You are viewing the results for Scania Cup 2017. View the current results for Scania Cup 2019 here.



Saturday 15/4 (Day 3)

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
15041000 Sat 15/04 08:00 Sat 15/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/8 Final Spånga Basket 53 - 30 Onsala Pirates BBK      
15041900 Sat 15/04 08:00 Sat 15/04 Ronnaskolan G05 Grp B EBT 49 - 59 BK Amager      
15041100 Sat 15/04 08:00 Sat 15/04 Rosenborg G98-99 Grp B Norrort 53 - 49 Virum Vipers      
15040100 Sat 15/04 08:00 Sat 15/04 Tälje A B00 Grp C SBBK 43 - 62 Norrort      
15040200 Sat 15/04 08:00 Sat 15/04 Tälje B B00 Grp B KFUM Örebro Basket 52 - 56 EVN Basket      
15040500 Sat 15/04 08:00 Sat 15/04 Täljegymnasiet G02 Grp A Lobas 56 - 67 Hørsholm 79ers Basketball      
15041300 Sat 15/04 08:10 Sat 15/04 Gröndal B02 Grp B Hørsholm 79ers Basketball 65 - 54 HNMKY      
15040300 Sat 15/04 08:10 Sat 15/04 Wasa B01 Grp C BMS Herlev 52 - 60 Stjarnan      
15040400 Sat 15/04 08:20 Sat 15/04 Östertäljehallen B03 Grp D SISU Basketball 49 - 43 EBT      
15041200 Sat 15/04 08:25 Sat 15/04 Gärtuna G03 Grp B HNMKY 64 - 41 AIK Basket      
15041600 Sat 15/04 08:30 Sat 15/04 Västergård A G01 Grp B Værløse Bas...ll Klub G01 48 - 44 AIK Basket      
15041700 Sat 15/04 08:30 Sat 15/04 Västergård B B05 Grp A BMS Herlev 64 - 67 Gladsaxe Basketball Klub      
15041500 Sat 15/04 08:45 Sat 15/04 Pershagenhallen G00 Grp A Turun Riento -00 50 - 55 Hjemly      
15041001 Sat 15/04 09:20 Sat 15/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/8 Final Tampereen Pyrintö 48 - 14 AIK Basket      
15041901 Sat 15/04 09:20 Sat 15/04 Ronnaskolan G05 Grp B SBBK 43 - 54 HNMKY      
15041101 Sat 15/04 09:20 Sat 15/04 Rosenborg G98-99 Grp B RIG MARK 61 - 46 Fryshuset      
15040101 Sat 15/04 09:20 Sat 15/04 Tälje A B98-99 Slutspel 1/8 Final Stenhus Basketball Klub 39 - 36 Sandvika BBK      
15040201 Sat 15/04 09:20 Sat 15/04 Tälje B B00 Grp B Fryshuset Basket 64 - 63 Kongsberg Miners 2      
15040501 Sat 15/04 09:20 Sat 15/04 Täljegymnasiet G00 Grp A KFUM Blackeberg 46 - 69 Hørsholm 79ers Basketball      
15041301 Sat 15/04 09:30 Sat 15/04 Gröndal B02 Grp B Skuru IK 35 - 54 Tureberg Basket      
15040301 Sat 15/04 09:30 Sat 15/04 Wasa B01 Grp C Sandvika BBK 53 - 72 Skuru IK      
15040401 Sat 15/04 09:40 Sat 15/04 Östertäljehallen B03 Grp B Keravan Kori-80 41 - 58 BMS Herlev      
15041201 Sat 15/04 09:45 Sat 15/04 Gärtuna G03 Grp A Hørsholm 79ers Basketball 38 - 75 Tampereen Pyrintö      
15041601 Sat 15/04 09:50 Sat 15/04 Västergård A G01 Grp B Alvik Basket 32 - 49 BMS Herlev      
15041701 Sat 15/04 09:50 Sat 15/04 Västergård B B05 Grp B EBT 85 - 32 Jonstrup      
