Detta är resultaten från Scania Cup 2018. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2019 här.

Hørsholm 79ers basketball

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30031301 fr 30/03 09:40 fr 30/03 Gröndal B02 Grp C Skuru Basket 44 - 55 Hørsholm 79ers Basketball  
30031001 fr 30/03 10:00 fr 30/03 Brunnsäng G04 Grp A Hørsholm 79ers Basketball 36 - 37 SBBK  
30030502 fr 30/03 11:00 fr 30/03 Täljegymnasiet B03 Grp B Täby Basket 77 - 13 Hørsholm 79ers Basketball  
30030202 fr 30/03 11:10 fr 30/03 Tälje B G01 Grp B Luleå Basket 52 - 62 Hørsholm 79ers Basketball  
30031002 fr 30/03 11:20 fr 30/03 Brunnsäng G06 Grp A Åbyhöj 14 - 24 Hørsholm 79ers Basketball  
30031103 fr 30/03 12:20 fr 30/03 Rosenborg G99-00 Grp B Hørsholm 79ers Basketball 78 - 45 Sandvika  
30031104 fr 30/03 13:40 fr 30/03 Rosenborg B99-00 Grp A Hørsholm 79ers Basketball 51 - 65 Viby Basket  
30030305 fr 30/03 15:05 fr 30/03 Wasa G03 Grp D Hørsholm 79ers Basketball 44 - 40 Gammelstad BBK  
30031207 fr 30/03 17:25 fr 30/03 Gärtuna G06 Grp A Hørsholm 79ers Basketball 25 - 31 SISU Basketball  
30030507 fr 30/03 17:40 fr 30/03 Täljegymnasiet B03 Grp B Hørsholm 79ers Basketball 29 - 82 Keravan Kori-80  
30031107 fr 30/03 17:40 fr 30/03 Rosenborg G99-00 Grp B SBBK 54 - 67 Hørsholm 79ers Basketball  
30031109 fr 30/03 20:20 fr 30/03 Rosenborg B02 Grp C Hørsholm 79ers Basketball 59 - 55 KR  
30030209 fr 30/03 20:30 fr 30/03 Tälje B B99-00 Grp A Ullern Basket 56'ers 61 - 73 Hørsholm 79ers Basketball  
30031009 fr 30/03 20:40 fr 30/03 Brunnsäng G03 Grp D Hop BBK 33 - 38 Hørsholm 79ers Basketball  
31031201 lö 31/03 09:25 lö 31/03 Gärtuna G06 Grp A Hørsholm 79ers Basketball 18 - 62 Honka  
31031101 lö 31/03 09:40 lö 31/03 Rosenborg G01 Grp B Hørsholm 79ers Basketball 36 - 50 BMS Herlev  
31031002 lö 31/03 11:20 lö 31/03 Brunnsäng G04 Grp A Espoo Basket Team 34 - 41 Hørsholm 79ers Basketball  
31030104 lö 31/03 13:30 lö 31/03 Tälje A B99-00 Play Off 1/8 Final Hørsholm 79ers Basketball 70 - 41 SBBK  
31031306 lö 31/03 16:20 lö 31/03 Gröndal B02 Grp C Hørsholm 79ers Basketball 56 - 61 Onsala Pirates BBK  
31031206 lö 31/03 17:25 lö 31/03 Gärtuna G06 Grp A SBBK 20 - 52 Hørsholm 79ers Basketball  
31030507 lö 31/03 17:30 lö 31/03 Täljegymnasiet B03 Play Off 1/8 Final Hammarby Basket 57 - 45 Hørsholm 79ers Basketball  
31030307 lö 31/03 17:45 lö 31/03 Wasa G03 Play Off 1/4 Final Hørsholm 79ers Basketball 49 - 35 Stevnsgade  
31030207 lö 31/03 17:50 lö 31/03 Tälje B G01 Grp B SBBK 46 - 60 Hørsholm 79ers Basketball  
