You are viewing the results for Scania Cup 2018. View the current results for Scania Cup 2020 here.

Latest results

Scania Cup 2018 begins
End
30/3
31/3
1/4
2/4

Finals

  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
02041101 Mon 02/04 09:20 Mon 02/04 Rosenborg B05 Slutspel Final Espoo Baske...am (EBT) 05 61 - 43 ALVIK BASKET  
02041103 Mon 02/04 12:00 Mon 02/04 Rosenborg B04 Play Off Final AIK basket 77 - 58 Hadsten SK  
02040101 Mon 02/04 10:00 Mon 02/04 Tälje A B03 Play Off Final Högsbo Basket 40 - 58 SISU Basketball  
02040504 Mon 02/04 13:30 Mon 02/04 Täljegymnasiet B02 Play Off Final Valur 72 - 68 AGF  
02040103 Mon 02/04 13:30 Mon 02/04 Tälje A B01 Play Off Final Norrort 38 - 79 Stjarnan  
02041100 Mon 02/04 08:00 Mon 02/04 Rosenborg G05 Slutspel Final Helmi Basket 56 - 40 BK AMAGER  
02041102 Mon 02/04 10:40 Mon 02/04 Rosenborg G04 Slutspel Final Spånga Basket 45 - 42 BMS Herlev  
02040100 Mon 02/04 08:15 Mon 02/04 Tälje A G03 Play Off Final Ulriken Eagles 76 - 42 Brahe basket  
02040104 Mon 02/04 15:00 Mon 02/04 Tälje A G02 Slutspel Final Tampereen Pyrintö 58 - 68 BK Marbo  
02040102 Mon 02/04 11:45 Mon 02/04 Tälje A G01 Play Off Final Åbyhöj 49 - 41 BMS Herlev  
01040106 Sun 01/04 17:45 Sun 01/04 Tälje A B06 Final Final BMS Herlev 52 - 41 Falcon  
01040108 Sun 01/04 20:45 Sun 01/04 Tälje A B99-00 Play Off Final Viby Basket 58 - 69 BMS Herlev  
01040105 Sun 01/04 16:15 Sun 01/04 Tälje A G06 Final Final Honka 70 - 24 BMS Herlev  
01040107 Sun 01/04 19:15 Sun 01/04 Tälje A G99-00 Play Off Final IK Eos 65 - 59 Hørsholm 79ers Basketball  
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
02040505 Mon 02/04 15:00 Mon 02/04 Täljegymnasiet B02 5-8 place 5-6 Hørsholm 79ers Basketball 0 - 20 Vestri/Skallagrímur    
02041105 Mon 02/04 14:40 Mon 02/04 Rosenborg G02 Slutspel Bronze match SBBK 52 - 60 SISU Basketball  
02041204 Mon 02/04 13:55 Mon 02/04 Gärtuna G01 5-8 place 7-8 SBBK 37 - 46 Ullern Basket  
02040404 Mon 02/04 13:50 Mon 02/04 Östertäljehallen G05 5-8 place 7-8 AIK 35 - 41 Sunderby SK BYN F05  
02041004 Mon 02/04 13:50 Mon 02/04 Brunnsäng B02 13-16 place 13-14 Borås Basket 65 - 61 SBBK  
02040304 Mon 02/04 13:40 Mon 02/04 Wasa B01 7-8 place 7-8 place Malbas 56 - 46 EVN (Efters...Ved Nyborg)  
02041104 Mon 02/04 13:20 Mon 02/04 Rosenborg B01 Play Off Bronze match AIK Basket 46 - 49 Virum Vipers  
02041504 Mon 02/04 13:20 Mon 02/04 Pershagenhallen G02 5-8 place 5-6 Malbas 58 - 46 BMS Herlev  
02041604 Mon 02/04 13:20 Mon 02/04 Västergård A G02 9-12 place 9-10 Stevnsgade 47 - 35 Åbyhöj  
02042004 Mon 02/04 13:20 Mon 02/04 Snäckviken G05 5-8 place 5-6 HyPo 15 - 43 SBBK  
02041203 Mon 02/04 12:35 Mon 02/04 Gärtuna B05 5-8 place 5-6 HoNsU 56 - 46 FRYSHUSET BASKET  
