Detta är resultaten från Scania Cup 2017. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2018 här.

Senaste resultat

Scania Cup 2017 börjar
Slut
14/4
15/4
16/4
17/4

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
17041101 må 17/04 09:30 må 17/04 Rosenborg B04 Slutspel Final AIK basket 42 - 70 TuNMKY      
17041103 må 17/04 12:30 må 17/04 Rosenborg B03 Slutspel Final SISU Basketball 43 - 36 BMS Herlev      
17040101 må 17/04 10:00 må 17/04 Tälje A B02 Slutspel Final BK Amager 82 - 76 AGF      
17040102 må 17/04 11:45 må 17/04 Tälje A B01 Slutspel Final Stjarnan 69 - 93 Þór Akureyri      
17040105 må 17/04 16:30 må 17/04 Tälje A B00 Slutspel Final KFUM Uppsala Basket 65 - 70 Kongsberg Miners 2      
17041100 må 17/04 08:00 må 17/04 Rosenborg G04 Slutspel Final BMS Herlev 62 - 26 IK Eos      
17041102 må 17/04 11:00 må 17/04 Rosenborg G03 Slutspel Final BMS Herlev 53 - 41 BK Amager      
17040100 må 17/04 08:15 må 17/04 Tälje A G02 Slutspel Final SBBK 52 - 43 Tampereen Pyrintö      
17040103 må 17/04 13:30 må 17/04 Tälje A G01 Slutspel Final Tampereen Pyrintö 50 - 64 BMS Herlev      
17040104 må 17/04 15:00 må 17/04 Tälje A G00 Slutspel Final SBBK 45 - 55 Aabyhøj      
16040106 sö 16/04 17:45 sö 16/04 Tälje A B05 Slutspel Final Gladsaxe Basketball Klub 60 - 55 Falcon      
16040108 sö 16/04 20:45 sö 16/04 Tälje A B98-99 Slutspel Final Fryshuset Basket 60 - 69 Östersund      
16040105 sö 16/04 16:15 sö 16/04 Tälje A G05 Slutspel Final FoKoPo 54 - 53 HNMKY      
16040107 sö 16/04 19:15 sö 16/04 Tälje A G98-99 Slutspel Final SBBK 57 - 34 Hørsholm 79ers Basketball      
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
17041105 må 17/04 15:20 må 17/04 Rosenborg B00 9-10 place 9-10 KR 56 - 49 Alvik Basket      
17040505 må 17/04 14:40 må 17/04 Täljegymnasiet B00 11-12 place 11-12 Fryshuset Basket 65 - 38 KFUM Örebro Basket      
17041104 må 17/04 14:00 må 17/04 Rosenborg B00 Slutspel Bronsmatch BMS Herlev 57 - 71 Hørsholm 79ers Basketball      
17041304 må 17/04 13:50 må 17/04 Gröndal B00 13-14 place 13-14 Helsingborg BBK 48 - 50 SBBK      
17040304 må 17/04 13:20 må 17/04 Wasa B02 11-12 place 11-12 Skuru IK 38 - 35 Malbas      
17040504 må 17/04 13:20 må 17/04 Täljegymnasiet G00 Slutspel Bronsmatch IK Eos 36 - 40 Hørsholm 79ers Basketball      
17041303 må 17/04 12:30 må 17/04 Gröndal B02 5-8 place 5-6 AIK Basket 54 - 43 SBBK      
17041603 må 17/04 12:30 må 17/04 Västergård A B02 9-10 place 9-10 IK Eos 55 - 40 Tureberg Basket      
17041203 må 17/04 12:25 må 17/04 Gärtuna G02 5-8 place 5-6 Alvik Basket 42 - 47 EBT      
17040403 må 17/04 12:20 må 17/04 Östertäljehallen B04 5-8 place 7-8 Lobas 54 - 45 Fjölnir      
