You are viewing the results for Scania Cup 2013. View the current results for Scania Cup 2019 here.

Latest results

Scania Cup 2013 begins
End
29/3
30/3
31/3
1/4

Finals

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
01040101 Mon 01/04 09:25 Mon 01/04 Tälje A B00 Slutspel Final PuHu 64 - 38 Tureberg      
01040103 Mon 01/04 12:15 Mon 01/04 Tälje A B99 Slutspel Final Fryshuset 52 - 62 Viby      
01040105 Mon 01/04 15:00 Mon 01/04 Tälje A B98 Slutspel Final Fryshuset 44 - 68 Uppsala      
01040107 Mon 01/04 18:00 Mon 01/04 Tälje A B97 Slutspel Final Malbas 71 - 62 Hörsholm      
01040100 Mon 01/04 08:00 Mon 01/04 Tälje A G00 Slutspel Final Vaerlöse 41 - 40 Hörsholm      
01040102 Mon 01/04 10:50 Mon 01/04 Tälje A G99 Slutspel Final PuHu 46 - 41 KaPo      
01040104 Mon 01/04 13:40 Mon 01/04 Tälje A G98 Slutspel Final Uppsala 50 - 39 Sisu      
01040106 Mon 01/04 16:30 Mon 01/04 Tälje A G97 Slutspel Final Eos 39 - 47 Alvik      
31030105 Sun 31/03 16:10 Sun 31/03 Tälje A B01 Final Final Honka 60 - 47 BMS      
31030108 Sun 31/03 20:30 Sun 31/03 Tälje A B95-96 Slutspel Final ESAA 53 - 65 SBBK      
31030106 Sun 31/03 17:40 Sun 31/03 Tälje A G01 Slutspel Final Honka 46 - 41 Åbyhöj      
31030107 Sun 31/03 19:00 Sun 31/03 Tälje A G95-96 Slutspel Final SBBK 36 - 53 BG Luleå      
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
01041107 Mon 01/04 17:10 Mon 01/04 Rosenborg B97 Slutspel Bronze match Sisu 69 - 34 SBBK      
01041106 Mon 01/04 15:50 Mon 01/04 Rosenborg G97 Slutspel Bronze match Högsbo 35 - 40 Vaerlöse      
01041305 Mon 01/04 14:50 Mon 01/04 Gröndal B97 5-8 Place 5-6 Täby 56 - 60 JKS/Syd      
01041105 Mon 01/04 14:30 Mon 01/04 Rosenborg B98 Slutspel Bronze match Sisu 57 - 64 Honka      
01040304 Mon 01/04 13:30 Mon 01/04 Wasa B98 5-8 Place 5-6 Vaerlöse 51 - 73 Vråken      
01040504 Mon 01/04 13:30 Mon 01/04 Täljegymnasiet G97 5-8 Place 7-8 Hop 43 - 42 Wartti      
01041304 Mon 01/04 13:30 Mon 01/04 Gröndal B97 5-8 Place 7-8 HoNsU 39 - 41 SBBK      
01041104 Mon 01/04 13:10 Mon 01/04 Rosenborg G98 Slutspel Bronze match Hörsholm 38 - 35 Jämtland      
01040303 Mon 01/04 12:10 Mon 01/04 Wasa B98 5-8 Place 7-8 Hörsholm 42 - 55 Honka      
01041303 Mon 01/04 12:10 Mon 01/04 Gröndal G97 9-12 Place 9-10 Kori-80 43 - 49 Sisu      
01040403 Mon 01/04 12:00 Mon 01/04 Östertäljehallen G97 5-8 Place 5-6 SBBK 54 - 65 BC Nokia      
01040503 Mon 01/04 12:00 Mon 01/04 Täljegymnasiet B99 Slutspel Bronze match HNMKY 64 - 59 Vaerlöse      
01041103 Mon 01/04 11:50 Mon 01/04 Rosenborg B97 Slutspel Semi final Sisu 48 - 55 Malbas      
01040302 Mon 01/04 10:50 Mon 01/04 Wasa B98 Slutspel Semi final Uppsala 65 - 32 SBBK      
01041302 Mon 01/04 10:50 Mon 01/04 Gröndal G97 9-12 Place 11-12 Djursholm 56 - 46 Gammelstad      
01041202 Mon 01/04 10:45 Mon 01/04 Gärtuna B99 5-8 Place 5-6 Jonstrup 41 - 53 Jämtland      
01040402 Mon 01/04 10:40 Mon 01/04 Östertäljehallen B99 5-8 Place 7-8 KTP 22 - 53 Sisu      
01040502 Mon 01/04 10:40 Mon 01/04 Täljegymnasiet G99 5-8 Place 5-6 Vråken 42 - 44 Polisen      
01041002 Mon 01/04 10:40 Mon 01/04 Brunnsäng B99 Placeringsmatcher 9-10 Wartti 45 - 37 Uppsala      
01041102 Mon 01/04 10:30 Mon 01/04 Rosenborg B97 Slutspel Semi final Honka 56 - 63 Hörsholm      
01040301 Mon 01/04 09:30 Mon 01/04 Wasa B98 Slutspel Semi final Sisu 30 - 74 Fryshuset      
01041301 Mon 01/04 09:30 Mon 01/04 Gröndal G98 5-8 Place 5-6 Wartti 41 - 45 BC Nokia      
01041201 Mon 01/04 09:25 Mon 01/04 Gärtuna G99 9-14 Place 9-10 Vaerlöse 36 - 47 Blackeberg      
01040401 Mon 01/04 09:20 Mon 01/04 Östertäljehallen G99 5-8 Place 7-8 Amager 50 - 21 SBBK      
01040501 Mon 01/04 09:20 Mon 01/04 Täljegymnasiet G99 Slutspel Bronze match OrJy 37 - 48 Hörsholm      
01041001 Mon 01/04 09:20 Mon 01/04 Brunnsäng B99 Placeringsmatcher 11-12 SBBK 49 - 58 EBT      
01041101 Mon 01/04 09:10 Mon 01/04 Rosenborg B00 Slutspel Bronze match Solna 42 - 44 Honka      
01040300 Mon 01/04 08:10 Mon 01/04 Wasa B00 5-8 Place 7-8 Polisen 34 - 56 Sisu      
01041300 Mon 01/04 08:10 Mon 01/04 Gröndal G98 5-8 Place 7-8 Blackeberg 26 - 31 EBT      
01041200 Mon 01/04 08:05 Mon 01/04 Gärtuna G99 9-14 Place 11-12 Fryshuset 52 - 39 Asker      
01040400 Mon 01/04 08:00 Mon 01/04 Östertäljehallen G00 5-8 Place 5-6 Alvik 34 - 26 SBBK      
01040500 Mon 01/04 08:00 Mon 01/04 Täljegymnasiet B00 5-8 Place 5-6 Hörsholm 60 - 39 Uppsala      
01041000 Mon 01/04 08:00 Mon 01/04 Brunnsäng G00 5-8 Place 7-8 EBT 20 - 40 PuHu      
01041100 Mon 01/04 07:50 Mon 01/04 Rosenborg G00 Slutspel Bronze match Åbyhöj 44 - 36 Honka      

Instagram

Solid Sport