15041501 Sat 15/04 10:05 Sat 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/8 Final SBBK 38 - 36 SISU Basketball      
15041002 Sat 15/04 10:40 Sat 15/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/8 Final BC Nokia 50 - 44 Haga Haninge      
15041902 Sat 15/04 10:40 Sat 15/04 Ronnaskolan G05 Grp A FoKoPo 69 - 16 Aabyhøj      
15041102 Sat 15/04 10:40 Sat 15/04 Rosenborg B98-99 Slutspel 1/8 Final RIG MARK 57 - 37 SISU Basketball      
15040102 Sat 15/04 10:40 Sat 15/04 Tälje A G98-99 Grp A SBBK 51 - 38 Hop BBK      
15040202 Sat 15/04 10:40 Sat 15/04 Tälje B B00 Grp D Helsingborg BBK 55 - 68 Tureberg Basket      
15040502 Sat 15/04 10:40 Sat 15/04 Täljegymnasiet G00 Grp B KR 57 - 55 Alvik Basket      
15041302 Sat 15/04 10:50 Sat 15/04 Gröndal B02 Grp A Ulriken Eagles 35 - 64 Hammarby Basket      
15040302 Sat 15/04 10:50 Sat 15/04 Wasa B01 Grp A Malbas 72 - 56 Tampereen Pyrintö      
15040402 Sat 15/04 11:00 Sat 15/04 Östertäljehallen B03 Grp A Oppsal Basket 49 - 58 SBBK      
15041202 Sat 15/04 11:05 Sat 15/04 Gärtuna G03 Grp C Högsbo Basket 63 - 40 Gammelstad BBK      
15041602 Sat 15/04 11:10 Sat 15/04 Västergård A G01 Grp A Grindavik 47 - 44 SBBK      
15041702 Sat 15/04 11:10 Sat 15/04 Västergård B B05 Grp A SBBK 32 - 81 HNMKY      
15041502 Sat 15/04 11:25 Sat 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/8 Final AIK Basket 52 - 45 ToPo      
15041003 Sat 15/04 12:00 Sat 15/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/8 Final HNMKY 36 - 25 SBBK      
15041903 Sat 15/04 12:00 Sat 15/04 Ronnaskolan B04 Grp C TuNMKY 66 - 41 AIK basket      
15041103 Sat 15/04 12:00 Sat 15/04 Rosenborg G98-99 Grp A Hørsholm 79ers Basketball 48 - 36 Aik Basket      
15040103 Sat 15/04 12:00 Sat 15/04 Tälje A B98-99 Slutspel 1/8 Final Östersund 82 - 59 Fröya Basket      
15040203 Sat 15/04 12:00 Sat 15/04 Tälje B B00 Grp A KFUM Uppsala Basket 53 - 47 Hørsholm 79ers Basketball      
15040503 Sat 15/04 12:00 Sat 15/04 Täljegymnasiet G00 Grp B IK Eos 47 - 46 Sandvika BBK      
15041303 Sat 15/04 12:10 Sat 15/04 Gröndal B02 Grp A IK Eos 49 - 99 AGF      
15040303 Sat 15/04 12:10 Sat 15/04 Wasa B01 Grp A Virum Vipers 68 - 58 Spånga Basket      
15040403 Sat 15/04 12:20 Sat 15/04 Östertäljehallen B03 Grp C Hammarby Basket 38 - 103 Horsens IC      
15041203 Sat 15/04 12:25 Sat 15/04 Gärtuna G03 Slutspel 1/8 Final Ulriken Eagles 80 - 26 SISU Basketball      
15041603 Sat 15/04 12:30 Sat 15/04 Västergård A G01 Grp A Køge Bugt Basketball Klub 47 - 41 Ullern Basket      
15041703 Sat 15/04 12:30 Sat 15/04 Västergård B B05 Grp B Falcon 69 - 59 HoNsU      
15041503 Sat 15/04 12:45 Sat 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/8 Final EBT 52 - 44 Spånga Basket      