31031007 lö 31/03 18:00 lö 31/03 Brunnsäng G04 Slutspel 1/8 Final Hørsholm 79ers Basketball 44 - 31 Onsala Pirates BBK  
31030108 lö 31/03 18:50 lö 31/03 Tälje A B99-00 Play Off 1/4 Final FRYSHUSET BASKET 72 - 55 Hørsholm 79ers Basketball  
31031109 lö 31/03 20:20 lö 31/03 Rosenborg G99-00 Play Off 1/4 Final Hørsholm 79ers Basketball 89 - 50 Hop BBK  
01040101 sö 01/04 09:20 sö 01/04 Tälje A B99-00 5-8 place 5-8 Hørsholm 79ers Basketball 53 - 56 Ullern Basket 56'ers  
01041201 sö 01/04 09:25 sö 01/04 Gärtuna G06 Grp A BMS Herlev 31 - 28 Hørsholm 79ers Basketball  
01041001 sö 01/04 10:00 sö 01/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/4 Final BK AMAGER 37 - 33 Hørsholm 79ers Basketball  
01040202 sö 01/04 10:40 sö 01/04 Tälje B G01 Play Off 1/4 Final Hørsholm 79ers Basketball 57 - 74 AIK Basket  
01040302 sö 01/04 11:05 sö 01/04 Wasa G03 Play Off Semifinal Ulriken Eagles 61 - 20 Hørsholm 79ers Basketball  
01041103 sö 01/04 12:00 sö 01/04 Rosenborg G99-00 Play Off Semifinal Hørsholm 79ers Basketball 76 - 31 Sandvika  
01041303 sö 01/04 12:20 sö 01/04 Gröndal B02 Play Off 1/4 Final Hørsholm 79ers Basketball 63 - 71 Hammarby Basket  
01040504 sö 01/04 13:20 sö 01/04 Täljegymnasiet B03 9-12 place 9-12 Hørsholm 79ers Basketball 53 - 66 Ulriken Eagles  
01041205 sö 01/04 14:45 sö 01/04 Gärtuna G06 Broze 3-4 SISU Basketball 25 - 26 Hørsholm 79ers Basketball  
01041305 sö 01/04 15:00 sö 01/04 Gröndal B99-00 5-8 place 7-8 Kongsberg Miners 44 - 52 Hørsholm 79ers Basketball  
01040306 sö 01/04 16:25 sö 01/04 Wasa G01 5-8 place 5-8 Hørsholm 79ers Basketball 60 - 53 SBBK  
01041006 sö 01/04 16:40 sö 01/04 Brunnsäng G04 5-8 place 5-8 Hørsholm 79ers Basketball 39 - 69 Tampereen Pyrintö  
01040407 sö 01/04 17:20 sö 01/04 Östertäljehallen B02 5-8 place 5-8 Skuru Basket 53 - 58 Hørsholm 79ers Basketball  
01040107 sö 01/04 19:15 sö 01/04 Tälje A G99-00 Play Off Final IK Eos 65 - 59 Hørsholm 79ers Basketball  
01041109 sö 01/04 20:00 sö 01/04 Rosenborg G03 Play Off Bronsmatch Hørsholm 79ers Basketball 19 - 43 Nässjö Basket  
02041200 må 02/04 08:35 må 02/04 Gärtuna B03 9-12 place 11-12 Hørsholm 79ers Basketball 62 - 55 Oppsal Basket  
02041001 må 02/04 09:50 må 02/04 Brunnsäng G04 5-8 place 7-8 SISU Basketball 40 - 39 Hørsholm 79ers Basketball  
02041202 må 02/04 11:15 må 02/04 Gärtuna G01 5-8 place 5-6 Hørsholm 79ers Basketball 48 - 56 KFUM Uppsala Basket  
02040505 må 02/04 15:00 må 02/04 Täljegymnasiet B02 5-8 place 5-6 Hørsholm 79ers Basketball 0 - 20 Vestri/Skallagrímur    

Instagram

Solid Sport