You are viewing the results for Scania Cup 2016. View the current results for Scania Cup 2020 here.

SBBK

Import into your calendar
  Nbr Time Arena Group Round Home team Result  Away team   Live  
25030300 Fri 25/03 08:10 Fri 25/03 Wasa B01 Grp B SBBK 49 - 43 Vaerlöse      
25030400 Fri 25/03 08:20 Fri 25/03 Östertäljehallen B03 Grp A Sisu 54 - 30 SBBK      
25031901 Fri 25/03 09:20 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp B Tapiolan Honka 85 - 10 SBBK      
25031300 Fri 25/03 09:45 Fri 25/03 Gröndal G01 Grp B SBBK 51 - 29 Ullern Basket      
25030102 Fri 25/03 10:40 Fri 25/03 Tälje A G97-98 Grp A Værløse 53 - 43 SBBK      
25031702 Fri 25/03 11:10 Fri 25/03 Västergård B B04 Grp B SBBK 28 - 93 Vaerlöse      
25031003 Fri 25/03 13:30 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp A TikS 29 - 46 SBBK      
25031204 Fri 25/03 15:05 Fri 25/03 Gärtuna G02 Grp C Åbyhöj 48 - 35 SBBK      
25031304 Fri 25/03 16:25 Fri 25/03 Gröndal G01 Grp B Åbyhöj 53 - 37 SBBK      
25031906 Fri 25/03 17:20 Fri 25/03 Ronnaskolan G04 Grp B SBBK 29 - 56 Hørsholm BBK      
25031107 Fri 25/03 17:20 Fri 25/03 Rosenborg G97-98 Grp A Ytrebygda basketklubb 44 - 47 SBBK      
25030507 Fri 25/03 17:20 Fri 25/03 Täljegymnasiet B00 Grp B SBBK 54 - 60 PuHu      
25030107 Fri 25/03 17:20 Fri 25/03 Tälje A B97-98 Grp B BG Luleå 66 - 63 SBBK      
25031507 Fri 25/03 18:05 Fri 25/03 Pershagenhallen B02 Grp C Ulriken Eagles 45 - 69 SBBK      
25031008 Fri 25/03 20:10 Fri 25/03 Brunnsäng G03 Grp A SBBK 32 - 44 Ulriken Eagles      
25031608 Fri 25/03 20:30 Fri 25/03 Västergård A G00 Grp D SBBK 54 - 60 Værløse      
26031100 Sat 26/03 08:00 Sat 26/03 Rosenborg G97-98 Grp A SBBK 60 - 52 Tapiolan Honka      
26031500 Sat 26/03 08:45 Sat 26/03 Pershagenhallen B02 Grp C SBBK 24 - 62 BMS Herlev      
26031900 Sat 26/03 09:20 Sat 26/03 Ronnaskolan G04 Grp B SBBK 25 - 50 BK Amager      
26030401 Sat 26/03 09:40 Sat 26/03 Östertäljehallen B03 Grp A SBBK 29 - 41 Sykki      
26031201 Sat 26/03 09:45 Sat 26/03 Gärtuna G02 Grp C SBBK 46 - 47 BK Amager      
26030102 Sat 26/03 10:40 Sat 26/03 Tälje A B97-98 Grp B SBBK 75 - 62 EBAA      
26030302 Sat 26/03 10:50 Sat 26/03 Wasa B01 Grp B Solna Vikings 61 - 49 SBBK      
26031702 Sat 26/03 11:10 Sat 26/03 Västergård B B04 Grp B SBBK 24 - 110 TuNMKY      
26030503 Sat 26/03 12:00 Sat 26/03 Täljegymnasiet B00 Grp B BMS Herlev 91 - 43 SBBK      
26031003 Sat 26/03 12:10 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Grp A SBBK 37 - 57 BK Amager      
26031603 Sat 26/03 12:30 Sat 26/03 Västergård A G00 Grp D Turun Riento 32 - 66 SBBK      
26031204 Sat 26/03 13:45 Sat 26/03 Gärtuna G02 Grp C SBBK 52 - 47 Pantterit      
26031305 Sat 26/03 15:05 Sat 26/03 Gröndal G01 Grp B Spånga Basket 34 - 49 SBBK      
26030106 Sat 26/03 16:00 Sat 26/03 Tälje A B97-98 Grp B Helsingborg BBK 50 - 63 SBBK      
26030406 Sat 26/03 16:20 Sat 26/03 Östertäljehallen B03 Slutspel 1/8 Final Högsbo Basket 50 - 23 SBBK      
26031706 Sat 26/03 16:30 Sat 26/03 Västergård B B04 Grp B Gladsaxe Basketball Klub 71 - 30 SBBK      
26031506 Sat 26/03 16:45 Sat 26/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/8 Final SBBK 44 - 33 Tureberg Basket      