15041004 Sat 15/04 13:20 Sat 15/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/4 Final SISU Basketball 48 - 41 Spånga Basket      
15041904 Sat 15/04 13:20 Sat 15/04 Ronnaskolan B04 Grp C SISU Basketball 38 - 54 Hadsten SK      
15041104 Sat 15/04 13:20 Sat 15/04 Rosenborg G98-99 Grp B Fryshuset 35 - 36 Virum Vipers      
15040104 Sat 15/04 13:20 Sat 15/04 Tälje A B98-99 Slutspel 1/8 Final SBBK 55 - 64 BMS Herlev      
15040204 Sat 15/04 13:20 Sat 15/04 Tälje B B00 Grp A Alvik Basket 74 - 77 KR      
15040504 Sat 15/04 13:20 Sat 15/04 Täljegymnasiet B01 Grp B KFUM Göteborg 74 - 61 PuHu      
15041304 Sat 15/04 13:30 Sat 15/04 Gröndal B02 Grp C AIK Basket 47 - 40 KR      
15040304 Sat 15/04 13:30 Sat 15/04 Wasa B01 Grp B Værløse Basketball Klub 45 - 74 Þór Akureyri      
15040404 Sat 15/04 13:40 Sat 15/04 Östertäljehallen B04 Grp B Fjölnir 73 - 57 Hørsholm 79ers Basketball      
15041204 Sat 15/04 13:45 Sat 15/04 Gärtuna G03 Slutspel 1/8 Final AIK Basket 20 - 48 Haga Haninge      
15041604 Sat 15/04 13:50 Sat 15/04 Västergård A B04 Grp A Lobas 53 - 65 Gladsaxe Basketball Klub      
15041704 Sat 15/04 13:50 Sat 15/04 Västergård B G05 Grp A Lobas 36 - 51 Wartti      
15041504 Sat 15/04 14:05 Sat 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/8 Final Lobas 46 - 47 Aabyhøj      
15041005 Sat 15/04 14:40 Sat 15/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/4 Final BMS Herlev 71 - 44 Tampereen Pyrintö      
15041905 Sat 15/04 14:40 Sat 15/04 Ronnaskolan B04 Grp A BC Nokia 74 - 30 Sverresborg Hoops      
15041105 Sat 15/04 14:40 Sat 15/04 Rosenborg G98-99 Grp B RIG MARK 44 - 47 Norrort      
15040105 Sat 15/04 14:40 Sat 15/04 Tälje A G00 Grp A Turun Riento -00 38 - 43 SBBK      
15040205 Sat 15/04 14:40 Sat 15/04 Tälje B B00 Grp B Fryshuset Basket 57 - 66 KFUM Örebro Basket      
15040505 Sat 15/04 14:40 Sat 15/04 Täljegymnasiet G00 Grp A Hjemly 46 - 53 KFUM Blackeberg      
15041305 Sat 15/04 14:50 Sat 15/04 Gröndal B02 Grp D SBBK 59 - 69 BK Amager      
15040305 Sat 15/04 14:50 Sat 15/04 Wasa B01 Grp D AIK Basket 43 - 44 SBBK      
15040405 Sat 15/04 15:00 Sat 15/04 Östertäljehallen B01 Grp C Sandvika BBK 74 - 69 BMS Herlev      
15041205 Sat 15/04 15:05 Sat 15/04 Gärtuna G03 Slutspel 1/8 Final BK Amager 46 - 22 SBBK      
15041605 Sat 15/04 15:10 Sat 15/04 Västergård A G01 Grp B Alvik Basket 61 - 62 Tampereen Pyrintö      
15041705 Sat 15/04 15:10 Sat 15/04 Västergård B B05 Grp A BMS Herlev 53 - 43 SBBK      
15041505 Sat 15/04 15:25 Sat 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/4 Final Hørsholm 79ers Basketball 48 - 50 SBBK      