17040303 må 17/04 12:00 må 17/04 Wasa B02 13-14 place 13-14 Asker Aliens 46 - 56 Ulriken Eagles      
17040503 må 17/04 12:00 må 17/04 Täljegymnasiet G01 Slutspel Bronsmatch Køge Bugt Basketball Klub 45 - 41 Grindavik      
17041003 må 17/04 12:00 må 17/04 Brunnsäng B04 5-8 place 5-6 Gladsaxe Basketball Klub 59 - 47 Værløse Basketball Klub      
17041503 må 17/04 12:00 må 17/04 Pershagenhallen B04 13-15 place Hørsholm 79ers Basketball 54 - 51 SISU Basketball      
17041903 må 17/04 12:00 må 17/04 Ronnaskolan B04 9-12 place 9-10 BC Nokia 47 - 69 Hadsten SK      
17041302 må 17/04 11:10 må 17/04 Gröndal B00 5-8 place 5-6 EBAA 52 - 63 Tureberg Basket      
17041602 må 17/04 11:10 må 17/04 Västergård A G01 5-6 place 5-6 SBBK 31 - 54 Alvik Basket      
17041202 må 17/04 11:05 må 17/04 Gärtuna B03 9-12 place 11-12 EBT 86 - 41 Oppsal Basket      
17040402 må 17/04 11:00 må 17/04 Östertäljehallen B03 5-8 place 5-6 Högsbo Basket 31 - 52 Virum Vipers      
17040302 må 17/04 10:40 må 17/04 Wasa B00 5-8 place 7-8 Norrort 34 - 64 EVN Basket      
17040502 må 17/04 10:40 må 17/04 Täljegymnasiet B03 Slutspel Bronsmatch Keravan Kori-80 45 - 41 Fryshuset Basket      
17041002 må 17/04 10:40 må 17/04 Brunnsäng G00 7-8 place 7-8 Hjemly 42 - 52 Sandvika BBK      
17041502 må 17/04 10:40 må 17/04 Pershagenhallen G00 5-6 place 5-6 KFUM Blackeberg 35 - 30 Alvik Basket      
17041902 må 17/04 10:40 må 17/04 Ronnaskolan B04 9-12 place 11-12 SBBK 33 - 117 Pantterit      
17041301 må 17/04 09:50 må 17/04 Gröndal G03 Slutspel Bronsmatch Ulriken Eagles 36 - 35 Högsbo Basket      
17041601 må 17/04 09:50 må 17/04 Västergård A G01 7-8 place 7-8 Ullern Basket 48 - 52 Værløse Bas...ll Klub G01      
17041201 må 17/04 09:45 må 17/04 Gärtuna G01 9-10 place 9-10 Turun Riento -01 32 - 61 AIK Basket      
17040401 må 17/04 09:40 må 17/04 Östertäljehallen B03 5-8 place 7-8 SBBK 47 - 67 Horsens IC      
17040301 må 17/04 09:20 må 17/04 Wasa B01 5-8 place 5-6 Tampereen Pyrintö 53 - 61 KFUM Göteborg      
17040501 må 17/04 09:20 må 17/04 Täljegymnasiet B01 Slutspel Bronsmatch Horsens IC 72 - 89 Skuru IK      
17041001 må 17/04 09:20 må 17/04 Brunnsäng G00 9-10 place 9-10 Turun Riento -00 38 - 54 KR      
17041501 må 17/04 09:20 må 17/04 Pershagenhallen B00 Slutspel Semifinal Kongsberg Miners 2 64 - 55 Hørsholm 79ers Basketball      
17041901 må 17/04 09:20 må 17/04 Ronnaskolan G03 5-8 place 5-6 Tampereen Pyrintö 57 - 62 HNMKY      
17041300 må 17/04 08:30 må 17/04 Gröndal B02 5-8 place 7-8 KR 63 - 55 HNMKY      
17041600 må 17/04 08:30 må 17/04 Västergård A B02 Slutspel Bronsmatch Hammarby Basket 39 - 48 Hørsholm 79ers Basketball      
17041200 må 17/04 08:25 må 17/04 Gärtuna B00 Group E Fryshuset Basket 63 - 56 Helsingborg BBK      

Instagram

Solid Sport