Detta är resultaten från Scania Cup 2017. Se de senaste resultaten från Scania Cup 2019 här.

EBT

Spara till din kalender
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
14041903 fr 14/04 13:20 fr 14/04 Ronnaskolan G05 Grp B HNMKY 59 - 46 EBT      
14041505 fr 14/04 15:25 fr 14/04 Pershagenhallen G02 Grp C EBT 34 - 38 Alvik Basket      
14041703 fr 14/04 16:30 fr 14/04 Västergård B B05 Grp B HoNsU 32 - 43 EBT      
14040408 fr 14/04 19:00 fr 14/04 Östertäljehallen B03 Grp D EBT 61 - 55 Åkersberga Basket      
14041508 fr 14/04 19:25 fr 14/04 Pershagenhallen G02 Grp C Aabyhøj 37 - 40 EBT      
14040409 fr 14/04 20:20 fr 14/04 Östertäljehallen B04 Grp D EBT 67 - 47 Værløse Basketball Klub      
15041900 lö 15/04 08:00 lö 15/04 Ronnaskolan G05 Grp B EBT 49 - 59 BK Amager      
15040400 lö 15/04 08:20 lö 15/04 Östertäljehallen B03 Grp D SISU Basketball 49 - 43 EBT      
15041701 lö 15/04 09:50 lö 15/04 Västergård B B05 Grp B EBT 85 - 32 Jonstrup      
15041503 lö 15/04 12:45 lö 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/8 Final EBT 52 - 44 Spånga Basket      
15041906 lö 15/04 16:00 lö 15/04 Ronnaskolan B04 Grp D SBBK 15 - 108 EBT      
15040406 lö 15/04 16:20 lö 15/04 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final EBT 52 - 67 Keravan Kori-80      
15041907 lö 15/04 17:20 lö 15/04 Ronnaskolan G05 Grp B SBBK 53 - 40 EBT      
15041507 lö 15/04 18:05 lö 15/04 Pershagenhallen G02 Slutspel 1/4 Final Tampereen Pyrintö 64 - 47 EBT      
15040508 lö 15/04 18:40 lö 15/04 Täljegymnasiet B05 Grp B Falcon 62 - 32 EBT      
16041100 sö 16/04 08:00 sö 16/04 Rosenborg G05 Placeringsmatcher 5-8 Lobas 22 - 57 EBT      
16041700 sö 16/04 08:30 sö 16/04 Västergård B B05 Slutspel Semifinal Gladsaxe Basketball Klub 66 - 48 EBT      
16041401 sö 16/04 09:40 sö 16/04 Eneskolan B04 Slutspel 1/4 Final EBT 60 - 45 Fjölnir      
16041502 sö 16/04 11:25 sö 16/04 Pershagenhallen G02 5-8 place 5-8 Aabyhøj 26 - 69 EBT      
16040404 sö 16/04 13:40 sö 16/04 Östertäljehallen B03 9-12 place 9-12 Åkersberga Basket 81 - 70 EBT      
16041704 sö 16/04 13:50 sö 16/04 Västergård B G05 Placeringsmatcher 5-6 EBT 49 - 44 SBBK      
16041505 sö 16/04 15:25 sö 16/04 Pershagenhallen B04 Slutspel Semifinal AIK basket 53 - 51 EBT      
16041106 sö 16/04 16:00 sö 16/04 Rosenborg B05 Slutspel Bronsmatch EBT 50 - 33 HNMKY      
17040500 må 17/04 08:00 må 17/04 Täljegymnasiet B04 Slutspel Bronsmatch EBT 54 - 49 Åkersberga Basket      
17041202 må 17/04 11:05 må 17/04 Gärtuna B03 9-12 place 11-12 EBT 86 - 41 Oppsal Basket      
17041203 må 17/04 12:25 må 17/04 Gärtuna G02 5-8 place 5-6 Alvik Basket 42 - 47 EBT      

Instagram

Solid Sport