Detta är resultaten från Scania Cup 2016. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2020 här.

Hørsholm BBK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
25030500 fr 25/03 08:00 fr 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp C Hørsholm BBK 87 - 58 Sverresborg      
25031100 fr 25/03 08:00 fr 25/03 Rosenborg G97-98 Grp B Hørsholm BBK 55 - 33 BMS Herlev      
25031001 fr 25/03 09:30 fr 25/03 Brunnsäng G03 Grp D Hørsholm BBK 25 - 40 Solna Vikings      
25031501 fr 25/03 10:05 fr 25/03 Pershagenhallen B02 Grp B Solna Vikings 66 - 39 Hørsholm BBK      
25031902 fr 25/03 10:40 fr 25/03 Ronnaskolan G04 Grp B Hørsholm BBK 29 - 48 BK Amager      
25031602 fr 25/03 11:10 fr 25/03 Västergård A G00 Grp A Hørsholm BBK 30 - 44 Bk Järva      
25030205 fr 25/03 16:00 fr 25/03 Tälje B G02 Grp B Hørsholm BBK 56 - 35 EBT      
25031906 fr 25/03 17:20 fr 25/03 Ronnaskolan G04 Grp B SBBK 29 - 56 Hørsholm BBK      
25031006 fr 25/03 17:30 fr 25/03 Brunnsäng G03 Grp D Tapiolan Honka 68 - 26 Hørsholm BBK      
25031606 fr 25/03 17:50 fr 25/03 Västergård A G00 Grp A Tampereen Pyrintö 62 - 28 Hørsholm BBK      
25031109 fr 25/03 20:00 fr 25/03 Rosenborg G97-98 Grp B KFUM Uppsala Basket 50 - 60 Hørsholm BBK      
25031307 fr 25/03 20:25 fr 25/03 Gröndal G02 Grp B Pyrintö 55 - 64 Hørsholm BBK      
26030501 lö 26/03 09:20 lö 26/03 Täljegymnasiet B00 Grp C Tureberg Basket 61 - 58 Hørsholm BBK      
26031102 lö 26/03 10:40 lö 26/03 Rosenborg G97-98 Grp B Hørsholm BBK 40 - 46 BG Luleå      
26031502 lö 26/03 11:25 lö 26/03 Pershagenhallen B02 Grp B Hørsholm BBK 60 - 62 Ura Basket      
26031902 lö 26/03 12:00 lö 26/03 Ronnaskolan G04 Grp B Hørsholm BBK 20 - 70 Tapiolan Honka      
26030404 lö 26/03 13:40 lö 26/03 Östertäljehallen G02 Grp B Eos 56 - 35 Hørsholm BBK      
26031605 lö 26/03 15:10 lö 26/03 Västergård A G00 Grp A Östersund Basket 42 - 64 Hørsholm BBK      
26030507 lö 26/03 17:20 lö 26/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/8 Final Hørsholm BBK 54 - 45 Helsingborg BBK      
26031107 lö 26/03 17:20 lö 26/03 Rosenborg G97-98 Grp B Norrort Basket 50 - 45 Hørsholm BBK      
26031507 lö 26/03 18:05 lö 26/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/8 Final Skuru IK 45 - 59 Hørsholm BBK      
26031007 lö 26/03 18:50 lö 26/03 Brunnsäng G03 Slutspel 1/8 Final Pyrintö 71 - 39 Hørsholm BBK      
27031000 sö 27/03 08:20 sö 27/03 Brunnsäng G03 9-12 place 9-12 Hørsholm BBK 31 - 54 Högsbo Basket      
27031200 sö 27/03 08:25 sö 27/03 Gärtuna G04 Slutspel 1/4 Final BC Nokia 44 - 14 Hørsholm BBK      
27031500 sö 27/03 08:45 sö 27/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/4 Final BK Amager 88 - 40 Hørsholm BBK      
27030501 sö 27/03 09:20 sö 27/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/4 Final BMS Herlev 64 - 68 Hørsholm BBK      
27030102 sö 27/03 10:40 sö 27/03 Tälje A G02 Slutspel 1/4 Final Hørsholm BBK 60 - 19 Åbyhöj      
27031702 sö 27/03 11:10 sö 27/03 Västergård B G00 Group E Hørsholm BBK 65 - 67 Eos      
27031103 sö 27/03 12:00 sö 27/03 Rosenborg G97-98 5-6 place 5-6 place SBBK 52 - 51 Hørsholm BBK      
27031905 sö 27/03 14:40 sö 27/03 Ronnaskolan G04 5-6 place 5-6 place BK Amager 32 - 26 Hørsholm BBK      
27031006 sö 27/03 16:20 sö 27/03 Brunnsäng G03 9-12 place 11-12 Hørsholm BBK 52 - 24 SBBK      
27031506 sö 27/03 16:45 sö 27/03 Pershagenhallen B02 5-8 place 5-8 Ura Basket 50 - 52 Hørsholm BBK      
27031208 sö 27/03 19:05 sö 27/03 Gärtuna G02 Slutspel Semifinal Hørsholm BBK 49 - 48 BK Amager      
27031309 sö 27/03 20:00 sö 27/03 Gröndal G00 Group E Kjelsås 60 - 47 Hørsholm BBK      
27030509 sö 27/03 20:00 sö 27/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel Semifinal Hørsholm BBK 56 - 54 Tureberg Basket      
28031600 må 28/03 08:15 må 28/03 Västergård A G02 Slutspel Final Marbo 56 - 46 Hørsholm BBK      
28031202 må 28/03 11:05 må 28/03 Gärtuna G00 13-14 place 13-14 place Östersund Basket 28 - 62 Hørsholm BBK      
28030102 må 28/03 11:15 må 28/03 Tälje A B00 Slutspel Final KFUM Uppsala 41 - 50 Hørsholm BBK      
28031503 må 28/03 12:25 må 28/03 Pershagenhallen B02 5-8 place 5-6 Hørsholm BBK 47 - 40 SBBK      

Instagram

Solid Sport