 25/03 20:30 fr 25/03 Västergård A G00 Grp D SBBK 54 - 60 Værløse      
26031100 lö 26/03 08:00 lö 26/03 Rosenborg G97-98 Grp A SBBK 60 - 52 Tapiolan Honka      
26031500 lö 26/03 08:45 lö 26/03 Pershagenhallen B02 Grp C SBBK 24 - 62 BMS Herlev      
26031900 lö 26/03 09:20 lö 26/03 Ronnaskolan G04 Grp B SBBK 25 - 50 BK Amager      
26030401 lö 26/03 09:40 lö 26/03 Östertäljehallen B03 Grp A SBBK 29 - 41 Sykki      
26031201 lö 26/03 09:45 lö 26/03 Gärtuna G02 Grp C SBBK 46 - 47 BK Amager      
26030102 lö 26/03 10:40 lö 26/03 Tälje A B97-98 Grp B SBBK 75 - 62 EBAA      
26030302 lö 26/03 10:50 lö 26/03 Wasa B01 Grp B Solna Vikings 61 - 49 SBBK      
26031702 lö 26/03 11:10 lö 26/03 Västergård B B04 Grp B SBBK 24 - 110 TuNMKY      
26030503 lö 26/03 12:00 lö 26/03 Täljegymnasiet B00 Grp B BMS Herlev 91 - 43 SBBK      
26031003 lö 26/03 12:10 lö 26/03 Brunnsäng G03 Grp A SBBK 37 - 57 BK Amager      
26031603 lö 26/03 12:30 lö 26/03 Västergård A G00 Grp D Turun Riento 32 - 66 SBBK      
26031204 lö 26/03 13:45 lö 26/03 Gärtuna G02 Grp C SBBK 52 - 47 Pantterit      
26031305 lö 26/03 15:05 lö 26/03 Gröndal G01 Grp B Spånga Basket 34 - 49 SBBK      
26030106 lö 26/03 16:00 lö 26/03 Tälje A B97-98 Grp B Helsingborg BBK 50 - 63 SBBK      
26030406 lö 26/03 16:20 lö 26/03 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final Högsbo Basket 50 - 23 SBBK      
26031706 lö 26/03 16:30 lö 26/03 Västergård B B04 Grp B Gladsaxe Basketball Klub 71 - 30 SBBK      
26031506 lö 26/03 16:45 lö 26/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/8 Final SBBK 44 - 33 Tureberg Basket      
26030307 lö 26/03 17:30 lö 26/03 Wasa B01 Slutspel 1/8 Final SBBK 72 - 50 Virum Vipers      
26031206 lö 26/03 17:45 lö 26/03 Gärtuna G02 Slutspel 1/8 Final Solna Vikings 54 - 36 SBBK      
26030108 lö 26/03 18:40 lö 26/03 Tälje A G00 Slutspel 1/4 Final Alvik 39 - 60 SBBK      
26030508 lö 26/03 18:40 lö 26/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/8 Final KFUM Uppsala 65 - 45 SBBK      
26030109 lö 26/03 20:00 lö 26/03 Tälje A G97-98 Grp A SBBK 40 - 69 KFUM Blackeberg      
26031908 lö 26/03 20:00 lö 26/03 Ronnaskolan G04 7-9 place SBBK 25 - 48 Sisu      
26031008 lö 26/03 20:10 lö 26/03 Brunnsäng G03 Slutspel 1/8 Final FoKoPo / FoBa 59 - 34 SBBK      
27031901 sö 27/03 09:20 sö 27/03 Ronnaskolan G04 7-9 place SBBK 19 - 72 HNMKY      
27030101 sö 27/03 09:20 sö 27/03 Tälje A B97-98 Grp B SBBK 67 - 81 Sisu      
27031001 sö 27/03 09:40 sö 27/03 Brunnsäng G03 9-12 place 9-12 SBBK 32 - 46 Haga Haninge      
27031701 sö 27/03 09:50 sö 27/03 Västergård B B04 7-9 place Åkersberga Basket 103 - 18 SBBK      
27031302 sö 27/03 10:40 sö 27/03 Gröndal G01 Slutspel 1/4 Final SBBK 39 - 37 Køge Bugt Basketball Klub      
27030302 sö 27/03 10:50 sö 27/03 Wasa B01 Slutspel 1/4 Final KFUM Fryshuset Basket 62 - 40 SBBK      
27031202 sö 27/03 11:05 sö 27/03 Gärtuna G02 9-12 place 9-12 SISU 39 - 37 SBBK      
27031502 sö 27/03 11:25 sö 27/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/4 Final Solna Vikings 76 - 30 SBBK      
27031103 sö 27/03 12:00 sö 27/03 Rosenborg G97-98 5-6 place 5-6 place SBBK 52 - 51 Hørsholm BBK      
27031604 sö 27/03 13:50 sö 27/03 Västergård A G00 Slutspel Semifinal SBBK 42 - 32 Åbyhöj      
27030505 sö 27/03 14:40 sö 27/03 Täljegymnasiet B00 9-12 place 9-12 PuHu 44 - 42 SBBK      
27030405 sö 27/03 15:00 sö 27/03 Östertäljehallen B03 9-12 place 9-12 SBBK 32 - 38 KFUM Fryshuset Basket      
27031306 sö 27/03 16:00 sö 27/03 Gröndal B97-98 7-8 place 7-8 place Kjelsås 61 - 64 SBBK      
27031006 sö 27/03 16:20 sö 27/03 Brunnsäng G03 9-12 place 11-12 Hørsholm BBK 52 - 24 SBBK      
27031206 sö 27/03 16:25 sö 27/03 Gärtuna B04 7-9 place SBBK 16 - 114 Lobas      
27031307 sö 27/03 17:20 sö 27/03 Gröndal G01 Slutspel Semifinal Alvik 54 - 33 SBBK      
27030307 sö 27/03 17:30 sö 27/03 Wasa B01 5-8 place 5-8 SBBK 69 - 56 Vaerlöse      
27031507 sö 27/03 18:05 sö 27/03 Pershagenhallen B02 5-8 place 5-8 SBBK 54 - 45 Hammarby Basket      
27031209 sö 27/03 20:25 sö 27/03 Gärtuna G02 9-12 place 11-12 Lobas 36 - 44 SBBK      
28031100 må 28/03 08:00 må 28/03 Rosenborg G01 Slutspel Bronsmatch SBBK 35 - 40 Skuru IK Basket      
28030400 må 28/03 08:20 må 28/03 Östertäljehallen B03 9-12 place 11-12 Hammarby Basket 36 - 34 SBBK      
28031201 må 28/03 09:45 må 28/03 Gärtuna B00 9-12 place 11-12 SBBK 48 - 56 Helsingborg BBK      
28031503 må 28/03 12:25 må 28/03 Pershagenhallen B02 5-8 place 5-6 Hørsholm BBK 47 - 40 SBBK      
28030103 må 28/03 12:45 må 28/03 Tälje A G00 Slutspel Final Værløse 54 - 41 SBBK      
28030304 må 28/03 13:20 må 28/03 Wasa B01 5-8 place 5-6 SBBK 59 - 55 Stjarnan      

Instagram

Solid Sport