26030307 Sat 26/03 17:30 Sat 26/03 Wasa B01 Slutspel 1/8 Final SBBK 72 - 50 Virum Vipers      
26031206 Sat 26/03 17:45 Sat 26/03 Gärtuna G02 Slutspel 1/8 Final Solna Vikings 54 - 36 SBBK      
26030108 Sat 26/03 18:40 Sat 26/03 Tälje A G00 Slutspel 1/4 Final Alvik 39 - 60 SBBK      
26030508 Sat 26/03 18:40 Sat 26/03 Täljegymnasiet B00 Slutspel 1/8 Final KFUM Uppsala 65 - 45 SBBK      
26030109 Sat 26/03 20:00 Sat 26/03 Tälje A G97-98 Grp A SBBK 40 - 69 KFUM Blackeberg      
26031908 Sat 26/03 20:00 Sat 26/03 Ronnaskolan G04 7-9 place SBBK 25 - 48 Sisu      
26031008 Sat 26/03 20:10 Sat 26/03 Brunnsäng G03 Slutspel 1/8 Final FoKoPo / FoBa 59 - 34 SBBK      
27031901 Sun 27/03 09:20 Sun 27/03 Ronnaskolan G04 7-9 place SBBK 19 - 72 HNMKY      
27030101 Sun 27/03 09:20 Sun 27/03 Tälje A B97-98 Grp B SBBK 67 - 81 Sisu      
27031001 Sun 27/03 09:40 Sun 27/03 Brunnsäng G03 9-12 place 9-12 SBBK 32 - 46 Haga Haninge      
27031701 Sun 27/03 09:50 Sun 27/03 Västergård B B04 7-9 place Åkersberga Basket 103 - 18 SBBK      
27031302 Sun 27/03 10:40 Sun 27/03 Gröndal G01 Slutspel 1/4 Final SBBK 39 - 37 Køge Bugt Basketball Klub      
27030302 Sun 27/03 10:50 Sun 27/03 Wasa B01 Slutspel 1/4 Final KFUM Fryshuset Basket 62 - 40 SBBK      
27031202 Sun 27/03 11:05 Sun 27/03 Gärtuna G02 9-12 place 9-12 SISU 39 - 37 SBBK      
27031502 Sun 27/03 11:25 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 Slutspel 1/4 Final Solna Vikings 76 - 30 SBBK      
27031103 Sun 27/03 12:00 Sun 27/03 Rosenborg G97-98 5-6 place 5-6 place SBBK 52 - 51 Hørsholm BBK      
27031604 Sun 27/03 13:50 Sun 27/03 Västergård A G00 Slutspel Semi final SBBK 42 - 32 Åbyhöj      
27030505 Sun 27/03 14:40 Sun 27/03 Täljegymnasiet B00 9-12 place 9-12 PuHu 44 - 42 SBBK      
27030405 Sun 27/03 15:00 Sun 27/03 Östertäljehallen B03 9-12 place 9-12 SBBK 32 - 38 KFUM Fryshuset Basket      
27031306 Sun 27/03 16:00 Sun 27/03 Gröndal B97-98 7-8 place 7-8 place Kjelsås 61 - 64 SBBK      
27031006 Sun 27/03 16:20 Sun 27/03 Brunnsäng G03 9-12 place 11-12 Hørsholm BBK 52 - 24 SBBK      
27031206 Sun 27/03 16:25 Sun 27/03 Gärtuna B04 7-9 place SBBK 16 - 114 Lobas      
27031307 Sun 27/03 17:20 Sun 27/03 Gröndal G01 Slutspel Semi final Alvik 54 - 33 SBBK      
27030307 Sun 27/03 17:30 Sun 27/03 Wasa B01 5-8 place 5-8 SBBK 69 - 56 Vaerlöse      
27031507 Sun 27/03 18:05 Sun 27/03 Pershagenhallen B02 5-8 place 5-8 SBBK 54 - 45 Hammarby Basket      
27031209 Sun 27/03 20:25 Sun 27/03 Gärtuna G02 9-12 place 11-12 Lobas 36 - 44 SBBK      
28031100 Mon 28/03 08:00 Mon 28/03 Rosenborg G01 Slutspel Bronze match SBBK 35 - 40 Skuru IK Basket      
28030400 Mon 28/03 08:20 Mon 28/03 Östertäljehallen B03 9-12 place 11-12 Hammarby Basket 36 - 34 SBBK      
28031201 Mon 28/03 09:45 Mon 28/03 Gärtuna B00 9-12 place 11-12 SBBK 48 - 56 Helsingborg BBK      
28031503 Mon 28/03 12:25 Mon 28/03 Pershagenhallen B02 5-8 place 5-6 Hørsholm BBK 47 - 40 SBBK      
28030103 Mon 28/03 12:45 Mon 28/03 Tälje A G00 Slutspel Final Værløse 54 - 41 SBBK      
28030304 Mon 28/03 13:20 Mon 28/03 Wasa B01 5-8 place 5-6 SBBK 59 - 55 Stjarnan      

Instagram

Solid Sport