Detta är resultaten från Scania Cup 2017. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2019 här.

SBBK

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
14041900 fr 14/04 09:20 fr 14/04 Ronnaskolan G05 Grp B BK Amager 49 - 33 SBBK      
14040101 fr 14/04 09:40 fr 14/04 Tälje A G00 Grp A SBBK 52 - 44 KFUM Blackeberg      
14040102 fr 14/04 11:00 fr 14/04 Tälje A B00 Grp C EBAA 54 - 51 SBBK      
14041202 fr 14/04 11:05 fr 14/04 Gärtuna G03 Grp A Tampereen Pyrintö 64 - 38 SBBK      
14041502 fr 14/04 11:25 fr 14/04 Pershagenhallen G02 Grp D SBBK 47 - 41 BK Amager      
14041902 fr 14/04 12:00 fr 14/04 Ronnaskolan B04 Grp D Værløse Basketball Klub 78 - 23 SBBK      
14041003 fr 14/04 12:00 fr 14/04 Brunnsäng G04 Grp D BMS Herlev 62 - 27 SBBK      
14040103 fr 14/04 12:20 fr 14/04 Tälje A G98-99 Grp A Aik Basket 37 - 54 SBBK      
14040104 fr 14/04 13:40 fr 14/04 Tälje A B98-99 Grp B SBBK 55 - 51 Sandvika BBK      
14041701 fr 14/04 13:50 fr 14/04 Västergård B B05 Grp A Gladsaxe Basketball Klub 72 - 23 SBBK      
14041006 fr 14/04 16:00 fr 14/04 Brunnsäng G04 Grp D SBBK 41 - 48 Spånga Basket      
14041206 fr 14/04 16:25 fr 14/04 Gärtuna G03 Grp A SBBK 48 - 55 Hørsholm 79ers Basketball      
14041506 fr 14/04 16:45 fr 14/04 Pershagenhallen G02 Grp D ToPo 42 - 33 SBBK      
14041108 fr 14/04 18:40 fr 14/04 Rosenborg B03 Grp A SBBK 45 - 34 Virum Vipers      
14040108 fr 14/04 19:00 fr 14/04 Tälje A B98-99 Grp B Værløse Basketball Klub 58 - 36 SBBK      
14040309 fr 14/04 20:10 fr 14/04 Wasa B01 Grp D SBBK 71 - 73 Horsens IC      
14041309 fr 14/04 20:10 fr 14/04 Gröndal B02 Grp D Asker Aliens 37 - 71 SBBK      
14040509 fr 14/04 20:20 fr 14/04 Täljegymnasiet G00 Grp A Hørsholm 79ers Basketball 48 - 53 SBBK      
14041609 fr 14/04 20:30 fr 14/04 Västergård A G01 Grp A SBBK 40 - 39 Ullern Basket      
15040100 lö 15/04 08:00 lö 15/04 Tälje A B00 Grp C SBBK 43 - 62 Norrort      
15041901 lö 15/04 09:20 lö 15/04 Ronnaskolan G05 Grp B SBBK 43 - 54 HNMKY      
15041501 lö 15/04 10:05 lö 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/8 Final SBBK 38 - 36 SISU Basketball      
15040102 lö 15/04 10:40 lö 15/04 Tälje A G98-99 Grp A SBBK 51 - 38 Hop BBK      
15040402 lö 15/04 11:00 lö 15/04 Östertäljehallen B03 Grp A Oppsal Basket 49 - 58 SBBK      
15041702 lö 15/04 11:10 lö 15/04 Västergård B B05 Grp A SBBK 32 - 81 HNMKY      
15041602 lö 15/04 11:10 lö 15/04 Västergård A G01 Grp A Grindavik 47 - 44 SBBK      
15041003 lö 15/04 12:00 lö 15/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/8 Final HNMKY 36 - 25 SBBK      
15040104 lö 15/04 13:20 lö 15/04 Tälje A B98-99 Slutspel 1/8 Final SBBK 55 - 64 BMS Herlev      
15040105 lö 15/04 14:40 lö 15/04 Tälje A G00 Grp A Turun Riento -00 38 - 43 SBBK      
15040305 lö 15/04 14:50 lö 15/04 Wasa B01 Grp D AIK Basket 43 - 44 SBBK      
15041305 lö 15/04 14:50 lö 15/04 Gröndal B02 Grp D SBBK 59 - 69 BK Amager      
15041205 lö 15/04 15:05 lö 15/04 Gärtuna G03 Slutspel 1/8 Final BK Amager 46 - 22 SBBK      
15041705 lö 15/04 15:10 lö 15/04 Västergård B B05 Grp A BMS Herlev 53 - 43 SBBK      
15041505 lö 15/04 15:25 lö 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/4 Final Hørsholm 79ers Basketball 48 - 50 SBBK      
15041906 lö 15/04 16:00 lö 15/04 Ronnaskolan B04 Grp D SBBK 15 - 108 EBT      
15041106 lö 15/04 16:00 lö 15/04 Rosenborg G98-99 Grp A SBBK 47 - 33 Hørsholm 79ers Basketball      
