Detta är resultaten från Scania Cup 2019. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2020 här.

BMS Herlev

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
19041100 fr 19/04 08:00 fr 19/04 Rosenborg G04 Grp A BMS Herlev 60 - 50 Onsala Pirates BBK  
19041000 fr 19/04 09:05 fr 19/04 Brunnsäng G06 Grp A BMS Herlev 28 - 35 SBBK  
19040101 fr 19/04 09:20 fr 19/04 Tälje A G03 Grp A BMS Herlev 78 - 38 Gammelstad BBK  
19040102 fr 19/04 10:50 fr 19/04 Tälje A B00-01 Grp A Högsbo Basket 70 - 76 BMS Herlev  
19040202 fr 19/04 10:50 fr 19/04 Tälje B B02 Grp A BMS Herlev 66 - 48 EB85  
19041103 fr 19/04 12:00 fr 19/04 Rosenborg G00-01 Grp B BMS Herlev 55 - 44 IK Eos  
19041105 fr 19/04 14:40 fr 19/04 Rosenborg G04 Grp A Feeniks Basket 50 - 49 BMS Herlev  
19040505 fr 19/04 15:00 fr 19/04 Täljegymnasiet G02 Grp A Högsbo Basket 40 - 54 BMS Herlev  
19041005 fr 19/04 15:45 fr 19/04 Brunnsäng G06 Grp A IR 35 - 41 BMS Herlev  
19040106 fr 19/04 16:10 fr 19/04 Tälje A B00-01 Grp A BMS Herlev 69 - 67 Alvik Basket  
19040206 fr 19/04 16:10 fr 19/04 Tälje B B02 Grp A Tureberg Basket 58 - 84 BMS Herlev  
19040306 fr 19/04 17:05 fr 19/04 Wasa G03 Grp A Pyrintö 62 - 57 BMS Herlev  
19040108 fr 19/04 18:50 fr 19/04 Tälje A G00-01 Grp B SBBK 34 - 75 BMS Herlev  
19040509 fr 19/04 20:20 fr 19/04 Täljegymnasiet G02 Grp A BMS Herlev 77 - 26 Kjelsås  
20040300 lö 20/04 09:05 lö 20/04 Wasa G03 Grp A Marbo Basket 52 - 62 BMS Herlev  
20041003 lö 20/04 13:05 lö 20/04 Brunnsäng G06 Grp A Åkersberga ...t UF Basket 53 - 35 BMS Herlev  
20040105 lö 20/04 15:00 lö 20/04 Tälje A B00-01 Play off 1/4 Final BMS Herlev 67 - 45 SBBK  
20040505 lö 20/04 15:00 lö 20/04 Täljegymnasiet G02 Play off 1/4 Final BMS Herlev 56 - 25 SISU Basketball  
20040307 lö 20/04 19:45 lö 20/04 Wasa G03 Play off 1/8 Final BMS Herlev 91 - 46 Hop BBK  
21041700 sö 21/04 09:30 sö 21/04 Västergård B G06 Grp A BMS Herlev 37 - 59 Aabyhøj Basket  
21041102 sö 21/04 10:40 sö 21/04 Rosenborg G00-01 Play off Semifinal BMS Herlev 62 - 58 Ullern  
21040102 sö 21/04 10:40 sö 21/04 Tälje A B00-01 Play off Semifinal BMS Herlev 70 - 72 Hørsholm 79'ers  
21041303 sö 21/04 12:10 sö 21/04 Gröndal G04 Play off 1/4 Final BMS Herlev 61 - 47 Hørsholm 79'ers  
21040204 sö 21/04 13:20 sö 21/04 Tälje B B02 Play off 1/4 Final BMS Herlev 60 - 68 Vestri  
21040505 sö 21/04 14:40 sö 21/04 Täljegymnasiet G02 Play off Semifinal BMS Herlev 61 - 55 Mark Basket  
21041305 sö 21/04 14:50 sö 21/04 Gröndal G06 7-8 place 7-8 place BMS Herlev 37 - 45 Hørsholm 79'ers  
21040305 sö 21/04 15:45 sö 21/04 Wasa G03 Play off 1/4 Final Brahe Basket 46 - 72 BMS Herlev  
21041306 sö 21/04 16:10 sö 21/04 Gröndal G04 Play off Semifinal SBBK 43 - 51 BMS Herlev  
21040107 sö 21/04 19:15 sö 21/04 Tälje A G00-01 Play off Final Aabyhøj Basket 55 - 35 BMS Herlev  
21041109 sö 21/04 20:00 sö 21/04 Rosenborg B00-01 Play off Bronsmatch BMS Herlev 66 - 65 SISU Basketball  
21042109 sö 21/04 20:20 sö 21/04 Viksberg B02 5-8 place 5-8 Copenhagen Future 34 - 57 BMS Herlev  
22040100 må 22/04 08:30 må 22/04 Tälje A G04 Play off Final Spånga Basket 46 - 58 BMS Herlev  
22040300 må 22/04 08:40 må 22/04 Wasa G03 Play off Semifinal Fryshuset Basket 47 - 65 BMS Herlev  
22040101 må 22/04 10:15 må 22/04 Tälje A G02 Play off Final BMS Herlev 41 - 51 Ulriken Eagles  
22042103 må 22/04 12:10 må 22/04 Viksberg B02 5-8 place 5-6 BMS Herlev 66 - 50 Hørsholm 79'ers  
22040104 må 22/04 15:00 må 22/04 Tälje A G03 Play off Final BMS Herlev 64 - 51 Tapiolan Honka  

Instagram

Solid Sport