15041006 Sat 15/04 16:00 Sat 15/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/4 Final Hørsholm 79ers Basketball 47 - 45 BC Nokia      
15041906 Sat 15/04 16:00 Sat 15/04 Ronnaskolan B04 Grp D SBBK 15 - 108 EBT      
15041106 Sat 15/04 16:00 Sat 15/04 Rosenborg G98-99 Grp A SBBK 47 - 33 Hørsholm 79ers Basketball      
15040106 Sat 15/04 16:00 Sat 15/04 Tälje A B98-99 Slutspel 1/4 Final EBAA 57 - 40 Stenhus Basketball Klub      
15040206 Sat 15/04 16:00 Sat 15/04 Tälje B G98-99 Grp A Aik Basket 61 - 39 Hop BBK      
15040506 Sat 15/04 16:00 Sat 15/04 Täljegymnasiet G00 Grp B KR 40 - 68 Aabyhøj      
15041306 Sat 15/04 16:10 Sat 15/04 Gröndal B02 Grp B Tureberg Basket 52 - 80 HNMKY      
15040306 Sat 15/04 16:10 Sat 15/04 Wasa B01 Grp C Skuru IK 64 - 60 Stjarnan      
15040406 Sat 15/04 16:20 Sat 15/04 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final EBT 52 - 67 Keravan Kori-80      
15041206 Sat 15/04 16:25 Sat 15/04 Gärtuna G03 Slutspel 1/8 Final Hørsholm 79ers Basketball 31 - 58 Gammelstad BBK      
15041606 Sat 15/04 16:30 Sat 15/04 Västergård A G01 Grp B BMS Herlev 61 - 25 Værløse Bas...ll Klub G01      
15041706 Sat 15/04 16:30 Sat 15/04 Västergård B B05 Grp A Gladsaxe Basketball Klub 58 - 44 HNMKY      
15041506 Sat 15/04 16:45 Sat 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/4 Final Alvik Basket 33 - 45 AIK Basket      
15041007 Sat 15/04 17:20 Sat 15/04 Brunnsäng G04 Slutspel 1/4 Final IK Eos 44 - 34 HNMKY      
15041907 Sat 15/04 17:20 Sat 15/04 Ronnaskolan G05 Grp B SBBK 53 - 40 EBT      
15041107 Sat 15/04 17:20 Sat 15/04 Rosenborg G02 9-12 place 9-12 ToPo 35 - 57 SISU Basketball      
15040107 Sat 15/04 17:20 Sat 15/04 Tälje A B98-99 Slutspel 1/4 Final Fryshuset Basket 50 - 44 RIG MARK      
15040207 Sat 15/04 17:20 Sat 15/04 Tälje B B00 Grp B Kongsberg Miners 2 65 - 56 EVN Basket      
15040507 Sat 15/04 17:20 Sat 15/04 Täljegymnasiet G00 Grp B Alvik Basket 36 - 44 IK Eos      
15041307 Sat 15/04 17:30 Sat 15/04 Gröndal B02 Grp B Skuru IK 52 - 37 Hørsholm 79ers Basketball      
15040307 Sat 15/04 17:30 Sat 15/04 Wasa B04 Grp C AIK basket 59 - 50 Hadsten SK      
15040407 Sat 15/04 17:40 Sat 15/04 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final Fryshuset Basket 65 - 56 Åkersberga Basket      
15041207 Sat 15/04 17:45 Sat 15/04 Gärtuna G03 Slutspel 1/4 Final Tampereen Pyrintö 41 - 76 Ulriken Eagles      
15041607 Sat 15/04 17:50 Sat 15/04 Västergård A G01 Grp A SBBK 44 - 52 Køge Bugt Basketball Klub      
15041707 Sat 15/04 17:50 Sat 15/04 Västergård B B05 Grp B Jonstrup 42 - 59 HoNsU      
15041507 Sat 15/04 18:05 Sat 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/4 Final Tampereen Pyrintö 64 - 47 EBT      