15041907 lö 15/04 17:20 lö 15/04 Ronnaskolan G05 Grp B SBBK 53 - 40 EBT      
15041607 lö 15/04 17:50 lö 15/04 Västergård A G01 Grp A SBBK 44 - 52 Køge Bugt Basketball Klub      
15040208 lö 15/04 18:40 lö 15/04 Tälje B B98-99 9-12 place 9-12 SBBK 46 - 65 Sandvika BBK      
15041009 lö 15/04 20:00 lö 15/04 Brunnsäng G04 9-12 place 9-12 SBBK 13 - 25 Onsala Pirates BBK      
16040500 sö 16/04 08:00 sö 16/04 Täljegymnasiet B00 Group F SBBK 30 - 72 Alvik Basket      
16040300 sö 16/04 08:10 sö 16/04 Wasa B01 Slutspel 1/4 Final Þór Akureyri 74 - 64 SBBK      
16041400 sö 16/04 08:20 sö 16/04 Eneskolan G05 Placeringsmatcher 5-8 SBBK 64 - 25 Aabyhøj      
16040501 sö 16/04 09:20 sö 16/04 Täljegymnasiet G00 Grp A SBBK 42 - 32 Hjemly      
16040401 sö 16/04 09:40 sö 16/04 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/4 Final SBBK 16 - 42 Keravan Kori-80      
16041302 sö 16/04 10:50 sö 16/04 Gröndal B02 Slutspel 1/4 Final Hørsholm 79ers Basketball 54 - 49 SBBK      
16041202 sö 16/04 11:05 sö 16/04 Gärtuna G03 9-12 place 9-12 SBBK 41 - 43 Hørsholm 79ers Basketball      
16041702 sö 16/04 11:10 sö 16/04 Västergård B B05 5-8 place 5-8 HoNsU 68 - 36 SBBK      
16041602 sö 16/04 11:10 sö 16/04 Västergård A G01 Grp A Turun Riento -01 37 - 66 SBBK      
16041103 sö 16/04 12:00 sö 16/04 Rosenborg G98-99 Slutspel Semifinal SBBK 62 - 44 RIG MARK      
16041503 sö 16/04 12:45 sö 16/04 Pershagenhallen G02 Slutspel Semifinal SBBK 43 - 38 BK Amager      
16041004 sö 16/04 13:20 sö 16/04 Brunnsäng G04 9-12 place 11-12 SBBK 26 - 19 Haga Haninge      
16041403 sö 16/04 13:40 sö 16/04 Eneskolan B04 9-12 place 9-12 BC Nokia 93 - 25 SBBK      
16041704 sö 16/04 13:50 sö 16/04 Västergård B G05 Placeringsmatcher 5-6 EBT 49 - 44 SBBK      
16041705 sö 16/04 15:10 sö 16/04 Västergård B B05 5-8 place 7-8 Jonstrup 36 - 41 SBBK      
16041605 sö 16/04 15:10 sö 16/04 Västergård A B01 5-8 place 5-8 SBBK 32 - 50 KFUM Göteborg      
16040306 sö 16/04 16:10 sö 16/04 Wasa B98-99 9-12 place 11-12 SBBK 36 - 63 SISU Basketball      
16040406 sö 16/04 16:20 sö 16/04 Östertäljehallen B03 5-8 place 5-8 Högsbo Basket 53 - 45 SBBK      
16041907 sö 16/04 17:20 sö 16/04 Ronnaskolan G03 9-12 place 11-12 SISU Basketball 50 - 57 SBBK      
16041008 sö 16/04 18:40 sö 16/04 Brunnsäng B00 Group F KFUM Örebro Basket 76 - 33 SBBK      
16040508 sö 16/04 18:40 sö 16/04 Täljegymnasiet G00 Slutspel Semifinal SBBK 58 - 56 IK Eos      
16040107 sö 16/04 19:15 sö 16/04 Tälje A G98-99 Slutspel Final SBBK 57 - 34 Hørsholm 79ers Basketball      
16041309 sö 16/04 20:10 sö 16/04 Gröndal B02 5-8 place 5-8 SBBK 61 - 53 HNMKY      
17040300 må 17/04 08:00 må 17/04 Wasa B01 5-8 place 7-8 Virum Vipers 57 - 42 SBBK      
17040100 må 17/04 08:15 må 17/04 Tälje A G02 Slutspel Final SBBK 52 - 43 Tampereen Pyrintö      
17040401 må 17/04 09:40 må 17/04 Östertäljehallen B03 5-8 place 7-8 SBBK 47 - 67 Horsens IC      
17041902 må 17/04 10:40 må 17/04 Ronnaskolan B04 9-12 place 11-12 SBBK 33 - 117 Pantterit      
17041602 må 17/04 11:10 må 17/04 Västergård A G01 5-6 place 5-6 SBBK 31 - 54 Alvik Basket      
17041303 må 17/04 12:30 må 17/04 Gröndal B02 5-8 place 5-6 AIK Basket 54 - 43 SBBK      
17041304 må 17/04 13:50 må 17/04 Gröndal B00 13-14 place 13-14 Helsingborg BBK 48 - 50 SBBK      
17040104 må 17/04 15:00 må 17/04 Tälje A G00 Slutspel Final SBBK 45 - 55 Aabyhøj      

Instagram

Solid Sport