02040403 Mon 02/04 12:30 Mon 02/04 Östertäljehallen B05 5-8 place 7-8 Hammarby Basket 52 - 44 SBBK  
02041003 Mon 02/04 12:30 Mon 02/04 Brunnsäng B02 13-16 place 15-16 Ulriken Eagles 53 - 62 KR  
02040303 Mon 02/04 12:20 Mon 02/04 Wasa B02 5-8 place 7-8 Skuru Basket 42 - 51 BMS Herlev  
02040503 Mon 02/04 12:00 Mon 02/04 Täljegymnasiet B02 Play Off Bronze match Fjolnir 50 - 64 Hammarby Basket  
02041503 Mon 02/04 12:00 Mon 02/04 Pershagenhallen B02 9-12 place 11-12 EB85 64 - 51 Tureberg Basket  
02041603 Mon 02/04 12:00 Mon 02/04 Västergård A G02 5-8 place 7-8 Turun Riento 37 - 46 Högsbo Basket  
02042003 Mon 02/04 12:00 Mon 02/04 Snäckviken B05 9-12 place 9-10 Gladsaxe Basketball Klub 56 - 45 Tampereen Pyrintö  
02041202 Mon 02/04 11:15 Mon 02/04 Gärtuna G01 5-8 place 5-6 Hørsholm 79ers Basketball 48 - 56 KFUM Uppsala Basket  
02040402 Mon 02/04 11:10 Mon 02/04 Östertäljehallen B01 5-6 place 5-6 place Sandvika BBK 50 - 51 SBBK  
02041002 Mon 02/04 11:10 Mon 02/04 Brunnsäng G04 5-8 place 5-6 Espoo Basket Team 59 - 58 Tampereen Pyrintö  
02040302 Mon 02/04 11:00 Mon 02/04 Wasa G03 5-8 place 5-6 Hop BBK 48 - 43 KFUM Blackebergs IK  
02040502 Mon 02/04 10:40 Mon 02/04 Täljegymnasiet B04 Play Off Bronze match Gladsaxe Basketball Klub 50 - 56 Högsbo Basket  
02041502 Mon 02/04 10:40 Mon 02/04 Pershagenhallen B02 9-12 place 9-10 AIK Basket 65 - 56 Onsala Pirates BBK  
02041602 Mon 02/04 10:40 Mon 02/04 Västergård A G02 9-12 place 11-12 AIK Basket 43 - 36 Lobas  
02042002 Mon 02/04 10:40 Mon 02/04 Snäckviken B05 9-12 place 11-12 Ullern Basket 43 - 59 Viby basket  
02041201 Mon 02/04 09:55 Mon 02/04 Gärtuna B03 9-12 place 9-10 Ulriken Eagles 35 - 72 Åkersberga Basket  
02040401 Mon 02/04 09:50 Mon 02/04 Östertäljehallen B01 9-10 place 9-10 place SISU Basketball 52 - 60 Trelleborg  
02041001 Mon 02/04 09:50 Mon 02/04 Brunnsäng G04 5-8 place 7-8 SISU Basketball 40 - 39 Hørsholm 79ers Basketball  
02040301 Mon 02/04 09:40 Mon 02/04 Wasa G03 5-8 place 7-8 Gammelstad BBK 36 - 41 Stevnsgade  
02040501 Mon 02/04 09:20 Mon 02/04 Täljegymnasiet B03 Play Off Bronze match SBBK 60 - 48 Keravan Kori-80  
02041501 Mon 02/04 09:20 Mon 02/04 Pershagenhallen B04 5-8 place 5-6 BMS Herlev 77 - 46 Tampereen Pyrintö  
02041601 Mon 02/04 09:20 Mon 02/04 Västergård A G02 Slutspel Semi final BK Marbo 53 - 45 SISU Basketball  
02042001 Mon 02/04 09:20 Mon 02/04 Snäckviken B05 13-15 place Þór/Hrunamenn 54 - 45 Virum Vipers  
02041200 Mon 02/04 08:35 Mon 02/04 Gärtuna B03 9-12 place 11-12 Hørsholm 79ers Basketball 62 - 55 Oppsal Basket  
02040400 Mon 02/04 08:30 Mon 02/04 Östertäljehallen B03 5-8 place 5-6 FRYSHUSET BASKET 57 - 68 Þór/Hrunamenn  

Instagram

Solid Sport