15041008 Sat 15/04 18:40 Sat 15/04 Brunnsäng G04 9-12 place 9-12 Haga Haninge 32 - 35 AIK Basket      
15041908 Sat 15/04 18:40 Sat 15/04 Ronnaskolan G05 Grp B BK Amager 39 - 49 HNMKY      
15041108 Sat 15/04 18:40 Sat 15/04 Rosenborg B01 13-15 place Malbas 51 - 65 PuHu      
15040108 Sat 15/04 18:40 Sat 15/04 Tälje A B98-99 Slutspel 1/4 Final Værløse Basketball Klub 63 - 67 Östersund      
15040208 Sat 15/04 18:40 Sat 15/04 Tälje B B98-99 9-12 place 9-12 SBBK 46 - 65 Sandvika BBK      
15040508 Sat 15/04 18:40 Sat 15/04 Täljegymnasiet B05 Grp B Falcon 62 - 32 EBT      
15041308 Sat 15/04 18:50 Sat 15/04 Gröndal B02 Group E IK Eos 73 - 58 Asker Aliens      
15040308 Sat 15/04 18:50 Sat 15/04 Wasa B01 9-12 place AIK Basket 51 - 52 Værløse Basketball Klub      
15040408 Sat 15/04 19:00 Sat 15/04 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final Virum Vipers 51 - 33 Hammarby Basket      
15041208 Sat 15/04 19:05 Sat 15/04 Gärtuna G03 Slutspel 1/4 Final Högsbo Basket 45 - 37 Haga Haninge      
15041608 Sat 15/04 19:10 Sat 15/04 Västergård A G01 Grp A Grindavik 47 - 35 Turun Riento -01      
15041708 Sat 15/04 19:10 Sat 15/04 Västergård B G05 Grp A Lobas 40 - 56 FoKoPo      
15041508 Sat 15/04 19:25 Sat 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/4 Final BK Amager 38 - 31 Aabyhøj      
15041009 Sat 15/04 20:00 Sat 15/04 Brunnsäng G04 9-12 place 9-12 SBBK 13 - 25 Onsala Pirates BBK      
15041909 Sat 15/04 20:00 Sat 15/04 Ronnaskolan B04 Grp B Åkersberga Basket 73 - 65 Pantterit      
15041109 Sat 15/04 20:00 Sat 15/04 Rosenborg G98-99 Place 5-8 5-8 Aik Basket 45 - 35 Fryshuset      
15040109 Sat 15/04 20:00 Sat 15/04 Tälje A B98-99 Slutspel 1/4 Final BG Luleå 66 - 65 BMS Herlev      
15040209 Sat 15/04 20:00 Sat 15/04 Tälje B B98-99 9-12 place 9-12 Fröya Basket 66 - 63 SISU Basketball      
15040509 Sat 15/04 20:00 Sat 15/04 Täljegymnasiet B04 Grp C TuNMKY 65 - 33 SISU Basketball      
15041309 Sat 15/04 20:10 Sat 15/04 Gröndal B02 Group F Ulriken Eagles 30 - 56 Malbas      
15040309 Sat 15/04 20:10 Sat 15/04 Wasa B01 9-12 place Spånga Basket 62 - 58 Sandvika BBK      
15040409 Sat 15/04 20:20 Sat 15/04 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final Horsens IC 82 - 34 Oppsal Basket      
15041209 Sat 15/04 20:25 Sat 15/04 Gärtuna G03 Slutspel 1/4 Final HNMKY 45 - 55 BK Amager      
15041609 Sat 15/04 20:30 Sat 15/04 Västergård A G98-99 Place 5-8 5-8 Virum Vipers 54 - 49 Hop BBK      
15041709 Sat 15/04 20:30 Sat 15/04 Västergård B G05 Grp A Aabyhøj 34 - 36 Wartti      
15041509 Sat 15/04 20:45 Sat 15/04 Pershagenhallen G02 9-12 place 9-12 Spånga Basket 51 - 47 Lobas      

Instagram

Solid Sport