Detta är resultaten från Scania Cup 2017. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2020 här.

Aik Basket

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
14041500 fr 14/04 08:45 fr 14/04 Pershagenhallen G02 Grp B AIK Basket 63 - 44 SISU Basketball      
14041601 fr 14/04 09:50 fr 14/04 Västergård A G01 Grp B BMS Herlev 65 - 23 AIK Basket      
14041002 fr 14/04 10:40 fr 14/04 Brunnsäng G04 Grp C AIK Basket 18 - 46 IK Eos      
14040103 fr 14/04 12:20 fr 14/04 Tälje A G98-99 Grp A Aik Basket 37 - 54 SBBK      
14041203 fr 14/04 12:25 fr 14/04 Gärtuna G03 Grp B AIK Basket 50 - 41 SISU Basketball      
14040304 fr 14/04 13:30 fr 14/04 Wasa B01 Grp D Horsens IC 63 - 61 AIK Basket      
14040404 fr 14/04 13:40 fr 14/04 Östertäljehallen B04 Grp C AIK basket 76 - 31 SISU Basketball      
14041904 fr 14/04 14:40 fr 14/04 Ronnaskolan G04 Grp C BC Nokia 48 - 40 AIK Basket      
14040507 fr 14/04 17:40 fr 14/04 Täljegymnasiet G02 Grp B Tampereen Pyrintö 46 - 45 AIK Basket      
14041607 fr 14/04 17:50 fr 14/04 Västergård A G01 Grp B AIK Basket 29 - 56 Tampereen Pyrintö      
14041308 fr 14/04 18:50 fr 14/04 Gröndal B02 Grp C Malbas 46 - 62 AIK Basket      
15041200 lö 15/04 08:25 lö 15/04 Gärtuna G03 Grp B HNMKY 64 - 41 AIK Basket      
15041600 lö 15/04 08:30 lö 15/04 Västergård A G01 Grp B Værløse Bas...ll Klub G01 48 - 44 AIK Basket      
15041001 lö 15/04 09:20 lö 15/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/8 Final Tampereen Pyrintö 48 - 14 AIK Basket      
15041502 lö 15/04 11:25 lö 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/8 Final AIK Basket 52 - 45 ToPo      
15041103 lö 15/04 12:00 lö 15/04 Rosenborg G98-99 Grp A Hørsholm 79ers Basketball 48 - 36 Aik Basket      
15041903 lö 15/04 12:00 lö 15/04 Ronnaskolan B04 Grp C TuNMKY 66 - 41 AIK basket      
15041304 lö 15/04 13:30 lö 15/04 Gröndal B02 Grp C AIK Basket 47 - 40 KR      
15041204 lö 15/04 13:45 lö 15/04 Gärtuna G03 Slutspel 1/8 Final AIK Basket 20 - 48 Haga Haninge      
15040305 lö 15/04 14:50 lö 15/04 Wasa B01 Grp D AIK Basket 43 - 44 SBBK      
15040206 lö 15/04 16:00 lö 15/04 Tälje B G98-99 Grp A Aik Basket 61 - 39 Hop BBK      
15041506 lö 15/04 16:45 lö 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/4 Final Alvik Basket 33 - 45 AIK Basket      
15040307 lö 15/04 17:30 lö 15/04 Wasa B04 Grp C AIK basket 59 - 50 Hadsten SK      
15041008 lö 15/04 18:40 lö 15/04 Brunnsäng G04 9-12 place 9-12 Haga Haninge 32 - 35 AIK Basket      
15040308 lö 15/04 18:50 lö 15/04 Wasa B01 9-12 place AIK Basket 51 - 52 Værløse Basketball Klub      
15041109 lö 15/04 20:00 lö 15/04 Rosenborg G98-99 Place 5-8 5-8 Aik Basket 45 - 35 Fryshuset      
16041500 sö 16/04 08:45 sö 16/04 Pershagenhallen B04 Slutspel 1/4 Final Gladsaxe Basketball Klub 52 - 68 AIK basket      
16041201 sö 16/04 09:45 sö 16/04 Gärtuna G03 9-12 place 9-12 AIK Basket 45 - 38 SISU Basketball      
16041601 sö 16/04 09:50 sö 16/04 Västergård A G01 Grp B AIK Basket 31 - 59 Alvik Basket      
16041102 sö 16/04 10:40 sö 16/04 Rosenborg G98-99 Place 5-8 5-6 Aik Basket 67 - 31 Virum Vipers      
16041303 sö 16/04 12:10 sö 16/04 Gröndal B02 Slutspel 1/4 Final AIK Basket 65 - 86 AGF      
16040304 sö 16/04 13:30 sö 16/04 Wasa B01 9-12 place Sandvika BBK 42 - 53 AIK Basket      
16041504 sö 16/04 14:05 sö 16/04 Pershagenhallen G02 Slutspel Semifinal Tampereen Pyrintö 64 - 48 AIK Basket      
16041005 sö 16/04 14:40 sö 16/04 Brunnsäng G04 9-12 place 9-10 Onsala Pirates BBK 45 - 33 AIK Basket      
16041505 sö 16/04 15:25 sö 16/04 Pershagenhallen B04 Slutspel Semifinal AIK basket 53 - 51 EBT      
16041507 sö 16/04 18:05 sö 16/04 Pershagenhallen B02 5-8 place 5-8 AIK Basket 65 - 59 KR      
16041908 sö 16/04 18:40 sö 16/04 Ronnaskolan G03 9-12 place 9-10 AIK Basket 50 - 35 Hørsholm 79ers Basketball      
16041508 sö 16/04 19:25 sö 16/04 Pershagenhallen B01 9-12 place Spånga Basket 42 - 57 AIK Basket      
16041609 sö 16/04 20:30 sö 16/04 Västergård A G02 Slutspel Bronsmatch BK Amager 45 - 68 AIK Basket      
17041101 må 17/04 09:30 må 17/04 Rosenborg B04 Slutspel Final AIK basket 42 - 70 TuNMKY      
17041201 må 17/04 09:45 må 17/04 Gärtuna G01 9-10 place 9-10 Turun Riento -01 32 - 61 AIK Basket      
17041303 må 17/04 12:30 må 17/04 Gröndal B02 5-8 place 5-6 AIK Basket 54 - 43 SBBK      

Instagram

Solid Sport