Detta är resultaten från Scania Cup 2019. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2020 här.

SISU Basketball

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
19040200 fr 19/04 08:10 fr 19/04 Tälje B B06 Grp D Ullern 54 - 73 SISU Basketball  
19041500 fr 19/04 09:55 fr 19/04 Pershagenhallen B04 Grp A SISU Basketball 49 - 67 Högsbo Basket  
19041002 fr 19/04 11:45 fr 19/04 Brunnsäng G06 Grp B SISU Basketball 42 - 57 Ulriken Eagles  
19040104 fr 19/04 13:30 fr 19/04 Tälje A B00-01 Grp C SISU Basketball 75 - 30 Sverresborg Hoops  
19041604 fr 19/04 13:30 fr 19/04 Västergård A B03 Grp C Alvik Basket 54 - 67 SISU Basketball  
19041504 fr 19/04 15:15 fr 19/04 Pershagenhallen B04 Grp A Kungsholmen Basket 60 - 53 SISU Basketball  
19040507 fr 19/04 17:40 fr 19/04 Täljegymnasiet G02 Grp C SISU Basketball 52 - 55 Tapiolan Honka  
19041108 fr 19/04 18:40 fr 19/04 Rosenborg B03 Grp C SISU Basketball 59 - 58 Keravan Kori-80  
19040109 fr 19/04 20:10 fr 19/04 Tälje A B00-01 Grp C SBBK 43 - 72 SISU Basketball  
20040501 lö 20/04 09:40 lö 20/04 Täljegymnasiet G02 Grp C Spånga Basket 38 - 80 SISU Basketball  
20041001 lö 20/04 10:25 lö 20/04 Brunnsäng G06 Grp B Alvik Basket 63 - 30 SISU Basketball  
20040505 lö 20/04 15:00 lö 20/04 Täljegymnasiet G02 Play off 1/4 Final BMS Herlev 56 - 25 SISU Basketball  
20040405 lö 20/04 15:20 lö 20/04 Östertäljehallen B06 Grp D SISU Basketball 49 - 38 SBBK  
20040106 lö 20/04 16:20 lö 20/04 Tälje A B00-01 Play off 1/4 Final SISU Basketball 67 - 48 Högsbo Basket  
20041006 lö 20/04 17:05 lö 20/04 Brunnsäng G06 Grp B SISU Basketball 35 - 59 AIK Basket  
20041507 lö 20/04 19:15 lö 20/04 Pershagenhallen B04 Play off 1/8 Final Malbas 58 - 39 SISU Basketball  
21041000 sö 21/04 09:05 sö 21/04 Brunnsäng G06 Grp B Hørsholm 79'ers 50 - 44 SISU Basketball  
21040502 sö 21/04 10:40 sö 21/04 Täljegymnasiet G02 5-8 place 5-8 SISU Basketball 69 - 31 Kjelsås  
21041602 sö 21/04 10:50 sö 21/04 Västergård A B03 Play Off 1/4 Final SISU Basketball 65 - 46 Högsbo Basket  
21040103 sö 21/04 12:00 sö 21/04 Tälje A B00-01 Play off Semifinal Kongsberg Miners 68 - 49 SISU Basketball  
21040404 sö 21/04 14:00 sö 21/04 Östertäljehallen B06 Play off 1/4 Final SISU Basketball 44 - 58 KFUM Blackebergs IK  
21041505 sö 21/04 15:15 sö 21/04 Pershagenhallen B04 9-12 place 9-12 Kolbotn Basket 45 - 72 SISU Basketball  
21042006 sö 21/04 16:00 sö 21/04 Snäckviken G06 9-10 place 9-10 place IR 27 - 35 SISU Basketball  
21040307 sö 21/04 18:25 sö 21/04 Wasa B06 5-8 place 5-8 ALBA 31 - 38 SISU Basketball  
21041109 sö 21/04 20:00 sö 21/04 Rosenborg B00-01 Play off Bronsmatch BMS Herlev 66 - 65 SISU Basketball  
21042009 sö 21/04 20:00 sö 21/04 Snäckviken G02 5-8 place 5-6 SISU Basketball 71 - 43 Feeniks Basket  
22041601 må 22/04 09:30 må 22/04 Västergård A B03 Play Off Semifinal SISU Basketball 62 - 59 Stjarnan  
22041501 må 22/04 09:40 må 22/04 Pershagenhallen B04 9-12 place 9-10 Hammarby Basket 51 - 57 SISU Basketball  
22041104 må 22/04 14:00 må 22/04 Rosenborg B06 5-8 place 5-6 Lobas 48 - 47 SISU Basketball  
22040105 må 22/04 16:30 må 22/04 Tälje A B03 Play Off Final SISU Basketball 63 - 62 Åkersberga Basket  

Instagram

Solid Sport